2017. 06. 23. péntek - Zoltán 21°C | 32°C Még több cikk.

Gombócból is sok a megyei fociban - Gólparádé Gyömörén, Héderváron, Bősárkányban

A Gyömöre 12 gólt rúgott az Ikrénynek. A Fertőd-Und párharc elmaradt. Gólgazdag forduló volt, az biztos.

Petőháza–Gönyű 2-1

HG Logistic-Győrszemere–Fertőszentmiklós 2–1 (1–0)
Győrszemere, 150 néző. V.: Dombi.

Győrszemere: Takács – Németh Márk, Nagy G., Fajkusz, Németh Máté (Germán), Horváth B., Kalcsó, Nyitrai (Győry), Pápai, Vörös Torma, Herold (Polyák). Edző: Germán Ferenc.

Fertőszentmiklós: Kovacsics – Fábián, Keresztes, Horváth P., Horváth I., Horváth D. (Bellovics), Mészáros M., Árki, Kalmár, Gergácz (Varga B.), Ratatics. Edző: Katona Sándor.

Gsz.: Vörös Torma, Fajkusz, ill. Keresztes.

A 41. percben Herold futott el a bal oldalon, beadását a jó ütemben érkező Vörös Torma passzolta a hálóba. 1–0. A 79. percben egy hazai védő a büntetőterületen belül kézzel ért a labdához. A megítélt büntetőt Keresztes magabiztosan értékesítette. 1–1. Már úgy tűnt, hogy pontosztozkodással zárul a találkozó, de a 90. percben egy előrevágott labdát Vörös Torma visszafejelte a középen érkező Fajkuszhoz, aki 16 méterről kapásból védhetetlenül lőtt a kapu bal oldalába. 2–1.

A jól játszó és több helyzetet is kialakító vendégek jobb helyzetkihasználással meglepetést is okozhattak volna a mérsékelt teljesítményt nyújtó hazai csapattal szemben.

Jók: Pápai, Horváth B., Fajkusz, ill. Horváth P., Keresztes, Árki.

Germán Ferenc: – Gyengébb játékkal fontos három pontot szereztünk. Sajnos a jó játékkal még adósak vagyunk. Reméljük, hogy a jövő héten már ez is meglesz.

Katona Sándor: – Aki csak ezt a mérkőzést látta, nem tudta megmondani, melyik a kiesőjelölt és melyik a második helyezett csapat. A helyzeteket nem elég kidolgozni, azokat be is kell rúgni.
Vass Tibor

Kapuvár–Lipót-Pékség 0–0
Kapuvár, 150 néző. V.: Bálintfi.

Kapuvár: Tóth M. – Kiss Á., Péter, Kovács M., Csorvásy, Menyhárt, Horváth R., Varga B. (Juhász), Papp (Sárándy), Weiszdorn, Varga T. Edző: Mayer János.

Lipót: Cseri – Bella, Litresics, Ásványi, Bodó, Závori, Bartal, Lelkes, Érsek (Endrődy), Zimonyi (Csete), Vojnisek. Edző: Makkos Tamás.
Kiállítva: Bartal.

Küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat megérdemelten tartotta otthon az egy pontot.

Jók: mindenki, ill. Litresics, Závori, Lelkes.

Mayer János: – Jó csapat ellen értékes pontot szereztünk. Ez van, amikor szervezetten, hittel és nagy akarattal futballozunk. A vendégcsapatnak helyzete sem volt.

Makkos Tamás: – Győzni jöttünk Kapuvárra, de a hazai csapat mindent elkövetett annak érdekében, hogy megtartsa a nulla-nullás eredményt. A mérkőzésen csak nekünk volt helyzetünk és a kapufa is segítette az ellenfelet.

WHB-Ménfőcsanak–Beled 1–0 (1–0)
Győr-Ménfőcsanak, 200 néző. V.: Zám Zs.

Ménfőcsanak: Molnár M. – Kamara, Mondovics, Vados (Zách), Papp, Király (Németh B.), Gajdos, Visy, Menyhárt (Kovács Z.), Kertész, Süveges. Edző: Lenzsér Zsolt.

Beled: Hegyi – Abdai, Torma, Németh R., Bakos, Horváth I., Dobos D., Kiss D., Molnár Z., Szűcs, Boros B. (Varga Cs.). Edző: Farkas Ferenc.

Gsz.: Gajdos.

A mérkőzést végigtámadó hazai csapat nehezen győzött a csak a védekezésre koncentráló és időnként a túl kemény játéktól sem visszariadó vendégek ellen.

Jók: Süveges, Kamara, Visy, ill. Szűcs, Hegyi, Torma.

Lenzsér Zsolt: – Az antifutball ellen nehéz jól játszani. Főleg úgy, hogy sorra hagyjuk ki a lehetőségeinket. Ezért is értékes ez a három pont.

Farkas Ferenc: – A végig mezőnyfölényben futballozó hazai csapat ellen fegyelmezett védekezéssel, kontratámadásokat vezetve szerettünk volna játszani, de sajnos a nagy helyzetekig és gólig nem jutottunk el.

DAC Foci 24–Loland-Nyúl 0–1 (0–1)
Győr, 200 néző. V.: Herm L.

DAC: Kiss A. (Faragó) – Kulcsár, Mészáros Zs., Pintér, Kovács G. (Czetti), Tóth D., Korsós Gy., Kurucz, Takács P. (Szalai P.), Kalmár, Szigeti. Edző: Rokob Péter.

Nyúl: Varga I P. – Kapa Márkó, Töltősi, Gayer, Maracskó, Varga II P., Wolf, Varga Zs., Kállai (Kovács M.), Csuti (Németh G.), Rigó. Edző: Horváth Dénes.

