2017. 06. 28. szerda - Levente, Irén 22°C | 33°C Még több cikk.

Graboplast ETO-Ferencváros 34-25

Gyors gólváltással indult a rangadó, hogy aztán percekig eredmény- telenek maradjanak a csapatok.

A találkozó első felében ugyan végig a Graboplast-ETO vezetett, ám megnyugtató előnyt nem sikerült szereznie Görbi-
czéknek. A Fradi védekezési stílusa nem nagyon ízlett a hazaiaknak, az átlövőket nagyszerűen semlegesítették a vendég védői. Szerencsére befutásokból és egyéni villanásokból azért lőtte góljait a győri együttes, s a játékrész közepén sikerült is három góllal ellépnie (10–7).
Érthető volt Németh András időkérése, az egyenlítéshez azonban egy győri kiállítás is kellett. Ezt kihasználva zárkózott fel ismét a Ferencváros, s egy ízben a vezetést is átvették Tóthék (24. perc: 12–13). Nem mellékesen a győri védőfal is dicsérhető, hiszen a Fradi kulcsemberei sem igazán tudtak villogni. A szünetig azért visszaállt a háromgólos győri vezetés, de ez még kevés volt a nyugalomhoz.

Fordulás után még agresszívebbé vált a győri védelem, s az így szerzett labdákból lerohanták az FTC-t. Az átlövők is megtalálták a fal ellenszerét, így – bár a közönség olykor joggal háborgott a játékvezetők ítéletein – könnyedén növelte előnyét a Graboplast-ETO. A vendégek kilenc percen át nem tudtak gólt lőni, s Uhrakova 39. percben esett büntetője után a 48. percben ismét csak egy hetesből volt eredményes a szlovák beállós.
A hátralévő időben már csak egy nyitott kérdés maradt: sikerül-e tíz góllal legyőzni az „ősi" riválist. Nem sikerült, de emiatt aligha bánkódott bárki is a győri oldalon. Görbiczék ugyanis időnként örömkézilabdát bemutatva magabiztosan győztek, s kerültek egy újabb lépéssel közelebb a hőn áhított aranyéremhez.

Róth Kálmán:

– A második félidőben feljavult a védekezésünk, s ennek is köszönhető, hogy végül ilyen magabiztosan nyertünk. Úgy gondolom, a győzelmünk megérdemelt.

Németh András

– Az első félidőben jól játszottunk, szünet után azonban több kulcsemberünk is csődöt mondott. Az ETO jelenleg jobb csapat, így nem is volt vitás a sikere.