Graboplast- ETO - Cornexi-Alcoa 43 - 27

Villámrajtot vett a már biztos alapszakaszgyőztes Graboplast-
ETO, alig két perc alatt 4–0 volt az eredmény

Mindkét csapatban voltak hiányzók. Győrött Simona Gogirla mellett Görbicz Anita, Ana Djokic és Ana Maria Lazer sem állt Róth Kálmán rendelkezésére.

Ott volt viszont a csapatban a hosszú sérüléséből felépült Bognár Barbara, valamint a debütálásra váró, még serdülőkorú Csupor Csenge. A túloldalon Tápai Szabina és Pádár Margit nem léphetett pályára.

ETO, alig két perc alatt 4–0 volt az eredmény. Szabó Edina rögtön ki is kérte idejét. A vendégek edzőjének intelmei bő tíz perc alatt vezettek eredményre, ugyanis a 14. perc elején egyenlített a Cornexi (9–9). A csapatok védekezése ekkor hagyott némi kívánnivalót maga után, bár a győri kapuban Herr Orsolya rengetegszer védett bravúrral. Az első félidei állás tulajdonképpen végeredménynek is beillett volna.

Nyilván erre a hiányosságra hívta fel a figyelmet a szünetben Róth Kálmán, a fordulást követően ugyanis alaposan feljavult a Graboplast-ETO védekezése. Kicsit ugyan döcögősen indult a játék győri részről, négy gólra fel is jöttek a vendégek (23–19). Innentől kezdve azonban nem volt egy súlycsoportban a két gárda. A 38. és a 49. perc között a Cornexi csupán egy gólt tudott dobni, miközben a hazaiak tetszés szerint növelték találataik számát. Örömteli, hogy Bognár mellett az újonc Csupor is betalált, s végül a győriek magabiztos győzelemmel zárták az alapszakaszt.

Róth Kálmán: – Gratulálok a csapatnak az alapszakaszban elért első helyéhez.

Szabó Edina: – Az első félidőben még tudtuk tartani magunkat, de a folytatásban már két sebességfokozattal magasabban játszottak a győriek, s ez sok volt nekünk.

Szabics Imrét kiállították a német bajnoki meccsén

Magára talált a Werder Bremen és öt góllal tömte ki a Hannovert. A Bayern vesztes félidő után… Tovább olvasom