Gsz.: Rigó.

Jó iramú mérkőzésen egy szerencsés góllal és taktikus játékkal a nyúli csapat elvitte a három pontot a görcsösen játszó DAC otthonából.

Jók: Tóth D., Faragó, ill. Rigó, Varga II P., Töltősi, Kállai, Csuti.

Rokob Péter: – Hazai vereség után nagyon keserves dolog nyilatkozni. Nagy akarattal és alázattal játszott a nyúli csapat.

Horváth Dénes: – Megjött a tavasz, mert ma egy Rigóval jobbak voltunk.

Petőháza–Gönyű 2–1 (1–0)
Petőháza, 150 néző. V.: Klausz W.

Petőháza: Hadarics – Horváth S., Nagy K. (Szabó Z.), Müller, Szabó P., Kovács-Galavics M., Böcskör, Molnár G., Récsei J., Szabó D. (Récsei B.), Honyák (Nagy R.). Edző: Kovács-Galavics Frigyes.

Gönyű: Pécsvárady – Máté, Böcz B., Terdik (Kokas), Kovács M., Kiss Z., Dávid, Póczik, Végh, Anduska, Böcz A. (Kürti). Edző: Józsa Péter.

Gsz.: Molnár G., Böcskör, ill. Terdik.

Az első félidő egyértelmű hazai fölényt és megérdemelt vezetést hozott. A második játékrészben a fölénybe került vendégek egyenlítettek, de a hajrá újra a petőháziaké volt és végül megérdemelt, értékes győzelmet arattak.

Jók: mindenki, ill. Máté.

Kovács-Galavics Frigyes: – Nem játszottunk igazán jól, de nagyon akartunk és úgy érzem, megérdemeltük a három pontot.

Józsa Péter: – Ilyen mérkőzés után nincs mit mondani. Csak gratulálni tudok a hazaiaknak.

I. G. Gasket-Rajka–Lébény 1–0 (0–0)
Rajka, 200 néző. V.: Ábrahám T.

Rajka: Madácsi – Willmann, Takács R. (Kovac), Derdák, Gálik, Batyanek, Diviak, Banyár, Görner (Kelemen R.), Varga B., Zubán. Edző: Cerovsky Péter.

Lébény: Élő – Kopf, Czeitler, Németh D., Nemes (Alasztics), Horváth G., Lanzendorfen, Nagy Sz., Sallai, Frank, Varga Z. Edző: Horváth Tamás.

Gsz.: Varga B.

Jó színvonalú mérkőzésen egy gyors kontratámadásból szerzett góllal tartotta otthon a három pontot a hazai csapat.

Jók: Varga B., Banyár, Derdák, Gálik, ill. Sallai, Nagy Sz., Lanzendorfen.

Cerovsky Péter: – Küzdelmes, döntetlenszagú mérkőzésen az utolsó percekben sikerült megszereznünk a győzelmet.

Horváth Tamás: – Végig mi irányítottuk a játékot. Két mérkőzés megnyerésére való helyzetet hagytunk ki, egy lesgóllal mégis nyerni tudott az ellenfél.

Jánossomorja–Öttevény 1–2 (1–0)
Jánossomorja, 200 néző. V.: Juhász.

Jánossomorja: Tüske – Fettik, Szabados G., Gaál, Fuhrmann, Szalai Zs., Szabados M. (Herczeg), Tóth K. (Sebők), Tóth N., Tóth G., Cseri L. (Darázs). Megbízott edző: ifj. Drobnitsch Tamás.

Öttevény: Bári – Wágenhoffer, Kovács P., Vígh, Virág (Benkő), Jakab (Bella), Nagy L., Kovács S., Keszthelyi (Hécz), Molnár B., Hegedüs. Edző: Ördög József.

Gsz.: Tóth K., ill. Kovács S., Hegedüs. Kiállítva: Szabados G.

Az első félidőben gólokkal kellett volna vezetnie a Jánossomorjának. A vendégek öt perc alatt fordítottak.

Jók: Gaál, Tóth N., Tóth K., ill. Kovács S., Hegedüs.

Ifj. Drobnitsch Tamás: – Mérkőzések óta többet érdemelnénk, de úgy látszik, hogy a Fortuna nem a mi kezünket fogja.

Ördög József: – Jól felkészített csapat ellen a vártnál nehezebben nyertük meg a mérkőzést, de összességében úgy érzem, megérdemelt a győzelmünk.

Csorna–Bácsa 3–0 (1–0)
Csorna, 200 néző. V.: Radasics.

Csorna: Lőre – Fehér K., Csonka, Lajtos, Nyerges (Csölle), Babics (Győrvári), Tóbiás, Szabó A., Bognár Zs., Nagy Sz., Serfőző (Visy). Edző: Varga Péter.

Bácsa: Katona T. – Katona M., Hegyi (Kiss B.) (Sipos), Kun, Dombi, Bokor, Török, Dömötör, Pintér (Takács P.), Katona V., Bögöly. Edző: Alföldi Zoltán.

Gsz.: Lajtos, Nyerges, Visy.

Remek játékvezetés mellett az egész mérkőzésen kitűnően futballozó hazai csapat megérdemelten győzött.

Jók: Lajtos, Nyerges, Bognár Zs., Tóbiás, ill. Katona T., Katona M.
Varga Péter: – Sportszerű és szervezetten játszó ellenfelet győztünk le. Külön dicséret jár azért, hogy szépen kidolgozott akciógólokat szereztünk.

Alföldi Zoltán: – Bátortalan, kapura veszélytelen játékunkkal megkönnyítettük a magabiztos hazaiak győzelmét.