2017. 02. 21. kedd - Eleonóra 2°C | 9°C Még több cikk.

Gólzáporban távol a revanstól - Győri ETO-Eger - 3-3

Az egri kegyelemdöfést Koós Gábor csavart bombagólja adta meg az ETO-nak. A Ligakupa visszavágóján két szarvashiba megpecsételte a győri csapat sorsát.

Vége a mérkőzésnek, az Eger jutott be a Ligakupa elődöntőjébe. A győri zöld-fehérek fél órán keresztül remekül játszottak, uralták a pályát, de két egyéni szarvashiba megpecsételte a továbbjutási terveket.

A 3-3 igazságos döntetlen. Az Eger 7-4-es összesítéssel vehet részt megérdemelten a Ligakupa elődöntőjében.

90. perc - A Trollfoci emlegetésére megemberelték magukat a győri zöld-fehérek, s kisebb tűzijátékot rendeztek az egri kapu előtt az utolsó másodpercekben.

88. perc - Kínos utolsó percek: a Trollfocin nap mint nap vicc tárgyát jelentő Eger egy percen belül három helyzetet alakított ki a győri kapu előtt. Értjük, hogy ez a Ligakupa, de hazai pályán, Győrben ez akkor is kínos.

86. perc - Veszélytelen egri szöglet. A hevesiek amúgy ügyesen lopják a másodperceket.

82. perc - 25 méteres szabadrúgást csavart el a sorfal mellett Dudás Ádám. Az egész mérkőzésén ez volt "Dudi" legjobb próbálkozása, más kérdés, hogy az ő rúgótechnikájával mindez édeskevés.

79. perc - Rok Kronaveter kapásból bombázott 12-13 méterről az egri kapuba. Ez is hatalmas gól volt. 3-3.

77. perc - Dudás Ádám eresztett meg a bal szélről egy lövést: lassú labdáját simán fogta Brljak kapus.

75. perc - Aligha tévedünk azzal nagyot, ha azt írjuk, hogy az ETO véget vetne saját szenvedéseinek. Ez a hajó már elment, s ezzel a győri játékosok is tisztában vannak.

73. perc - Aleksidze perdített lövése 10 méterről elkerülte az egri kaput.

Gólzáporban távol a revanstól - ETO-Eger - 3-3. Fotó: Mészáros Mátyás

70. perc - Újabb egri csere: Németh Norbert helyett Horváth Zoltán a pályán.

69. perc - Aleksidze felé pattogott a labda az egri 16-oson belül, de a grúz csatár lassított felvételként mozdult a játékszer irányába.

66. perc - Pilibaitis kapott felesleges szabálytalanságért sárgát.

65. perc - Egri csere: Katona játszik Lasimant Yohann helyett.

64. perc - Az Eger megadta a kegyelemdöfést: a meccs eddigi legszebb gólját csavart lövéssel Koós Gábor szerezte a 16-os jobb sarkából. 2-3.

60. perc - Ne legyen igazunk, de nem úgy tűnik, hogy négy gól lenne még az ETO-ban. Az Eger okosan tördeli a játékot, míg a Rába-partiak nem jutnak el az ellenfél kapujához.

57. perc - Újabb győri csere: a két szarvashibát elkövető Lang Ádám helyett Takács Ákos a pályán.

A láthatóan szomorú Lang fejét Pintér Attila kicsit megölelte: szép jelenet volt.

54. perc - Pilibaitis lőtt 16-ról, de labdája másfél méterrel szállt el a győri kapu felett.

53. perc - Cserével próbálja felrázni csapatát Pintér Attila: Svec helyett Aleksidze a pályán.

49. perc - Szörnyű hazaadási kísérlet után Lang Ádám labdáját Koós Gábor vadászta le, cselezte ki a győri kapust, majd könnyedén gurított a hazai kapuba. 2-2.

47. perc - Veszélytelen egri szöglettel indult a második félidő.

46. perc - Útjára indult a labda a második félidőben.

Kár a bután összeszedett büntetőért és bekapott gólért: az egri szépítésig a győri zöld-fehérek egyértelműen uralták a pályát. Bízzunk benne, hogy a második félidőben is újra fel tud pörögni arra a fordulatszámra az ETO, ahogyan az első 30 percben focizott.

45. perc - Az első félidő véget ért.

45. perc - Az egri 16-oson belül földre került az egyik győri játékos, de valószínűleg nem történt szabálytalanság.

43. perc - Szöglet után Kronaveter szép lövést eresztett meg 15-16 méterről. Kár, hogy pont telibe találta az egri kapust, Brljakot.

41. perc - Cserélt az Eger: Buac a pályán Kone Ismael Bangaly helyett.

38. perc - Az előbb buktatott egri játékos, Koós kapott most sárgát. Ez is megérdemelt lap.

