2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 5°C | 19°C Még több cikk.

Görbiczék ismét győztek az Érd ellen

A női kézilabda NB I 15. fordulójában magabiztos 29:18-as győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese az Érd ellen.

Keddi kupamérkőzés után ezúttal is magabiztosan győzött hazai pályán a Győri Audi-ETO együttes az Érd ellen. Az első félidő végén négy volt a különbség, ám a második játékrészben látszott a két csapat közötti különbség.

Győri Audi-ETO – ÉTV-Érdi VSE 29:18 (16:12)

Gólszerzők:
ETO: Görbicz 5 (1), Lekic 4, Löke 3, Radicevic 3, Amorim 3, Orbán 3, Kovacsics 3(2), Rédei-Soós 2, Korsós 1, Tervel 1, Szepesi 1.
Érd: Kovács A. 5, Franic 4, Vukcevic 2, Szekeres 2, Bognár B. 2, Wolf 2(2), Vincze 1.

Lekic találatával kezdődött a mérkőzés, de az érdiek nem illetődtek meg, sőt a találkozó 6. percében már ők vezettek 5-4-re. Innentől kezdve viszont átvette az irányítást az ETO és főként Löke góljainak köszönhetően fokozatosan elléptek. Az első félidő derekánál hat percen keresztül nem talált egyik együttes sem a kapuba, de végül 16-12-es győri előnnyel vonulhattak öltözőbe.

Szünet után nem lendültek egyből gólgyártásba a csapatok, öt perc elteltével sem sikerült a kapuba találni, az első játékrészhez hasonlóan végül Lekic törte meg a gólcsendet.
A második játékrészben nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a hazaiak, védekezésben remekeltek – az Érd tizenkét perc alatt egy gólt szerzett -, valamint a támadásokat is rendre góllal fejezték be.

Könnyed mérkőzésen 29-18-ra diadalmaskodott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese az Érd ellen.

II. 14.p. Korsós Dorina volt eredményes szélről. 23-14

II. 13.p. Vukcevic ejtette át Lunde Haraldsent, majd Amorim is a kapuba talált. 22-14

II. 12.p. Wolf hétméteresét hárította Lunde Haraldsen.

II. 11.p. Amorim vitte végig a pályán a labdát, majd átejtette Oguntoyét. 21-13. Szabó Edina időt kért.

II. 10.p. Görbicz testcsellel küldte el az érdiek védelmét, majd lőtt szépen a kapuba. 20-13

II. 9.p. Kovács Anna szépített a vendégeknél. 19-13

II. 8.p. Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz értékesített. 19-12

II. 6.p. Gyors támadás végén Orbán ejtette át a vendégek kapusát. 18-12. Szabó Edina, a vendégek edzője időt kért.

II. 5.p. A második félidő első gólját Lekic szerezte. 17-12

Vége az első játékrésznek!

30.p. A végén Franic szépített. 16-12

29.p. Rédei-Soós is kétszer is ereményes tudott lenni. 16-11

28.p. A hosszú gólcsendet Kovacsics törte meg, majd Szekeres is eredményes tudott lenni. 14-11

28.p. Továbbra sincs gól, legutóbb Amorim lövését blokkolták a vendégek.

25.p. Az emúlt percekben mindkét együttes sok technikai hibát követett el, nem láttak gólt a nézők.

22.p. Amorim találatával már 13-10-re vezetnek a hazaiak.

22.p. Kovács szerzett gólt átlvövésből. 12-10

19.p. Szepesi szerzett szép gólt szélről. 12-9

18.p. Radicevic pályára lépését követően rögtön gólt szerzett szélről. 11-9

17.p. Ambros Martin, a győriek mestere időt kért.

17.p. Wolf második hétméteresét is érkétesített. 10-9

14.p. Már kezdett passzív lenni, de Kovács átlövésből volt eredményes, ám a következő támadás után Löke is a kapuba talált. 10-8

13.p. Tervel vitte végig a labdát és lőtt a kapuba. 9-7

12.p. Görbicz passzát Löke értékesítette. 8-7

12.p. Szekeres nagy gólt lőtt a kapu jobb felső sarkába. 7-7

11.p. Szabó Edina, a vendégek mestere időt kért.

10.p. Megjáratott labda végén Lekic pattintva lőtt a kapuba. 7-6

9.p. Nem értek vissza a győriek, Vincze egyenlített ziccerből, ám Orbán szélről lőtt góljával ismét az ETO vezet. 6-5

1.p. Az első támadás végén Lekic lőtt a kapuba, de rögtön válaszolt Bognár. 1-1

A kupatovábbjutás után ismét találkozik az Érd csapatával az Audi ETO, ezúttal a bajnoki pontvadászat keretei között mérkőzik meg egymással a két alakulat.

Hír a vendégeknél, hogy Tóth Tímea befejezte pályafutását, igaz ő idén alig tudta segíteni a csapattársakat, hiszen sérülésből lábadozott.

Az Audi-ETO természetesen ezúttal is győzni szeretne hazai pályán.

"Ismét találkozunk az Érd csapatával, akik  jó játékerőt képviselnek. Ezt láthattuk a keddi kupameccsen is, amely 50 percig szoros volt, ez pedig jól szolgálta a felkészülésünket. Ez nekünk nagyon jól jött, és hasonló összecsapásra számítok pénteken is. Látható volt kedden is, hogy vannak játékelemek, ahol még javulnunk kell. A csapattal átbeszéltük a keddi hibáinkat, hiszen egy hét és már indul is a Bajnokok Ligája. Persze győzni akarunk, célunk, hogy hibátlan mérlegünket továbbra is megőrizzük!" - nyilatkozta Ambros Martín vezetőedző a klub hivatalos oldalán.

A találkozó 18:45-kor kezdődik, amelyről online közvetítést adunk.

• 1. ZéZé 2013. január 26. 11:42
    „Sajnálatos, hogy oda süllyedt a magyar bajnokság, hogy semmi hírértéke nincs az ETO győzelmeinek. Annyira kötelező minden meccsen a győzelem, hogy izgalommentes lett az egész. Kár érte.”

SKC: Patonay Imre zsibbadást érzett a karjában

Csütörtökön este tovább folytatódott az SKC-t sújtó példátlan balszerencse-sorozat. Tovább olvasom