2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Graboplast-ETO-Larvik 33-28

A Graboplast-ETO 33 perc gyengélkedés után feltámadt, s a szünet után megszerezte győzelmet.

A Graboplast-ETO harminchárom perc gyengélkedés után feltámadt, s a szünet után nemcsak a győzelmet szerezte meg, de a lehetőségekhez képest biztató előnyt szerzett a KEK-elődöntő visszavágójára, melyet szombaton 18.20 órakor rendeznek Larvikban.

Róth Kálmán vezetőedző a találkozó után arról beszélt, hogy játékosai az első félidőben még ijedt nyuszik voltak, de szerencsére fordulás után oroszlánként küzdöttek, s ennek köszönhetően fordítottak és nyertek.
A játékosok természetesen örültek a győzelemnek, de a különbség nem tette őket elbizakodottá, azért remélik, az öt gól előny lesz a visszavágón.
Temes Bernadett ezúttal is remekelt védekezésben, s támadásban is az egyik legegyenletesebb teljesítményt nyújtotta: „Bízom benne, hogy legalább egy gólt megtartunk. Ami a mostani összecsapást illeti, rosszul kezdtünk, de szerencsére sikerült összeszednünk magunkat, s ennek eredménye volt a nagyobb különbségű győzelem."

Mörtel Renáta csereként beállva sokat lendített a csapat játékán: „Az elején túl görcsösek voltunk, aztán a második félidőben már rájöttünk arra, hogy »verekedés« nélkül nem tudunk eredményt elérni. Feljavult a védekezésünk, sikeresek voltak a lerohanásaink, így tudtunk öt góllal nyerni. Nem nyugodhatunk meg, de bízom benne, hogy azért kitart az előny Norvégiában."

A mezőny egyik legjobbja, az akciógólok számát tekintve pedig a legeredményesebb játékosa, Vérten Orsolya röviden csak ennyit mondott: „Úgy vélem, a sírból hoztuk vissza a továbbjutási reményeket."
A meccs áldozata Bódi Bernadett volt, aki nem tudott felhőtlenül örülni a győzelemnek, mert pár perc játék után egy szerencsétlen ütközés következtében egyik foga kiesett, így ő a szájsebészeten töltötte a mérkőzés utáni órákat.

Vérten semlegesítése a norvégok számára is megoldhatatlan feladatnak bizonyult.

A női EHF-kupa elődöntőjében két magyar csapat is érdekelt. A tavalyi magyar finálé után most is van esély arra, hogy mindkét gárda döntős legyen, de ehhez a visszavágón bravúrra lesz szükség.
Az első meccsen: Podravka Koprivnica (horvát)–Debrecen 26–21 (11–12). FTC–Motor Zaporizzsja (ukrán) 24–23 (10–14).