2017. 10. 22. vasárnap - Előd 9°C | 14°C Még több cikk.

Görbicz Anita kilencedik bajnoki aranya - 2014-ben is triplázott az Audi-ETO - fotók

A Magyar Kupa és a BL-győzelem után a bajnokságban is megszerezte az aranyérmet a Győri Audi-ETO együttese.

A Győrnek 1957, 1959, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 után ez a 11. bajnoki címe (sorozatban a hetedik), amivel behozta az örökrangsorban a Ferencvárost.

A Győri Audi ETO teljesen megérdemelt győzelmet aratott, amellyel megismételte tavalyi fantasztikus szezonját, és három aranyéremmel zárta az idei évet is. Az ETO elnöke, Kelecsényi Ernő „A világ legjobb védője" feliratú kupával búcsúztatta Raph Tervelt, aki kézilabda pályafutása utolsó mérkőzését játszotta.

Fotó: H. Baranyai Edina

Ambros Martín: . Mi vagyunk a bajnokok! Fantasztikus érzés, minden elismerésem a lányoké! Ez az év jobb volt mint a tavalyi, hiszen megvédeni sikerült mind a három címünket. A közönségünk egész évben csúcs volt, igazi aranyérmes szurkolótábor! Jövőre folytatjuk!

Elek Gábor: - Talán ma a szebbik arcunkat mutattuk, a sérültjeink, betegeink felépülésével sikerült közelebb kerülnünk a bajnok teljesítményéhez.

Magyar bajnok a Győri Audi-ETO - 2014

Összefoglaló

A Magyar Kupa és a BL-győzelem után a bajnokságban is megszerezte az aranyérmet a Győri Audi-ETO együttese. A döntőben a zöld-fehérek ma este simán 30-25-re győztek a Ferencváros ellen, így összesítésben 2-0-ra múlták felül a fővárosiakat.

Győri Audi-ETO – FTC-Rail Cargo Hungaria 30-25 (16-11)

Gólszerzők

ETO: Kovacsics 7(1), Löke 7, Görbicz 4(2), Bognár-Bódi, Amorim 3-3, Bulatovic, Soós 2-2, Orbán, Korsós 1-1.

FTC: Tomori 8(1), Pena 6(2), Zácsik 3, Szamoránsky, Szucsánszki, Cifra 2-2, Steinbach, Such 1-1.

Görbicz Anita: - Nem lehet megszokni, fantasztikus élmény kilencedszerre is megnyerni a bajnokságot. Nagyon boldogok vagyunk, hogy ahol elindultunk, ott első lettünk, ragyogó teljesítmény! Hosszú pihenés következik, sokkal nehezebb volt idén, mint az előző esztendőben. Jövőre is szeretnénk triplázni.

Kovacsics Anikó: - Hatalmas öröm és boldogság, ezért dolgozunk, a sok munka eredmény hoz. Jó érzés ilyen szurkolók között játszani, örülök, hogy itt tudtam ragadni és vissza tudom adni, amit kaptam. Olyan egyéniségek vannak a csapatban, akik mindig segítenek a nehéz helyzetben, de csapatként is kiválóan működünk.

2013-hoz hasonlóan idén is triplázhatott a Győri Audi-ETO együttese, ha hazai pályán legyőzi a Ferencváros csapatát. A győriek korábban könnyedén felülmúlták már a népligeti csarnokban a budapestieket.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, hiszen három perc elteltével Kovacsics góljára Zácsik és Tomori is válaszolni tudott. Ezt követően viszont elindult a győri henger. Lunde bravúrokat mutatott be a kapuban, míg támadásban nyolc perc alatt Kovacsics négy gólig jutott, illetve Löke is kétszer eredményes tudott lenni. Hamar eldőlni látszott a bajnoki cím sorsa, ezért a mérkőzés 10. percében Elek Gábor, a vendégek mestere időt kért. (6-2)

Az egy perces szünet után Bognár-Bódi és Löke találatával folytatódott a mérkőzés, de három gyors ferencvárosi góllal 8-5-re zárkóztak fel a vendégek. A folytatásban a korábbiakhoz képest sokat hibáztak a győriek támadásokban, míg a ferencvárosiak gyors lerohanással igyekeztek felzárkózni. A találkozó 19. percében Tomori góljával 9-8-ra zárkózott fel az FTC, Amros Martín gyorsan kikérte időkérési lehetőségét.

