2016. 09. 30. péntek - Jeromos 14°C | 24°C

Graboplast-ETO - Dunaferr 35-31

A debreceni vereség után létkérdés volt a győriek számára, hogy legyőzze a Dunaferrt.

Az előzmények azonban nem voltak kedvezőek, mert a szombati edzésen Herr Orsolya keresztszalag-szakadást szenvedett, s az Achilles-ín-gyulladással bajlódó Ana Maria Lazer sem tudta vállalni a játékot, míg Simona Gogirla több hónapja harcképtelen.

Jól kezdtek a győriek, az első félidő közepére ötgólos előnyt szereztek (11–6). Kiss Szilárd időkérése, valamint Görbicz elrontott büntetője azonban felhozta a vendégeket, s a szünetig egyenlítettek.

Fordulás után jó tíz percig az újvárosiak akarata érvényesült, s két góllal vezettek Radulovicsék (19–21, 20–22), ám mint annyiszor, a Graboplast-ETO ezúttal is fantasztikusan hajrázott, s végül megszerezte a nagyon fontos két pontot.

A sikerben elévülhetetlen érdemei voltak Vérten Orsolyának, aki a második félidőben a legtöbbször a balátlövő posztján szerepelt, s dobálta is a gólokat a válogatott játékos.

„Az első félidőben nagyon tompák és görcsösek voltunk. Szerencsére szünet után feljavultunk, agresszívebben védekeztünk, s a lerohanásaink is sikerültek. Nem volt teljesen idegen tőlem, hogy belső poszton kellett bizonyítanom, hiszen korábban sokat játszottam itt. Nagyon örülök, hogy így sikerült meglepnünk az ellenfelet" – mondta Vérten.

Róth Kálmán, a győriek szakvezetője nyilatkozatában elsőként a 60. születésnapját ünneplő Vanyus Attilának gratulált, majd a következőképpen értékelte a mérkőzést: „Az első harminc percben még bennünk volt a szerdai debreceni vereség és Herr Orsi sérülése miatti sokkhatás. Nemcsak emiatt volt azonban szoros az első játékrész, a Dunaferr ellen most már rendszeres, hogy a szünetben döntetlen körüli az eredmény, s a második félidőt nyerjük nagyobb arányban. Szerencsére most is így történt. Ami szembetűnő volt, hogy a védekezésünk most sem állt igazán össze, ugyanakkor felállt fal ellen nagyon jól támadtunk. Döntő volt Vérten beljebb hozatala, ezzel sikerült meglepni a Dunaferrt. Komoly gondot okoz, hogy Görbicz a meccsen vádlijában sérülést szenvedett, de azért több mint valószínű,  pályára  léphet szerdán a Népligetben."

Győzelmükkel a győriek hat ponttal vezetik a négyest az ötpontos FTC, a négypontos Dunaferr és a hárompontos Debrecen előtt.
bradeanuéknak „az elemekkel" is meg kellett küzdeniük.