2016. 09. 28. szerda - Vencel 10°C | 22°C

Graboplast-ETO - Debrecen 22-23

Az alapszakasz során öt góllal a győriek győztek, de végül egy ponttal a Debrecen csapata győzőtt.

Az alapszakasz során öt góllal a győriek győztek, s a mostani találkozót is lélektani előnnyel várhatta a bajnoki címvédő, hiszen amíg a Graboplast-ETO bejutott a KEK fináléjába, ugyanez a Debrecennek nem sikerült az EHF-kupában.

Lehetett azért számítani arra, hogy a kupabúcsú miatt nagy elánnal kezd majd a hazai együttes, ennek ellenére a találkozó elején ismét előjött a győri „betegség": nem vette fel a mérkőzés ritmusát a vendéggárda, s mikor már észbekaptak Görbiczék 7–2-re elhúzott Bíró Imre alakulata.
A fásult csapat benyomását keltő győriek nem bírtak Voroszcovával, aki rendre megbabonázta a győri lövőket, miközben a védőfalat Szűcs Gabriella állította sűrűn megoldhatatlan feladat elé.

Ennek következményeként a szünetig maradt a magabiztos hazai előny, melyet aztán a szünetben alaposan felrázott győri gárda öt perc alatt ledolgozott. Ekkor elsősorban Mörtel volt elemében, s néha Görbicz is villant, valamint a győri kapusok is többször védtek.

Hiába remélték a csapatot ismét elkísérő győri szurkolók, hogy jön a fordulat, a Graboplast-ETO először csak az 57. perc végén vezett (21–22), de a Debrecen fordítani tudott.

Az izgalom tovább fokozódott, mert még támadhattak a zöld-fehérek, sőt, Kereki kiállítása miatt emberelőnybe is kerültek. Tíz másodperccel a vége előtt ziccerig ki is játszották a helyzetet a győriek, de Kovacsicz kísérletét a végig eksztázisban védő Vorozscova hatástalanította, így a Graboplast-ETO meglepő vereséggel kezdte a rájátszást. A győriek legközelebb vasárnap játszanak, 19.30 órától a Dunaferrt fogadják.
Róth Kálmán: – A két kapusposzt közötti különbség döntött. Vannak olyan válogatott játékosaink, akik klubjukban nem tudják megfelelően ellátni feladatukat.

Zinedine Zidane visszavonul a világbajnokság után

A világbajnokság után befejezi pályafutását Zinedine Zidane, az elmúlt évtized egyik legjobb… Tovább olvasom