Időkérés után viszont Tomori egyenlített, de ezt követően ismét eredményesebben kezdtek játszani Görbiczék. Magabiztos játékkal Amorim és Löke góljainak is köszönhetően végül 16-11-es győri előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően jobban kezdett a Ferencváros, egymást követően háromszor is sikerült bevenniük Lunde kapuját. (16-14) Két gólon belülre viszont nem kerültek beljebb, hamar ismét nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt Ambros Martín együttese. A támadásokat rendre góllal fejezték be, amelyekre ritkán tudtak válaszolni a fővárosiak.

A találkozó 20. percétől már a kevesebb szereplő játékosok is több lehetőséghez jutottak és elkezdődött az örömünnep. Az utolsó percben például Ambros Martín időkérésénél a távozó játékosakat állta körbe a csapat, megköszönve a munkájukat.

A Győri Audi-ETO együttese bravúros teljesítménnyel az előző évhez hasonlóan ezúttal is az összes porondon megszerezte az aranyérmet és kimondható, hogy a világ legjobb női kézilabda csapata. Szép volt győri lányok!

Ismét triplázott a Győri Audi-ETO együttese. Sima, 30-25-ös Ferencváros elleni győzelme után megszerezte a a bajnoki aranyat is a Magyar Kupa a és a Bajnokok Ligája után.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

(II.) 30.p. Zácsik lőtt még az utolsó pillanatban a kapuba. 30-25

(II.) 30.p. Ambros Martín időt kért, amely közben nem taktikai utasítást adott, hanem ünnepelték a távozó játékosokat.

(II.) 30.p. Such megszerezte első találatát. 30-24

(II.) 29.p. Tomori újabb hétméterest értékesített. 30-23

(II.) 28.p. Góóóól! Soós nagy gólt lőtt a bal felsőbe. 30-22

(II.) 28.p. Tomori hétméteresből szépített. 29-22

(II.) 27.p. Elek Gábor időt kért.

(II.) 26.p. Hornyák D. indítása után Kovacsics hetedik találatát szerezte meg. 29-21

(II.) 24.p. Pena harcolt ki hétméterest, Tomori értékesítette. 28-21

(II.) 23.p. Lunde indítását Löke értékesítette. 28-20

(II.) 23.p. Góóóól! Orbán bravúrosa felkanyarodva, test mellől lőtt pattintva a kapuba. 27-20

(II.) 22.p. Ambros Martín időt kért.

(II.) 22.p. Zácsik harcolt ki büntetőt, Pena lövését viszont Lunde hárította!

(II.) 21.p. Pena bejátszását Cifra értékesítette. 26-20

(II.) 19.p. Cifra szépített, de Soós rögtön válaszolt. 26-19

(II.) 16.p. Görbicz betörésből, könnyedén pattintott a kapuba, majd Szucsánszki szépített, de hihetetlen gyorsan Löke ismét eredményes tudott lenni. 25-18

(II.) 15.p. Görbicz megszerezte harmadik találatát a mérkőzésen . 23-17

(II.) 14.p. Góóóóól! Amorim átlövésből lőtte ki a jobb felsőt. 22-17

(II.) 13.p. Pena hétméteresből lőtt Herr kapujába. 21-17

(II.) 12.p. Gyors gólváltás egymás után. A vendégeknél Tomori, a győrieknél Kovacsics lőtt a kapuba. 21-16

(II.) 11.p. Bognár-Bódi nem hibázott szélről. Időt kért Elek Gábor. 20-15

(II.) 9.p. Lunde véd, majd indítja Korsóst, aki nem hibázta el a ziccert. 19-15

(II.) 8.p. Két gyors gól egymás után. A vendégeknél Pena, a győrieknél Bognár-Bódi lőtt a kapuba. 18-15

(II.) 6.p. Szamoránszky góljával kettőre jött fel az FTC, de Korsós kiharcolt hétméteresét Görbicz értékesítette. 17-14

25.p. Góóól! Löke bal kézzel lőtt gólt beállós pozícióból. 13-10

23.p. Pena szépített nagy góllal, majd Bulatovic Vérten fölött lőtt a vendégek kapujába. 12-10

22.p. Amorim lendületből szerezte meg első találatát. 11-9

21.p. Góóóól! Kovacsics magabiztosan értékesítette a hétméterest. 10-9

20.p. Tomori egyenlített átlövésből. 9-9

20.p. Kisebb gólcsendet Tomori törte meg, egyre zárkózott fel az FTC. Ambros Martín időt kért. 9-8