37. perc - Németh biztosan értékesítette a büntetőt. Megint három gól kell az ETO-nak a biztos továbbjutáshoz. 2-1.

36. perc - Lang Ádám ritka rossz ütemben próbálta szerelni a győri 16-oson belül az egri csatárt, Koóst. Az eredmény: buktatás, jogos 11-es és sárga.

34. perc - Dudás Ádám futott el az oldalvonal mellett, de a beadás finoman fogalmazva sem sikerült jól. Ebben a helyzetben pedig több lehetett volna.

31. perc - Az Eger képtelen bármilyen focira emlékeztető támadást kialakítani: az ETO folyamatosan egykapuzik.

29. perc - Szöglet után Kronaveter ügyetlenkedte el a gólhelyzetet az egri kapu előtt.

26. perc - Giorgi Kvilitaia élete első gólját szerezte győri színekben. A fiatal játékos higgadt fejjel értékesítette a ziccert, miután Farkas II Balázs lövését még hárította az egri kapus. 2-0.

25. perc - Farkas II Balázs cselezett ügyesen az egri kapu közelében, de végül a túlerő győzött.

22. perc - Németh Norbert kapott jogos sárgát az ETO-ból.

21. perc - Nehéz egyébként elhinni, hogy ez az Eger négy gólt lőtt az ETO-nak az első meccsen: egy kezünkön meg tudjuk számolni hányszor lépték át a félpályát a piros-fekete játékosok.

20. perc - Rok Kronaveter próbálkozott távoli lövéssel, de az egri kaput jócskán elkerülte a labda.

14. perc - Dudás Ádámot keresték a társak a 16-oson belül, de az ívelés kicsit hosszú lett.

11. perc - Andric magát "áldozta fel" a gólért: az egri hálóba csorgó fejese előtt összeütközött az egri kapussal. Andricot Farkas II Balázs váltotta a pályán.

10. perc - Bár az utóbbi percekben komoly gólhelyzete nem volt, továbbra is a hazai zöld-fehér csapat játssza a támadóbb szellemű focit.

5. perc - Egy kicsit szerencsés lövéssel az ETO gólt lőtt, s faragott a három gólos hátrányból. A gólt Andric szerezte fejesből. 1-0.

1. perc - Az ETO kezdte a mérkőzést.

Győri ETO FC: 26 Kamenar Lubos, 3 Dinjar Marko, 8 Dudás Ádám, 9 Kronaveter Rok, 13 Kalmár Zsolt, 14 Pilibaitis Linas, 18 Lang Ádám, 19 Andric Nemanja, 22 Svec Michal, 25 Kvilitaia Giorgi, 28 Dordevic Valdimir

Csere: 30 Molnár Péter, 2 Takács Ákos, 7 Farkas II Balázs, 10 Aleksidze Rati, 23 Tokody Tibor, 31 Németh László

Edző: Pintér Attila

Egri FC: 1 Brljak Darko, 11 Balog Zsolt, 16 Rakovic Savo, 15 Mecinovic Jasmin, 55 Vidivic Marko, 7 Albert Ádám, 27 Koós Gábor, 4 Kone Ismael Bangaly, 9 Lasimant Yohann Thomas Paul, 8 Németh Norbert, 6 Palásthy Norbert

Csere: 63 Palásthy Dávid, 20 Kabele Jiri, 10 Farkas Ádám, 17 Horváth Zoltán, 18 Katona Attila, 23 Zvara Dávid, 6 Buac Vladimir

Edző: Horváth Tamás

Játékvezető: Erdős József
Asszisztensek: Király Krisztián, Becséri Gergely

A mérkőzést a legfrissebb hírek szerint az ETO Park stadionjában tartják.

A zöld-fehérek a négy közé jutásért vívott első mérkőzésen futballra alig alkalmas körülmények között 4–1-re kikaptak az Eger otthonában.

A bajnokságban remek tavaszi rajtot vett a győri csapat, előtte a Magyar Kupában is továbblépett és azóta kiderült, hogy a döntőbe jutásért a Videotonnal találkozik. Az első mérkőzést április 16-án vagy 17-én vívják meg a felek – a Vidi elleni győri bajnoki után –, míg a visszavágót három héttel később, május 7-én vagy 8-án – az ETO Ferencváros elleni hazai bajnokija előtt – tartják meg.

Aranykorok, aranylábak

Szerdán este fél 7 órakor folytatódik az ETO Park Hotelben az Aranykorok, aranylábak beszélgetős sorozat. Mohay Gábor sportújságíró vendégei Verebes József, Szániel János, Keglovich László és Hannich Péter lesznek.

Négymeccses eltiltás a Barcelona kapusának

Victor Valdes a Real elleni rangadó után magából kikelve rohant a játékvezetőhöz, és trágár… Tovább olvasom