2017. 04. 28. péntek - Valéria 7°C | 10°C Még több cikk.

Gyenge támadójátékkal vereség az újonc otthonában

A Soproni Liga első fordulójából elhalasztott mérkőzés egyik legnagyobb kérdése volt a győri csapat szempontjából, hogy az ETO játékosai közül tudja-e valaki pótolni az elmúlt szezon gólkirályát, Bajzát Pétert. A csatár ugyanis térdsérülése miatt nem léphetett pályára.

8. p: Granát bal oldali beadása után Bogdanovic egy pattanás után 9 méterről a kapu fölé lőtte a labdát.

12. p: Völgyi indította Granátot, Hegedüs azonban elrúgta a labdát, amely Bogdanovic elé került. A csatár 40 méterről a kint álló kapus fölött próbálta átívelni a labdát, ám az a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.

18. p: Miskolczi passzolta a labdát Lippai elé, aki 12 méterről óriási lövéssel a bal kapufát találta el. A visszapattanó labda Vukadinovic elé került, aki Lippaihoz passzolt, a középpályás egy lövőcsel után a felső kapufát találta telibe.

44. p: Lippai bal oldali szögletét követően az öt és feles sarkánál álló Hegedüs a hosszú sarok felé csúsztatta a labdát, amely a bal oldali kapufáról pattant a hálóba. 1–0.

67. p: Völgyi bal oldali beadása után Tokody fejelt 8 méterről, Máthé bravúrral szögletre ütötte a labdát.

87. p: Bal oldali szögletet követően Tokody lefejelt labdája után Csermelyi lőtt a hálóba, ám a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.

A zöld-fehérek mestere, Egervári Sándor elsősorban a támadósorban helyet kapó Granát Balázstól és Igor Bogdanovictól várta a gólokat. Az első félidőben azonban a legnagyobb gólszerzési lehetőség a „Szpari" előtt adódott: labdarúgópályán ritkán látható módon Lippai Ákos egy percen belül kétszer is a kapufát találta el. A folytatásban kényszerű csere történt az ETO-ban. Jäkl Antal megsérült, helyette Csermelyi Imre kapott lehetőséget. Ezzel módosult néhány játékos pozíciója is, Müller fellépett a középpályára, a helyét Nikolov Balázs foglalta el, míg Granát középpályásként folytatta. Ettől azonban nem lett jobb az ETO támadójátéka, sőt, az exgyőri Hegedüs révén a hazaiak számára lélektanilag a legjobb pillanatban, még a szünet előtt, megszerezte a vezetést a hazai csapat.

A második játékrészben sem javult fel a zöld-fehérek teljesítménye. Jelzésértékű, hogy az ETO játékosai a 90 perc alatt egy fejesen és a hajrában érvénytelenített gólon kívül egyetlen alkalommal sem találták el a kaput, és ez súlyos kritika a vendégekre nézve.

A hazai környezetben játszó, motiváltabbnak tűnő Nyíregyháza megérdemelt győzelmet aratott. A bevezetőben feltett kérdésre válaszolva pedig leírhatjuk, hogy Bajzát Pétert senkinek sem sikerült pótolnia, a csatár hiánya alaposan meglátszott az ETO támadójátékán.

Révész Attila menedzser: – A mai mérkőzésen visszakaptuk azt, amit az első találkozón a REAC ellen nyújtott a csapat. A játékosok bebizonyították, hogy tudnak egymásért küzdeni. Megérdemelt győzelmet arattunk.

Egervári Sándor: – Az elmúlt hetek játékát nem tudtuk megismételni, ebben keresendő a vereség oka. Ilyen buta hibából – gondolok itt a pontrúgás után kapott gólunkra – nem szabad elveszíteni a mérkőzést.

Kovács Balázs

A főtábláért játszanak

Labdarúgás - Csütörtökön 32 visszavágót rendeznek az UEFA-kupa selejtezőjének második fordulójában,… Tovább olvasom