2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 0°C | 13°C Még több cikk.

Gyirmót: jó úton az NBI felé

A Honvéd elleni győzelmével meglépett a rivális Pécstől a Gyirmót az NBII Nyugati csoportjában.
Bp. Honvéd B–Gyirmót 1–3 (0–0)
Budapest, 300 néző. V.: Szilasi.

Honvéd B: Kunsági – Remes, Madar, Tisza, Sós, Lengyel, Berki, Bajner (Jammeh), Vernes (Diallo), Hajdú, Akassou (Tóth P.).
Edző: Lőrincz Emil.

Gyirmót: Deli – Bognár, Böjte, Kozmér, Szabó Cs., Kiss Zs. (Homonyik), Baumgartner, Tóth B., Nagy L. (Varga L.), Weitner, Laki B.
Edző: Kiprich József.

Gsz.: Jammeh, ill. Weitner, Baumgartner, Kiss Zs.

53. p: Baumgartner ugratta ki Lakit, ő adott középre Weitner elé, aki 6 méterről a kapuba bombázott. 0–1.
63. p: Weitner kipattanó lövése Baumgartner elé került, aki 8 méterről a kapuba lőtt. 0–2.
70. p: Tóth B. ívelt Kiss Zs. elé, aki egy szép csel után 10 méterről a kapuba bombázott. 0–3.
91. p: Jammeh ugrott ki egyedül, Deli és Kozmér egymásra várt, így a csatár az üres kapuba lőtt. 1–3.

A második félidőben kijött a rutin és a két csapat közti tudáskülönbség.

Lőrincz Emil: – A Gyirmót sokkal erősebb csapat, mint mi, és az NB I-ben is jó esélyekkel szerepelhetne. Ilyen csapat ellen nekünk nem sok sanszunk volt.

Kiprich József: – Nehezen törtük fel a jól szervezett Honvéd-védelmet, de a második félidei jó játékunk alapján megérdemelten nyertünk.

Győri ETO B–Ferencváros B 2–1 (2–1)
Győr, ETO Park, 300 néző. V.: Kovács G.

ETO B: Sánta – Nagy Á. (Nyitrai), Eugene, Bieder, Totadze, Babic, Dömötör (Horváth G.), Ganugrava, Dudás, Niksic, Sharashenidze (Molnár T.).
Edző: Klement István és Galambos Zoltán.

FTC B: Haber – Papp M., Junior, Varga B. (Kovács I.), Tóth A., Fülöp N., Vattai, Vas, Pölöskei, Peszmeg, Antal Zs. (Nyilasi B.).
Edző: Lipcsei Péter.

Gsz.: Niksic, Dudás (11-esből), ill. Pölöskei.

1. p: Niksic lépett ki a vendégvédők között és higgadtan helyezett a kapu bal alsó sarkába. 1–0.
37. p: Dudás beadásánál egy vendégvédő kézzel ütött bele a labdába. Tizenegyes, melyet Dudás a jobb alsó sarokba helyezett. 2–0.
39. p: Pölöskei 10 méterről kilőtte a jobb hosszú alsó sarkot. 2–1.

Viharos erejű szélben ellentétes félidők után a hazaiak – mivel több helyzetet dolgoztak ki – megérdemelten tartották otthon a három pontot.

Jók: Eugene, Totadze, Dudás, ill. Pölöskei, Junior, Fülöp.

Klement István: – Néhány játékosnál hiányoltam az egyéni ambíciót, de ezért a győzelemért is három pontot kaptunk.

Lipcsei Péter: – Nem érdemeltünk vereséget.