2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 5°C | 16°C Még több cikk.

Győr pályázik a triatlon EB-re

A Magyar Triatlon Szövetség vezetői pályáznak a 2007-es Európa-bajnokság megrendezésére.

Lehmann Tibor szövetségi kapitány elégedett volt a látottakkal a hétvégi győri rövid távú országos bajnokságon. Győr is pályázik a 2007-es EB megrendezésére.

Szinte ideális időben versenyzett tegnap a győri rövid távú országos bajnokság mezőnye. Az 1,5 km-es úszásból, 40 km-es kerékpározásból és 10 km-es futásból álló távon a férfiaknál rendkívül színvonalas verseny alakult ki, a nők viadala pedig meglepetésszerű győzelemmel zárult.
A férfiak abszolút versenyében a kazah világbajnok Dmitrij Gaag (TVK-MALI TK Tiszaújváros) 1:38:10 órás teljesítménnyel szerezte meg a győzelmet, ám mivel nem magyar állampolgár, eredménye a bajnoki sorrendbe nem számított bele.

Lehmann Tibor szövetségi kapitány:
„A férfiaknál az volt a kérdés, a kerékpározás elején történt szökés mennyiben befolyásolja a versenyt. Egy tizennégyes élboly, benne Lipták Tamással, a kétszeres olimpikon Kuttor Csabával, a fiatalokkal és a külföldiekkel elhúzott a többiekkel, végül Gaag jött be elsőként és mivel világklasszis szintű futó, várható volt a végső sikere. Pocsai öt kilométer után elhagyta Liptákot és így nyert bajnoki címet, Kuttor pedig a rutinjának köszönheti az abszolút harmadik helyet. A nőknél elég foghíjas volt a mezőny. Mindenki Szabó és Walkó csatáját várta, miközben az utánpótláskorú Koch remek teljesítménnyel győzött."

Molnár Péter győri sportigazgató, a szervezőbizottság elnöke:
„A bajnokság alatti tárgyalásokon Győr és a Magyar Triatlon Szövetség vezetése megegyezett, hogy a megyeszékhely pályázik a 2007-es felnőtt Európa-bajnokság megrendezésére. A kontinentális szövetség idén augusztusban Lausanne-ban dönt a két év múlva esedékes EB helyszínéről. Három évvel ezelőtt Győr már – közmegelégedésre – volt az Európa-bajnokság  házigazdája, így bízhatunk a jelentkezésünk kedvező elbírálásában."

Rövid távú országos bajnokság, felnőtt férfiak:
1. Pocsai Balázs (Debreceni Sportcentrum) 1:38:28 ó,
2. Kuttor Csaba (Miskolc Team) 1:38:39,
3. Török Dániel (TVK-Mali) 1:38:48...

9. Ágoston Szabolcs (Győri VSE) 1:41:12.

Nők:
1. Koch Renáta (Mogyi SE Baja) 1:57:12 ó
2. Szabó Zita (Debreceni Sportcentrum) 1:58:16
3. Walkó Andrea (TVK-Mali) 1:59:48...

9. Danka Olga (Széchenyi FSC Győr) 2:07:11.
10. Galambosné Posgay Klára (Győri VSE) 2:07:59.

Pintér távozik az FC Soprontól?

Pintér Zoltán lapunknak elmondta: nem való- színű, hogy Sopronban folytatja labdarúgó- pályafutását.… Tovább olvasom