Gyöngyös-ETO SZESE - Újabb egygólos vereség

Megvolt az esély a pontszerzésre Gyöngyösön.
Gyöngyös–ETO-SZESE 25–24 (14–10)
Gyöngyös, NB I-es férfimérkőzés, 700 néző. V.: Baranyi, Szloska.

Gyöngyös: Hudák – Debreczeni 1, HAJDU 7, Koller, Mekaru 1, Oláh 2, Iváncsik Á. 2. Cs.: Holló, Liszkai (kapusok), Sándor 3, SZALAFAI 3, Szöllősi, Tamási, VARSANDÁN 6. Edző: Gulyás István.

ETO: Somogyi – Gebhardt 4, Szabó A. 1, MOTA 6/1, Rivnyák, HALÁSZ 5, Hernandez. Cs.: GERHÁTH (kapus), Németh G. 2, Terenyi, Gubó 2, Gál 1, Simon 1, Rosta 2, Kalmár. Edző: Magi Serra.

Hétméteresek: 3/1, ill. 1/1. Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

Az első percekben 5–0-ra elhúzott a hazai gárda. A folytatásban 7–5-re feljött a vendéggárda, de megint a hazaiak percei következtek, s visszaállt az első percek ötgólos különbsége (12–7). A második harminc percben már hat góllal vezetett a Gyöngyös (18–12). Az 52. percben viszont már csak hárommal ment a hazai együttes (25–22). A hátralévő időben a hazai együttes nem tudott újabb gólt szerezni, de a győriek is csak kettőt lőttek, ami nem volt elég a pontszerzéshez.

Magi Serra: – Az elején bentragadtunk az öltözőben, szünet után viszont összeszedtük a védekezést, s reális esélyünk volt a pontszerzésre. A hajrában volt egy-két vitatható ítélet, de nem erre szeretném fogni a vereséget.