2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 21°C

Graboplast-ETO – Herz-FTC 34 – 32 (tudósítás)

Graboplast-ETO: Sirina – Lovász 4, KINDL 6, GÖRBICZ 11 / 5, Moszkovaja, Nitescu 3, Vérten 2. Cs.: MEHLMANN 7, Kulcsár 1, Jókai. Edző: Vura József.
Herz-FTC: SUGÁR – Mravikova 4, BENYÁTS 5, Siti 1, Pádár I. 3, Farkas 5 / 2, Kirsner 2. Cs.: Miklosova, Pastrovics (kapusok), TÓTH T. 8, Kovács V., Lőwy 3 / 3, Pádár M. 1. Edző: Németh András.
Hétméteresek: 5 / 5, ill. 5 / 5. Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
A találkozót felvezető szurkolói mérkőzésen a győriek 21 – 18-ra győztek a fradisták ellen. A két kupadöntős csapat rangadóján a Bajnokok Ligája-ezüstérmes Herz-FTC kezdett jobban. A vendég zöld-fehérek védekező- és támadójátéka is összeszedettebbnek tűnt, így nem volt véletlen, hogy öt perc elteltével 3 – 1-re vezettek Sitiék. Ez a néhány perc kellett az EHF-kupában második győrieknek, hogy feljavuljanak, s ennek eredményeképpen tartani tudták a minimális különbséget, bár a Ferencváros egy ízben ismét megugrott, s 7 – 4-re vezetett.
A félidő közepe táján aztán előbb egyenlített, majd a vezetést is megszerezte a Graboplast-ETO. Innentől a szünetig a mérkőzés forgatókönyve a lehető legegyszerűbben zajlott: győri gólra mindig jött a ferencvárosi válasz. Németh András, a vendégek mestere a hajrára kissé felforgatta csapatát, Kovácsot a jobbszélre állította, Farkas lett az irányító, míg a balátlövő pozícióban Tóth kapott szerepet.
A szünetben tovább variált a Fradi szakvezetője, egyértelműen látszott a Herz-FTC játékán, hogy igazából már a Dunaferr elleni bajnoki címet eldöntő rangadóra készülnek a népligetiek. Farkas például szünet után már nem is lépett pályára, de a helyettes Tóth alaposan megszórta Sirinát.
Szerencsére a hazai oldalon is megvoltak az ügyeletes gólfelelősök, a különbség azonban csak nem akart nőni. Mi több, mikor emberelőnybe került a Fradi, újból átvette a vezetést, s 23 – 21-re vezetett. Ismét rohanhatott az eredmény után az ETO, de öt perc elegendő volt Görbiczéknek ahhoz, hogy újra náluk legyen az előny.
A mérkőzés hajrájának tehát győri vezetéssel vágtak neki a csapatok, de továbbra sem tudott megnyugtató különbséggel „ eltávolodni " ellenfelétől a Graboplast-ETO, s mikor Lőwy két hétméterest is magabiztosan értékesített, úgy nézett ki, hogy a Fradit hajszálnyi választja el az aranyéremtől (30 – 31).
A győri lányokban azonban volt annyi lelkierő, hogy a sokadik holtponton is átlendüljenek, s végül megnyerték a mérkőzést.
Vura József: – Azt mondtam a lányoknak a meccs előtt, hogy maguknak és a közönségnek is bizonyítsanak. Ezt maradéktalanul teljesítették, s ennek nagyon örülök. Természetesen voltak hibáink, de lelkesedésünk segített a nehéz pillanatokban.
Németh András: – A Dunaferr ellen készülünk, de itt Győrben is nyerhettünk volna. Gratulálok a Graboplast-ETO győzelméhez!