2017. 01. 21. szombat - Ágnes -9°C | 1°C Még több cikk.

Görbicz: egy hónapos kihagyás

Kézilabda - Görbicz Anita a vasárnapi mérkőzésen bokaszalag-szakadást szenvedett: két szalagja teljesen, egy részlegesen elszakadt. A hétvégi BL-elődöntőben biztosan nem játszhat.

Kupadöntő: Audi ETO-Dunaferr 30-20 (16-12). Képgaléria a döntőről, videó az ünnepről.

Mint arról korábban már beszámoltunk, Görbicz Anita, az Audi-ETO női kézilabdacsapatának irányítója a Dunaferr elleni Magyar Kupa-döntőben megsérült: aláfordult a jobb bokája, melyben két szalag teljesen, egy részlegesen elszakadt. A játékos elmondta, előreláthatóan három-öt hetet kell kihagynia, vagyis a hétvégi BL-elődöntőben biztosan, az egy hét múlva esedékes visszavágón nagy valószínűség szerint nem játszhat.

Első diagnózis

Görbicz Anita a második félidőben megsérült: az első diagnózis alapján részleges bokaszalag-szakadást szenvedett. Arról, hogy játszhat-e a jövő heti BL-elődöntőben, a hétfői orvosi viszgálat után többet lehet tudni.

Videó a helyszínről: Cseh Róbert

Audi ETO KC-Dunaferr 30-20 (16-12)

Audi ETO-Dunaferr

Győr, Halászi Takarék Magyar Kupa, döntő, női kézilabda-mérkőzés, 2500 néző. V.: Herczeg, Südi.

Audi-ETO: PÁLINGER – MRAVIKOVÁ 5, Bradeanu 5, Görbicz 4/3, SPIRIDON 4, TOMORI 6, Vérten 2. Cs.: Herr (kapus), Djokic, Hornyák, Kovacsics, Deáki 2, Szegedi 1, Szölösi 1. Edző: Konkoly Csaba.

Dunaferr: UNGUREANU – Lovász 3, LALUSKA 5, Ferling 4/2, BORBÁS 6, Balogh B., Vincze 1. Cs.: Knezovic (kapus), Mörtel 1, Tilinger, Sopronyi, Berta, Gábor. Edző: Imre Vilmos.

Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2. Kiállítások: 8, ill. 4 perc.

Konkoly Csaba: – Az első félidőben a kelleténél kicsit többet hibáztunk, de így is nagyobb előnyt tudtunk szerezni, melyre aztán a szünet után sikerült még „rápakolni". Kár, hogy mindez vezéráldozattal járt.

Imre Vilmos: – Gratulálok a győrieknek. Az ő általuk képviselt szinthez egyelőre még kevesek vagyunk.

Görbicz Anita: – Nem gondoltam volna, hogy ilyen magabiztosan győzünk. Az első félidőben még sok ziccert kihagytunk, de a kapusteljesítmény végig nagyszerű volt, s szünet után szinte hiba nélkül játszottunk. Ami a sérülésemet illeti, aláfordult a bokám, ráadásul valaki még rám is esett. Ráállni nem nagyon tudok, s szinte biztos, hogy van szakadás. Hogy konkrétan ez mennyi kiesést jelent, nem tudom. Hétfőn a tüzetesebb orvosi vizsgálat után többet lehet majd tudni.

Sok kép a kupadöntőről. Fotó: H. Baranyai Edina

Magyar Kupa, döntő

55. perc:
28-19

42. perc: 24-14

39. perc: 20-14

A Dunaferr kezdi a második félidőt.

A félidőben 16-12-re vezet az ETO.

24. perc: 13-9

15. perc: 10-6

9. perc: 4-4

Az ETO kezdi a mérkőzést.

A 3. helyért
A Debrecen szerezte meg a bronzérmet a női kézilabda Magyar Kupában, miután egy góllal nyert a  Ferencváros ellen.
DVSC-Aquaticum - Budapest Bank-FTC 25-24 (14-12)

Szombati elődöntők
A címvédő Győr lesz az ellenfele a Dunaferrnek a Halászi Takarék női kézilabda  Magyar Kupa fináléjában, miután a Final Four második elődöntőjében négy góllal legyőzte az FTC-t.
Eredmény, elődöntő: Audi ETO KC-Budapest Bank-FTC 29-25 (15-10)

Győr, 2500 néző. V.: Andorka, Vucker.
Audi-ETO: HERR O. – Mravikova 3, Hornyák 3, GÖRBICZ 11 (3), SPIRIDON 2, BRADEANU 4 (1), VÉRTEN 5. Cs.: PÁLINGER (kapus), Djokic 1, Tomori, Kovacsics A., Drávai, Szegedi. Edző: Konkoly Csaba.

FTC: Pastrovics – Kovacsicz 3, Szamoránsky P. 3, UHRAKOVA 4 (1), ZÁCSIK 5, Szucsánszki 3, JUHÁSZ 4. Cs.: Haris (kapus), Soós 2, Németh Cs., Illyés 1. Edző: Zsiga Gyula.

Kiállítások: 0, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/1.

A győri csapat óriási irammal kezdte a mérkőzést, gyorsan döntésre akarta vinni a mérkőzést. 5–2-re, majd 8–4-re húztak el Görbiczék, védekezésben Ana Djokic, támadásban pedig Hornyák Ágnes volt a pályán. Herr Orsolya parádézott a kapuba, de később aztán kissé lefékezett a győri csapat, és így a 17. percben már csak két gól volt (9-7) a győriek előnye. A gyors rohanásokban egyre több hiba csúszott a győri csapat játékába, így eléggé hullámzott a játék. A félidő hajrájára ismét elkapta a fonalat a győri együttes, és ötgólos előnnyel térhettek pihenőre.

A győri csapatban hosszú sérülése után ismét pályára lépett Tomori Zsuzsanna, majd az idő múlásával Konkoly Csaba edző több fiatalnak: így Drávai Gyöngyinek, Kovacsics Anikónak, Szegedi Orsolyának is bizalmat szavazott. Az FTC nem adta fel, 19–17-re felzárkózott, s ebben az időszakban olyan jól jöttek a győriek újabb góljai, amelyek közül Mravikova gyors indításból Bradeánu pedig átlövésből állította vissza az Audi-ETO ötgólos előnyét.

Végeredményben magabiztos játékkal, minden aggodalom nélkül jutott a vasárnapi kupa döntőbe, ahol a Dunaferr lesz az ellenfél.
Havasréti Béla

Dunaferr siker
A Dunaferr jutott be elsőként a Halászi Takarék női kézilabda Magyar Kupa fináléjába, miután a győri Final Four elődöntőjében két góllal  legyőzte a Debrecent.

Eredmény, elődöntő: Dunaferr - DVSC-Aquaticum 32-30 (18-17)

• 5. szücs 2008. április 19. 18:23
    „tök jóóóó”
  • 4. Paveltzer Mátyás 2008. április 13. 22:50
    „Ez a legjobb születésnapi ajándék a számomra!Szép volt csajok!”
  • 3. drHannibalLecter2 2008. április 13. 21:08
    „Drága győzelem volt......De talán nem komoly, legalábbis remélem.....”
  • 2. bl 2008. április 13. 18:45
    „főleg így, görbe nélkül:(”
  • 1. szopacs 2008. április 13. 11:54
    „itthon nincs ellenfél, de a BL megint szopacs lesz... :(”

Óbudán elkaszálták a SMAFC csapatát

Kosárlabda - Óbudai Kaszások–SMAFC 85–77 - Alacsony színvonalú, két gyengén játszó… Tovább olvasom