2017. 11. 20. hétfő - Jolán 3°C | 7°C Még több cikk.

Gólzápor a hőségben: ETO-Kaposvár 4-3

Labdarúgás - Győzelemmel zárta első Ligakupa meccsét a Győri ETO FC. Pintér Attila csapata nagyszerű hajrával verte a Kaposvári Rákóczi FC-t.
GYŐRI ETO FC - KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 4-3 (1-1)
Ligakupa, B-csoport, 1. forduló
Győr, ETO Park, 1000 néző

Győri ETO FC: Molnár P.- Völgyi, Eugene, Djordjevic (Zámbó 46.p.), Tokody (Csermelyi 69.p.)-Koltai (Dudás 46.p.), Nicorec (Pákolicz 46.p.), Kiss M., Dinjar - Kink, Copa (Sánta 46.p.)
Vezetőedző: Pintér Attila

Kaposvári Rákóczi FC: Horváth L.- Graszl K., Pintér L. (Szolomajer 61.p.), Kerekes, Kulcsár- Balázs, Bogdán, Markovic, Szepessy - Farkas K. (Lambulic 55.p.), Reszli
Vezetőedző: Prukner László

Fotók: H. Baranyai Edina

Hívja Pintér Attilát!

Pénteken szerkesztőségünk vendége lesz Pintér Attila, a Győri ETO FC vezetőedzője, akit 15-től 16 óráig hívhatnak a Kisalföld olvasói a 96/504-
594-es telefonszámon. Kérdéseiket a sport@kisalfold.hu címen is várjuk. A legérdekesebb témákról természetesen a Kisalföld hasábjain is beszámolunk.

90. perc: Sánta találatával vezet az ETO!  A fiatal játékos óriási kapásgólt szerzett 15 méterről 4-3. Vége a meccsnek.

88. perc: Védelmi hibát kihasználva egyenlít az ETO. Csermelyi elől megszerezhették volna a vendégek védői a labdát, egymásra vártak, az ETO csatára pedig 5 méterről a kapuba gurított. 3-3.

75. perc: Reszli hatalmas gólt lő. Újra vezet a Kaposvár. A csatár egy kipattanó labdát küldött kapásból a bal felsőbe. 2-3.

73. perc: Pákolicz gyönyörű fejesgóllal egyenlít. 2-2.

67. perc: Csere a vendégeknél. Bogdán helyett Bőle játszik.

65. perc: Tizenegyest hibázott az ETO. Dinjar ugrott ki a védők közül, Markovic lerántotta. Piros lap. A büntetőt Dudás a bal kapufára lőtte.

61. perc: Kaposvári csere. Pintér le, Szolomájer be.

Szurkolói ankét

A bajnoki rajt előtt július 24-én, pénteken 18 órakor a stadion keleti lelátóján szurkolói ankétot tart a Győri ETO FC. A találkozón a klub elnöke, Tarsoly Csaba, a csapat vezetőedzője, Pintér Attila és az összes új játékos jelen lesz.

58. perc: Egy hatalmas kapushiba segítette vezetéshez a Kaposvárt. Egy beívelés után Molnár futott a labda alá, Szepessy visszaemelt a kapu elé az alapvonalról, LAmbulic pedig közelről gólt fejelt. 1-2.

56. perc: Lambulic közeli lövését védte Molnár.

55. perc: Cserél a Kaposvár. Farkas helyére Lambulic jött.

48. perc: Dudás passzolt pontosan a kapu előtt érkező Kink elé. A közeli lövés elekadt a Horváthban.

46. perc: Négy csere a szünetben az ETO-nál. Bejött Dudás, Zámbó, Pákolicz és Sánta. Lement Djordjevic, Koltai, Nicorec, és Copa.

ETO-mezőnyfölény, hazai ziccerek, egy-egy gól mindkét oldalon. Ez volt az első félidő.

45. perc: Vége az első félidőnek.

43. perc: Tokody húzott el a bal oldalon. Az alapvonalról középre gurított. Copa érkezett a kapu előtt, de az egyik kaposvári védő becsúszva mentett.

37. perc: Koltai gurított le egy szabadrúgást Völgyi elé, aki 18 méterről lőtt felső kapufát.

33. perc: Reszli próbálkozott 25 méterről. Életerős lövés, fölé.

29. perc: Első helyzetéből egyenlít a Kaposvár. Egy rosszul sikerült felszabadítás után Kulcsár elé került a labda, aki 15 méterről a bal alsó sarokba bombázott. 1-1.

27. perc: Kink fejelt le egy előre ívelést a védők közül kilépő Koltai elé. A kapáslövés a bal kapufa mellé ment.

23. perc: Koltai szögletére Völgyi érkezett jól. Fejesét Horváth bravúrral szedte ki a jobb alsóból.

18. perc: Vezet az ETO. Dinjar a gólszerző. Koltai ívelt a kaposvári térfél jobb oldaláról a hosszúra. Copa nem érte el a labdát, Dinjar azonban megszerezte azt, és 12 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 1-0.

