2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 22°C

Görbicz szívpanaszok miatt nem játszott

Kézilabda - A Szkopje elleni győzelemmel már továbbjutott csoportjából az Audi ETO a BL-ben. Az utolsó körben az elsőséget is kiharcolhatja a csapat, amely a macadónok ellen Görbicz Anita nélkül játszott. Az irányító szívpanaszok miatt hagyta ki a hazai meccset.
Audi-ETO - Kometal Szkopje 35-20(19–9)

Győr, női Bajnokok Ligája-mérkőzés, A csoport, 5. forduló, 2000 néző. V.: Baranowski, Lemanowicz (lengyelek).

Audi ETO KC:PÁLINGER-MRAVIKOVÁ 5, Hornyák, KOVACSICS 7/1, SPIRIDON 3, Tomori 1, VÉRTEN 9/1
Cs.: Herr O. (kapus), HERR A. 5/2, Deáki 4, Rotis-Nagy 1, Mayer, Horváth B., Karnik
Edző: Konkoly Csaba

Hétméteresek: 7/4
Kiállítások: 8 perc

Szkopje: Krizanec-POPOVIC 3, Portjanko, Kresoja 3, Mladenovska, E. AMORIM 6/2, Pecevska 1
Cs.: Trenoska (kapus), Ilkova 1, E. Gjorgjievska 2, Bajramoska 2, A. Amorim 2, Bosnjak, D. Gjorgjievska
Edző: Vladimir Gligorov

Hétméteresek: 5/2
Kiállítások: 6 perc

A győri csapat összeállításában nem szerepelt Görbicz Anita neve. Mint kiderült, egészségügyi oka volt, hogy a válogatott irányító nem léphetett pályára. Dr. Balogh Péter csapatorvos a következőkkel indokolta a dolgot:

„Korai még bármilyen előrejelzést adni, mindenesetre ami tény, hogy Anitánál a kardiológiai vizsgálat kisebb szívpanaszt mutatott ki. Most alaposabban utána kell járni annak, mi lehet a baj, mi okozhatja a problémát. Addig is az az orvosi utasítás, hogy ne sportoljon a játékos."

Szóval egyik legjobbja nélkül kezdte a találkozót a győri csapat, az irányító szerepkörben a nagyon fiatal Kovacsics Anikóval. A 17 éves játékost már többször is Görbiczhez hasonlították, mondván, hogy legalább annyira tehetséges, mint „Görbe" volt ebben a korban. Nos, a találkozó első perceiben – s mint később kiderült, az egész találkozó során – bizonyította Kovacsics, hogy nem alaptalanok ezek az állítások. Nemcsak remekül szervezte a győriek játékát, de a góllövésekből is tevékenyen kivette a részét. Ennek is volt köszönhető, hogy a vendégek mestere 7–2-es ETO-vezetésnél már tíz perc után kikérte idejét. Ez sem használt azonban a Szkopjének, s a pár perccel későbbi kapuscsere sem hozta meg számukra a fordulatot. Az Audi-ETO az első harminc percben hengerelt, a közönség a 19. percben már tízet számolt a vendégekre (14–4). A különbség a szünetig meg is maradt a felek között, s ezzel elméletileg el is dőlt a csata sorsa.

Spiridon (jobbra) és társai feltartóztathatatlanok voltak a Szkopje elleni mérkőzésen.

Szünet után csak néhány percig volt kérdéses, hogy lehet-e még szorosabb a meccs. Hiába dobott az első öt percben három gólt a Kometal, miközben a zöld-fehérek mindössze egyet, innentől kezdve ismét egy csapat volt a pályán, a győri. Ráadásul a hazaiaknál jóformán az ifisták játszottak, de a vezetés így is egyre magabiztosabbá vált.

Az Audi-ETO parádés teljesítménnyel a vártnál is magabiztosabban győzte le ellenfelét, s miután az FC Midtjylland döntetlent játszott a Zvezda otthonában, nemcsak a továbbjutást biztosította be, hanem a kvartett élére is ugrott. Az első csoportkört a győriek szombaton a Zvezda ellen idegenben fejezik be, a találkozó magyar idő szerint 12 órakor kezdődik.

Konkoly Csaba: Az döntött, hogy a megbeszélt védekezési taktikánk nagyon jól működött. Agresszívan, határozottan oldottuk meg ezt a feladatrészt. Jellemző, hogy az első félidőben annyit ütköztünk, mint máskor egy egész meccs alatt. Az ebben az időszakban kialakult állás meghatározta a találkozó eredményét is. Ami nagyon fontos még, hogy nem álltunk le nagy előnynél sem, s a fiataloknak is több lehetőséget adhattam, mint amit gondoltam.

Kovacsics Anikó: – Bevallom, mikor megtudtam, hogy Anita nem játszik, egy kicsit idegesebb lettem, mert így nagyobb teher hárult rám, de az első gólomnál minden elmúlt, s örülök, hogy ilyen jól összejöttek a dolgok a csapatnak is és nekem is.

Mindig győzni akarnak

Labdarúgás - Kedden Ikrényben a cseh válogatott ellen játszik barátságos mérkőzést a magyar U21-es… Tovább olvasom