2017. 01. 20. péntek - Fábián, Sebestyén -9°C | 0°C Még több cikk.

Gólzápor a Real Madrid és a MU bemutatkozó mérkőzésein

Győzelemmel mutatkozott be a Real Madrid az F csoportban. A 4-2-es arányú győzelem és a másik csoportmérkőzés eredményeként a Real csoportelsőként várja a folytatást. Klasszis különbség volt a Manchester United és a Panathinaikosz között a BL első fordulójában.
Nagyon jó első félidőt láthattunk. A Marseille nem zárkózott be, sőt több gólhelyzetet is kialakított Iker Casillas kapujánál. Ekkor a bláncók ébredni látszottak, és kezdték átvenni a játék irányítását, ahogyan azt a publikum elvárta tőlük. Jó játékot láthattunk, és a „galaktikus" csapat kezdett kibontakozni.

Mido és Drogba figyelmeztették a madridiakat a félidő derekán, végül Drogba a 27. percben megszerezte a vendégeknek a vezetést. Leginkább úgy lehetne leírni a gólt, hogy újra csődöt mondott a Real védelme és Drogma csak kihasználta az ajándékot. 0-1 és síri csend volt a Bernabéu stadionban...

A nagy csendet Roberto Carlos lövésének süvítése törte meg. Beckham az alapvonalról visszaívelte a 16-os másik oldalán lévő brazil bekknek a labdát, aki egy erőteljes kapáslövéssel Runje kapujának a bal felső sarkába jutatta. 1-1, és ekkor tűnt föl újra Míchel Salgado, aki a legutóbbi néhány meccsen bomba formában futballozik, nem csak klub szinten, hanem a válogatottban is, megbolondította jobb oldalon az OM (Olympique Marseille) védőit és az alapvonalról laposan visszapasszolta Ronaldonak, aki félfordulatból bevágta a labdát a kapuba, máris vezetett a Real Madrid!

A szünet után nem hagyott alább a Real főlénye. Zinedine Zidane volt a következő gól előkészítője, hiszen egy jó negyven méteres labdavezetés után, félig meddig elveszítve a labdát, félig-meddig lepasszolva azt Ronaldonak, a Real csatára megszerezte a hazaiaknak a harmadik találatot. A negyedik találat büntetőből született, amit kétszer is be kellett rúgnia Figónak, hiszen a találkozó játékvezetője újrarúgatta a luzitán játékossal a tizenegyest (bár nem kellett volna, hiszen nem a Real Madrid játékosai rohantak be a 16-ra -a szerk.).

Biztos vezetés, ami két 11-es gyanús esemény követett, mind a kettőben Ronaldo és a játékvezető volt a két főszereplő, és mind a kettő megadható volt, főleg a második, amely biztos 11-es volt. A hazaiak ezek után és az utolsó negyed órában újra bemutathatták, hogy mennyire sebezhetőek hátul, most Van Buyten emelkedett magasabbra, mint Pavón az egyik OM szögletnél, így megszerezvén a vendégek második találatát.

Összefoglalva: A Real Madrid védelme sebezhető volt ezen az estén, két találatot kellett elkönyvelnie Iker Casillasnak, de ami a Real mellett szól, hogy a legutóbbi két találkozón 11-szer rezegtették meg az ellenfél hálóját. Addig amíg elől több találatot szereznek, mint amennyit hátul összehoznak, addig nincsen gond…

Real Madrid - Olympique Marseille 4-2 (2-1)

Real Madrid: Casillas; Míchel Salgado, Pavón, Raúl Bravo, Roberto Carlos; Beckham, Cambiasso (Guti, 73’); Figo, Raúl, Zidane (Portillo, 85’); és Ronaldo (Solari, 85’).
Olympique Marseille: Runje; Beye, Van Buyten, Hemdami (Vachousek, 61’), Meite, Ecker; Celestini, Meriem; Marlet (Johansen, 37’), Drogba (N'Diaye, 66’) és Mido.