14. perc: Nicorec passza után Kink bombázott jó huszonötről. Kevéssel mellé.

12. perc: Újabb ETO-ziccer maradt ki. A hosszú indításokkal rendre zavarba hozható a kaposvári védelem. Nicorec vett át egy labdát Kerekes mellett, majd 6 méterről lőtt. Horváth bravúrral hárított.

10. perc: Kotai szólózott, majd egy ritmusváltással, és egy kiosztott köténnyel ziccerbe került. Horváth megint jól jött ki a kapuból, és vetődve védett.

8. perc: Eugene indította a félpályáról Kinket. A csatár jól vette át a labdát, majd mielőtt lőhetett volna a büntető területen belül lerántották. A tizenegyes elmaradt.

5. perc: Az első ziccer. A próbajátékon lévő román Nicorec ugratta ki a védők közül Copát, aki a tizenhatos vonaláig kifutó kapusba lőtte a labdát.

1. perc: Az Győri ETO kezdte a meccset.

A csoportküzdelmekben nem vesznek rész a nemzetközi kupákban induló csapatok. Az A csoportba a Kecskemét, az MTK, a DVTK, a Vasas, a Nyíregyháza és a Ferencváros, a B-be pedig a Paks, az ETO, a ZTE, a Fehérvár, a Kaposvár és a Pápa került.

A szerdai mérkőzések:

A csoport: MTK–Nyíregyháza 17 ó, Kecskemét–Ferencváros 17.30 ó (tv: Sport2), Diósgyőri VTK–Vasas 18 ó.

B csoport: ETO FC-Kaposvár 18 ó, Paks–Lombard Pápa 18 ó, ZTE–FC Fehérvár 19 ó.

Koltai is pályára léphet

Tavaly novemberben játszott utoljára tétmeccset az ETO-ban Koltai Tamás. A hosszú sérülés után visszatérő középpályás a felkészülést már egészségesen kezdhette el, így bizakodva várja a Ligakupa, és a bajnoki rajtot.

„Szerencsére tényleg jól vagyok, egyetlen egy edzőmérkőzést hagytam csak ki, és úgy érzem meccsről meccsre jobb formában voltam, talán csak az erőnlétemmel volt még probléma. Bár vasárnap, a románok ellen nem jártunk sikerrel, szerintem nekem akkor ment a legjobban a játék. Bízom benne, hogy ez így lesz szerdán és vasárnap is" - mondta el a klub honlapján Koltai. "Szerdán, a Rákóczi ellen valószínűleg pályára lépek, bár még nem tudjuk a keretet, csak a ma délutáni edzést követően derül majd ki. A Ligakupa mérkőzést követően pedig keményen végig dolgozzuk még az utolsó hetet, felkészülünk az Újpestből, hiszen a nyitány, főleg hazai pályán meghatározója lehet az egész szezonnak is."

A bajnoki rajt előtt ismét szurkolói ankétot tart Győri ETO FC. A közönségtalálkozó július 24-én, pénteken 18.00 órakor kezdődik a stadion keleti lelátóján.
Az ankéton jelen lesz a klub elnöke, Tarsoly Csaba, a csapat vezetőedzője, Pintér Attila és az új játékosok is.

Belépők az Újpest elleni meccsre

A kibővített vendégszektorba a jegyvásárlásra a helyszínen nem lesz lehetőség. A lilák szurkolói 1.500 db vonalkódos belépőt kaptak, ezeket 2000 Ft-éert Újpesten vehetnek meg a drukkerek. A hazai szurkolók a földszintre 3.000 Ft-ért, az emeletre 2.500 Ft-ért válthatnak belépőt.

• 7. Hitetlen 2009. július 23. 12:21

Gratulálok neki csak így tovább!!”
  • 6. kovacsgeri 2009. július 22. 20:03
    „TeknőcErnő

igen Győrben lesz!
    az újpestiek balhésak, a győriek nem, tavasszal is bebizonyosodott az ETO-Újpesten (lásd székdobálás stb)”
  • 5. TeknőcErnő 2009. július 22. 18:15
    „moderálva”
  • 4. price 2009. július 22. 17:50
    „Még a MasterCard-os reklámban is simán elment volna :DDD”
  • 3. kovacsgeri 2009. július 22. 15:38
    „jegy: 3000 Ft, sör: 300 Ft, menekülés az újpestiek elől: ingyen :) az élmény felbecsülhetetlen
    :D”
  • 2. Imcsi 2009. július 22. 15:36
    „Mondasz valamit! Inkább a sűrű fillér(hol van az már), mint a ritka forint! Bár remélem pár forduló után már senki sem fogja sokallni a belépő árát!”
  • 1. Gabby 2009. július 22. 14:47
    „Szégyen, egy magyar meccsért elkérni 2500-3000 Ft-ot. Inkább lenne olcsóbb és akkor nem 1000 ember lenne kíváncsi 1 meccsre. sztem”

Kézilabda: Mátéfi Eszter a női válogatott kapitánya

Kézilabda - Mátéfi Eszter lett a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya - döntött… Tovább olvasom