2017. 05. 25. csütörtök - Orbán 11°C | 21°C Még több cikk.

Győr Sharks: idén elmarad a címvédés

Amerikai futball - A Győr Sharks 48–30-ra kikapott a Budapest Cowboys otthonában a Veritas Gold Divízió I-es bajnokságban. Ezzel eldőlt, hogy a legutóbbi két sorozatot megnyerő Cápák idén nem jutnak a fináléba.
A Budapest Cowboys és a Győr Sharks bő egy hónappal ezelőtt találkozott egymással. Akkor szoros mérkőzésen sikerült a Cowboyoknak nyerniük. A mostani meccs végeredménye már jóval egyértelműbb budapesti fölényt mutatott.

Az első negyedben még tartotta a lépést a Sharks a Cowboys mellett, de a második negyedben a rendkívül fordulatos játékmenetből a hazaiak kerültek ki jobban, s a szünetben már 34–14 volt a hazaiak javára.

A Cápák a második játékrészben megpróbáltak javítani teljesítményükön, s bár ezt a szakaszt 16–14-re meg is nyerte a címvédő, az igazi fordulat elmaradt.

Rácz Balázs itt átugorja ellenfelét, de az akadályt nem tudta sikerrel venni a győri csapat.

A Győr Sharks két győztes szezon után idén nem vesz részt a bajnoki döntőn. Az idei gyengébb szereplésbe belejátszott, hogy a csapatot bajnokság közben elhagyta a vezetőedző.

A közeljövő legfontosabb feladatai közé tartozik, hogy a keret létszáma bővüljön, s sikerüljön megteremteni az anyagi stabilitást is.