Gólszerzők: 0-1, 26. p.: Drogba. 1-1, 29. p.: Roberto Carlos. 2-1, 34. p.: Ronaldo. 3-1, 57. p.: Ronaldo. 4-1, 61. p.: Figo, 11-ből. 4-2, 83. p.: Van Buyten.
Játékvezető: Wolfgang Stark (GER).
Sárga lapok: Raúl Bravo (90. p.) ill. Runje (72. p.).
Santiago Bernabéu Stadion: 60.000 néző.

A vörös ördögök becenevükhöz méltóan cikáztak a pályán és már az első
játékrészben négygólos előnyre tettek szert.

Némi meglepetésre kimaradt Cristiano Ronaldo a kezdőből, Keane hiányzása miatt pedig ezúttal Giggs viselte a kapitányi karszalagot. Van Nistelrooy révén csaknem húsz másodperc is elég volt a hazaiaknak az első gólhoz, amikor Neville beadását hibázta el alig-alig.

Mikael Silvestre szerezte meg az első gólt a 13. percben, amikor a van Nistelrooy által a kapura fejelt Giggs szövletből kipattanó labdát a hálóba terelte.

Két perc múlva ismét gólnak örülhetett a hazai publikum. Giggs tálalt van Nistelrooy passzából Fortune elé, aki nem hibázott. A MU azt csinált amit akart, megbolondították a vendég védelmet, a Panathinaikos csak Konstantinu fejese révén veszélyeztetett az első félidőben.

A 33. percben már 3-0 állt az eredményjelzőn, amikor ismét Giggs dolgozott ki akciót Solskjaernek, akinek nem túl erős lövése végül átjutott Nikopolidisz kezei között.

A 40. percben végleg eldőlt, O'Shea adott pontosan Butt fejére és máris bent volt a negyedik.

A második játékrészre már rendezte a sorokat a vendég görög gárda, a széleket lezárték amennyire tudták, ám Giggs kedden megállíthatatlannak bizonyult, az ötödik gól előtt is ő adta a gólpasszt Djemba-Djembának, aki első gólját szerezte új csapata színeiben a 83. percben.

Manchester United-Panathinaikos 5-0

Manchester United: Tim Howard; Gary Neville, Philip Neville, Rio Ferdinand, John O'Shea (Darren Fletcher 57'), Mikael Silvestre, Nicky Butt (Eric Djemba-Djemba 57'), Ryan Giggs, Ole Gunnar Solskjaer (David Bellion 45'), Quinton Fortune, Ruud van Nistelrooy.
Panathinaikos: Antonis Nikopolidis (Konstantinos Chalkias 46');Rene Henriksen, Silvio Maric, Giourkas Seitaridis, Giannis Goumas (Joel Epalle 46'), Dimitrios Papadopoulos (Emmanuel Olisadebe 62'), Raimondas Zutautas, Sotirios Kyrgiakos, Lucian Sanmartean, Michalis Konstantinou, -Panagiotis Fyssas.

gólszerzők: Mikael Silvestre 13, Quinton Fortune 14, Ole Gunnar Solskjaer 33, Nicky Butt 40, Eric Djemba-Djemba 83
nézőszám: 66,520

Nagyobb csatát hozott a másik találkozó. A Stuttgart sokáig vezetett, majd a Rangers öt perc alatt fordított, és már a hajrában beállt Szabics sem tudott segíteni a svábokon. A vége 2-1 a skótoknak.

A négyes másik összecsapása 1-1-es döntetlnet hozott, a hazai Partizan Belgrád csak nagy neézségek árán tudta otthon tartani az egy pontot a Portóval szemben.

Vendéggyőzelmek születtek a G jelű négyesben. A megerősödött Chelsea Prágában nyert 1-0-ra, míg a Lazio Törökországból hozta el a három pontot. A rómaiak A Besiktas otthonában nyertek 2-0-ra.

A címvédő csoportjában kiélezett meccsett vívott a Milan és az Ajax. Aztán jött a szokásos Pippo Inzgahi gól, és az amszterdami együttes az április BL-negyeddöntő után ismét vesztesként hagyta el a San Sirót.

A csoport másik találkozóján: FC Bruges-Celta Vigo 1-1.