2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Győr-Sopron csata: ETO B-SVSE 4-1

Az ETO B magabiztosan nyerte a megyei rangadót.

19. p:  Bausz fejelt a hazai kapuba. 0–1.

33. p:  Horváth G. remek labdával ugratta ki Varga Tamást, aki higgadtan lőtt a jobb alsó sarokba. 1–1.

54. p: Fazekas jogosan megkapta második sárga lapját, így kiállította a játékvezető.

55. p: Horváth G. megbolondította a teljes vendégvédelmet és 18 méteres lövése a jobb sarokba vágódott. 2–1.

66. p: Molnár T. cselezte be magát a jobb oldalról és 15 méteres lövése védhetetlenül vágódott a hálóba. 3–1.

75. p: Nyitrai  egy szép támadás után 20 méterről kilőtte a jobb felső sarkot. 4–1.

Nagy melegben kiváló játékvezetés mellett teljesen megérdemelt hazai győzelem született a megyei rangadón, ahol a vendégek egy szerencsés góllal szereztek vezetést, de az első félidőben a már akkor is nagy fölényben játszó hazaiak egy szép támadás végén kiegyenlítettek. A második félidőben még nagyobb fölényben játszottak a győriek. A labda szinte csak nálunk volt és a helyenként durván játszó Sopronnak ekkor már semmi esélye sem volt a sokkal jobb erőből álló és korszerű focit játszó hazaiak ellen, akik a végén akár gólarányt is javíthattak volna.

Jók: Horváth G., Varga T., Nyitrai, ill. Sipos, Bozsoki, Bausz.

Klement István: – Mindig győzelemre játszani fontosabb, mint mindig nyerni, de a kettő együtt az igazi.

Végh Tibor: – A felesleges kiállítás megpecsételte sorsunkat.

Előzmények
- Vasárnap fél öt órakor Győrben két megyebeli csapat, az ETO B és az újonc SVSE csap össze egymással az NB II-ben.

Keglovich László olimpia bajnok labdarúgó mindkét klubhoz kötődik, hiszen az ETO-val szép sikereket ért el. Megközelítőleg másfél évtizedig játszott csatárként, később jobbhátvédként a csapatban, utána pedig edzőként, vezetőként is hosszú ideig dolgozott a zöld-fehéreknél.
Sopronban született és 18 éves korában igazolt az SVSE-ből Győrbe.

„Bevallom, nagyon nem ismerem egyik együttest sem, igaz, a győriek mérkőzésén legutóbb is kint voltam. Mindig is nagy párharcot vívott a két város csapata, s ha nem is lesz élvonalbeli a színvonal, biztosan óriási csata várható. Izgalmas összecsapást várok, ahol nyilván a hazai pálya előnye a zöld-fehérek mellett szól. Az ETO rutinosabb, míg a soproniak újoncok most ebben az osztályban. Ettől függetlenül persze, ahogy az egy rangadóhoz illik, ezen a mérkőzésen is bármi megtörténhet."

Spanyol bajnokság: folytatódik a Barca-Real különcsata

A hét végén a harmadik fordulóval folytatódik a spanyol labdarúgó-bajnokság, igaz, a csapatok még… Tovább olvasom