2017. 02. 28. kedd - Elemér 7°C | 15°C Még több cikk.

Győr-Budapest ultramaraton - Steib növelte előnyét

A díjért folytatott versenyben Marton-Mlecsenkov Éva áll a legjobban.

A keddi első szakasz után a szerdai második etapot is Steib Péter nyerte meg, így növelte előnyét összetettben Bogár János előtt a Győr-Budapest ultramaratoni futóverseny.

A Tata és Budakeszi között 59 kilométeres szakaszon Steib magabiztos futással lett első, méghozzá közel 45 perccel Bogár előtt, így szinte behozhatatlan előnyre tett szert a csütörtöki zárószakasz előtt. A versenyen csak abszolút verseny van, azaz nem hirdetnek külön női győztest, ugyanakkor a mezőny legjobb női indulója különdíjat kap majd.

Ezért a díjért folytatott versenyben Marton-Mlecsenkov Éva áll a legjobban, miután a második szakaszon is megelőzte Czibók Ágnest.

Eredmények, 2. szakasz, Tata-Budakeszi, 59 km: egyéni: 1. Steib Péter 4:23:48 óra 2. Bogár János 5:07:47 3. Tihor Csaba 5:11:16 csapat: 1. Dover Nyelviskola 3:24:20 óra 2. Sashegyi Gepárdok 3:32:05 3. Mavir-Kóbor áram 3:35:17 Összetettben: egyéni: 1. Steib 8:29:41 óra 2. Bogár 9:46:26 3. Tresó Gábor 10:08:23 csapat: 1. Dover Nyelviskola 6:46:53 2. Sashegyi Gepárdok 7:03:56 3. Mavir-Kóbor áram 7:14:04 Csütörtökön a Budakeszi és Budapest közötti félmaratoni táv vár a mezőnyre. A rajt 9.00 órakor lesz a Knáb János utcai általános iskolánál.