2017. 09. 23. szombat - Tekla 9°C | 18°C Még több cikk.

Gólzápor a hőségben: legyőzte az ETO az ezüstérmes Újpestet!

Labdarúgás - A Győri ETO FC kétgólos hátrányból fordított és 4-3-ra nyert a már ezüstérmes Újpest ellen. A győztes találatot az utolsó előtti percben Aleksidze lőtte.

GYŐRI ETO FC-ÚJPEST 4-3
(2-3)
Soproni Liga, 29. forduló, 3000 néző
Vezette: Szabó S.

Győri ETO FC: Sztevanovic - Dorogi, Zámbó (Sánta 45.p.), Supic, Djordjevic - Copa, Odikadze, Kiss M., Jäkl (Nyári 70.p.), Bicak - Brnovic (Aleksidze 62.p.)
Vezetőedző: Dragoljub Bekvalac

Újpest:
Balajcza - Dudic, Lipták, Korcsmár, Pollák - Foxi (Simek 53.p.), Jucemar (Stokes 31.p.), Bozic, Bori - Tisza, Simon A.
Vezetőedző: Szentes Lázár

Gólszerzők: Brnovic (24.p.), Bozic (öngól 42.p.), Kiss Máté (58.p.), Aleksidze (89.p) ill. Tisza (büntetőből, 13.p.), Simon (17.p.), Pollák (41.p.)

90. perc: Vége a meccsnek. Az ETO két gólos hátrányból fordított, és nyerte a meccset!

89. perc: Vezet az ETO!!! Aleksidze a gólszerző! 17 méterről bombázott a lilák kapujába. 4-3.

Gólzápor: ETO-Újpest 4-3 - Fotó: H. Baranyai Edina
88. perc: Bori rúgta le Dorogit. Sárga lap.

80. perc: Sánta előre ívelése után Aleksidze fejelt fölé 7 méterről.

77. perc: Nyári fejelte le lövésre a labdát Kiss Máténak. Jó volt a próbálkozás, de célt tévesztett.

75. perc: Odikadze sarkazása után Aleksidze ugrott ki a védők közül. A szólót egy becsúszás akasztotta meg. A gyengére sikerült lövés így mellé ment.

71. perc: Dorogi kapott sárga lapot.

70. perc: Csere a hazai csapatban. Jakl helyett Nyári játszik.

69. perc: Tisza forgatta meg a győri védőket, majd 18 méterről fölé lőtt.

63. perc: Stokes rúgta fel Sántát. Sárga lap.

62. perc: ETO-csere. Brnovic le, Aleksidze be.

58. perc: Egyenlít az ETO! Egy 25 méteres szabadrúgást Kiss Máté csavart a jobb felső sarokba! 3-3.

53. perc: Cserél az Újpest. Foxi helyére jön Simek.

52. perc: A élidő elején az ETO játszik kapura veszélyesebben. Sánta lőtt 18 méterről fölé.

46. perc: Hazai helyzettel kezdődik a második félidő. Odikadze középre ívelése után Sánta gurított közelről mellé.

45. perc: Cserél az ETO. A Sérült Zámbó helyére Sánta érkezik. Vége az első félidőnek.

44. perc: Majdnam egyenlített az ETO. Brnovic bal oldali beadására Zámbó érkezett az ötösön. Fejese után a bal kapufáról pattant ki a labda.

42. perc: Kiss Máté felívelt labdáját Bozic fejelte a saját kapujába. 2-3.

41. perc: A harmadik találatát szerzi az Újpest. Bori ívelt a tizenhatoson belülre. Stevanovic csak beleütni tudott a labdába, amit Pollák közelről átfejelt a kapus fölött. 1-3.

37. perc: Bozic bevállalta. Jó 30 méterről lőtt kapura szabadrúgásból. A labda befért volna a bal felső sarokba, de Sztevanovic bravúrral védett.

35. perc: Az első sárgát Bozic kapja.

33. perc: Tisza eresztett meg egy erős lövést 17 méterről. Sztevanovic csak kiütni tudta a léc alá tartó labdát.

31. perc: Cserél az Újpest. Jucemart Stokes váltja.

30. perc: Centiken múlott az ETO-egyenlítés. Copa és Dorogi kényszerítőzött a jobb oldalon, utóbbi gurított középre. Kiss Máté estében lőtt. Kevéssel a bal kapufa mellé.

24. perc: Szépít az ETO! Brovic vezette középre a labdát a jobb oldalról a tizenhatos vonalán. Lövése megpattant, így a vetődő Balajcza mellett a jobb alsóban kötött ki. 1-2.

17. perc: Újabb újpesti gól. Simon az előbb egy büntetőt harcolt ki, most a kapuba is betalált. A csatár jó ütemben ugrott ki a védők közül, egy pontos passz után. Sztevanovic még bele tudott ütni a labdába, ám az újra Simon elé került, aki fordulásból a kapuba lőtt. 0-2.

13. perc: Tisza tizenegyes góljával vezet az Újpest! 0-1.

12. perc:Bori szabadrúgását követően Sztevanovicsról kipattant a labda, éppen Simon elé került, aki a kapus közelében elesett, a játékvezető büntetőt ítélt.

7. perc: Pollák adott remek labdát Simonnak, aki hirtelen egyedül találta magát szemben Sztevanoviccsal, de ziccerben lyukat rúgott.

5. perc: Annak ellenére, hogy a Debrecen már tegnap megnyerte a bajnokságot, és az Újpest is biztos ezüstérmes, több száz drukker kísérte el Győrbe a lilákat. Nagyszerű hanulatot teremtenek astadionban.

1. perc: A találkozó elkezdődött.

A kupadöntő keddi visszavágójára készülve a győriek nyilván ezúttal sem a legjobb összeállításban lépnek pályára, ami megkönnyítheti a vendégek dolgát. Persze, ahogy ez már többször is bebizonyosodott, a Rába-partiak megfiatalított, úgymond vegyes csapata okozott már meglepetést ebben a szezonban. Nem is kell messzire menni, Dorogiék éppen az Újpestet búcsúztatták a Ligakupából. Hazai pályán és idegenben is legyőzték a legjobb összeállításban pályára lépő lilákat és Nyíregyházán is egy „csikócsapat" ért el döntetlent.

Most egy győzelemmel, jó játékkal vissza lehetne szerezni a kupadöntőn csalódott szurkolók bizalmát. Ami persze nem lesz könnyű feladat.

A győrieknél ebben a szezonban már nem léphet pályára az a Tokody Tibor, aki térdsérülése előtt remek formában futballozott, korábbi klubja ellen – lila-fehérben egyébként négyszer is lőtt gólt az ETO-nak – nehéz mérkőzésre számít:

„A szerdai kupadöntő után hazai pályán kellene javítani a fiúknak. Ez nem lesz egyszerű, hiszen az Újpest mindent meg fog tenni a győzelemért" – mondta a játékos.

Ez lesz egyébként a két együttes 125. élvonalbeli összecsapása. Az eddigi 124 bajnoki mérkőzésen 59 Újpest-győzelem, 32 döntetlen, valamint 33 győri siker született. A gólkülönbség 255–174 az Újpest javára. Lenne tehát min faragni...