15.p. Bulatovic és Steinbach is átlövésből volt eredményes. 9-6

14.p. Tomori harcolt ki hétméterest, amelyet Pena értékesített. 8-5

13.p. Pena átlövésből, Zácsik lerohanásból szépített. 8-4

12.p. Szép támadás végén Bognár-Bódi gól szélről, majd Lunde indítása után Löke is megszerezte a harmadik találatát. Hangosan kiabálja a közönség, hogy játszik az ETO! 8-2

10.p. Robog az ETO! Görbicz távoli indítása után Löke gól. Időt kért Elek Gábor, a vendégek mestere. 6-2

8.p. Góóóól! Amorim passza után Kovacsics már négy gólos. 5-2

6.p. Lunde véd, majd indítja Lökét, aki nem rontja el a ziccert. 4-2

6.p. Góóól! Kovacsics góljával már a győriek vezetnek. 3-2

5.p. Kovacsics egyenlített betörésből. 2-2

4.p. Tomori góljával vezetnek a vendégek. 1-2

3.p. Lunde hétméterest hárított, Amorimot faultolták, de mehetett tovább. Harmadik támadását nem rontotta el a Ferencváros, Zácsik kiszorított helyzetben lőtt a kapuba. 1-1

2.p. Góóóól! Kovacsics szerezte meg az első gólt szélről. 1-0

Melegítenek a csapatok, rövidesen kezdődik a találkozó.

Csütörtökön 19 órakor a Ferencváros ellen védheti meg bajnoki címét az Audi-ETO. A győri egyetemi csarnokban teheti fel a koronát idei teljesítményére (is) a győri gárda.

A vártnál is könnyebb győzelmet aratott a női bajnoki döntő első, népligeti felvonásán az Audi-ETO, hiszen már a második félidő legelején több mint tíz góllal vezetett, s a vége ugyan „csak" hét gól lett, de a BL-győzelem után egy héttel is minden tekintetben jócskán ellenfele fölé nőtt a címvédő.

Ambros Martín vezetőedző szerint viszont az első meccsből nem szabad kiindulni. Szokásos óvatosságával elmondta: egyelőre egy meccset nyertek, de ez még nem elég.

„A Fradi ellen sem lehet könnyelműen venni a meccset, s bár biztató teljesítményt nyújtottunk az első találkozón, most egy teljesen más meccs jön. Persze ha ugyanolyan koncentráltak leszünk végig, mint voltunk a Népligetben, akkor azért behúzhatjuk az újabb triplát" – fogalmazott a spanyol szakember, aki ráhangolódásként – vagy éppen kikapcsolódásként – több játékosával együtt megnézte az ETO-SZESE NB I-es férficsapat szerdai mérkőzését. Azt csak halkan tesszük hozzá, hogy mikor a szünetben hazament a tréner, még vezettek a győriek a PLER ellen, a vége azonban kétgólos vereség lett. Még szerencse, hogy ma biztosan végig marad a csarnokban Ambros Martín...

Görbicz Anita még az első meccs után mondta el, hogy keményebb összecsapásra számít Győrben: „Főként az elején kellett figyelnünk támadásban és védekezésben egyaránt. Jól játszottunk, bár a végén már picit kiengedtünk. A Fradi jobb csapat ennél, ezúttal nem úgy játszott, ahogy tud, biztos, hogy Győrben nagyobb ellenállás tanúsítanak, hiszen számukra ez az utolsó szalmaszál. Mi viszont szeretnénk lezárni a párharcot."

Erre egyébként minden esély megvan, mert amikor igazán nagy volt a tét, az elmúlt hat évben rendre Görbiczék győztek. Ebben az időszakban 19 meccset játszott egymással a két csapat, tizenötször nyert az ETO, s két döntetlen mellett két FTC-siker született. Ezen eredmények azonban semmit nem befolyásoltak, így az alapszakasz-elsőséget sem, a rájátszásban és a Magyar Kupában pedig mindig a győri zöld-fehérek örülhettek.

Győri Audi ETO KC – FTC-Rail Cargo Hungaria
Bajnoki döntő, 2. mérkőzés
Győr, Egyetemi csarnok, 2014. május 15. 19:00

Videó: Cseh Róbert

Így készülnek Görbicz Anitáék a bajnoki címvédésre

Serena Williams három játékot vesztett Rómában

A világelső és címvédő amerikai Serena Williams magabiztos győzelemmel jutott be a negyeddöntőbe… Tovább olvasom