2017. 08. 23. szerda - Bence 14°C | 22°C Még több cikk.

Gólparádé Amszterdamban: Hollandia-Magyarország 5-3 - videó az összes gólról

A hollandok góljaira előbb Rudolf Gergely válaszolt a második félidő elején, majd Gera Zoli két álomgólt vágott a holland kapuba. Dzsudzsák Balázs szabályos gólját nem adta meg a norvég bíró.

23 óra 10 perc

Így látta a két szövetségi kapitány

Egervári Sándor, a magyar válogatott szövetségi kapitánya:
"Gratulálok a holland csapatnak. Sajnálom, hogy a jó játékunk és a remek egyéni teljesítmények mellett az utolsó tíz percet nem tudtuk kivédekezni.

Sokkal összeszedettebben és precízebben játszottunk, rászolgáltunk volna az egy pontra. Az első félidőben egy szabályos gólt nem adott meg számunkra a játékvezető. Úgy érzem, a jó játékunk mellett nem kaptuk meg az egyenlő elbírálás elvét".

Bert van Marwijk, a holland válogatott szövetségi kapitánya: "Nem sokszor látunk ilyen mérkőzéseket, mindenki gálameccset várt tőlünk, de ez nem mindig jön össze. A második félidőben egy szerencsés góllal egyenlítettek a magyarok, majd vezettek, de szerencsére fel tudtunk állni, és megnyertük a mérkőzést."

A magyar labdarúgó-válogatott 5-3-ra kikapott kedden a világbajnoki ezüstérmes holland csapattól az Amsterdam ArenA-ban rendezett Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen.

A magyaroknak így nem sikerült megszakítaniuk a hollandok elleni, 27 éve tartó kudarcszériát: ez volt sorozatban a hetedik meccs, amelyet a narancsmezesek nyertek meg.

Nézze meg a meccs összes gólját! Forrás: YouTube.com

A legutóbbi négy összecsapáson pedig 22 gólt kapott a magyar csapat, s csupán ötször volt eredményes. Az E csoportban a hollandok sikerükkel kilencpontos előnyre tettek szert a második svédekkel és a harmadik magyarokkal szemben

A mérkőzést a helyszínen tekintette meg Orbán Viktor miniszterelnök, valamint Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke is.

Eb-selejtező, E csoport: Hollandia-Magyarország 5-3 (1-0)

Amsterdam ArenA, 51.774 néző, v.: Svein Oddvar Moen (norvég) gólszerzők: van Persie (13.), Sneijder (61.), van Nistelrooy (73.), Kuyt (78., 81.), illetve Rudolf (47.), Gera (50., 75.) sárga lap: Lázár (23.), Pintér (39.), Juhász (59.)

94. perc

Vége: a Vb-ezüstérmes 5-3-ra nyerte az Eb-selejtezőt. Ettől függetlenül közel voltunk a szenzációhoz, a pontszerzéshez, de tán a legfontosabb mégis az, hogy remekül játszott, küzdött a magyar csapat.

Galéria kép

90. perc

Négy perc hosszabbítás.

89. perc

Kuyt helyett Elia a pályán. Gundel Takács Gábornak üzenjük: az Elia csukáján szereplő "I have dream" felirat nem JFK-től származik, hanem Martin Luther Kingtől.

Mi ugyan megint egy álommal szegényebbek maradtunk, de emelt fővel távozhat a válogatott Amszterdamból.

88. perc

A végére elfáradt a magyar csapat, de akkor is minden elismerést megérdemelnek a játékosok.

87. perc

Dzsudzsák bombázott távolról - tán egy kicsit dühből -, de a labda nagyon elkerülte a holland kaput.

81. perc

Dirk Kuyt óriási góllal valószínűleg eldöntötte a meccset: 22-23 méterrel emelte át a rossz helyen álló Fülöpöt. Anno Maradona lőtt hasonló gólt Belgrádban. 5-3

Galéria kép

78. perc

Megint vezet az Oranje: Kuytről maradtunk el, a Liverpool csatára sajnos nem kegyelmezett. Fülöpnek esélye nem volt a védésre. 4-3

76. perc

Akármi is lesz a meccs vége, le a kalappal a magyar válogatott előtt. "Itthon vagyunk!" - skandálja közben az ezer fős magyar szurkolótábor.

75. perc

Gera Zoli ismét zseniális volt! Tiszta helyzetben csodásan lőtt el a holland kapus mellett, ismét egyenlítettünk. 3-3

Galéria kép

74. perc

Priskin helyett a 35 éves Tököli Attila a pályán.

73. perc

Vezet Hollandia: 70. válogatott meccsén 35. gólját lőtte van Nistelrooy. A hamburgi csatárt levegősen hagytuk, sajnos, Fülöp sem tudta hárítani a pontos lövést. 3-2

Galéria kép

67. perc

Óriási labdát packázott el Priskin: ha kisodrodva is, de egyedül vezethette az Oranje kapujára. Az exgyőri átemelhette volna Vormot, de inkább passszolt Dzsudzsáknak - a holland védők azonban villámgyorsan visszaértek.

Több bátorságot ilyen helyzetekben, lövésből lesz a gól!

63. perc

Holland csere: Urby Emanuelson a pályán.

61. perc

Balszerencsés góllal egyenlített Hollandia: Sneijder rosszul passzolt, de Vanczák lábában elakadt a labda, mire újra az Inter csatára elé került a labda, aki el is gurított Fülöp mellett. 2-2

Galéria kép
Pedig nem volt benne a levegőben a holland egyenlítés.

59. perc

Gera passzolt volna a holland a győriek egykori játékosának, Priskin Tamásnak: pár centin múlt a harmadik magyar gól!

56. perc

Rudolf kettő hollandot is szépen cselezett ki, lövését fogta Vorm. Ez is remek magyar akció volt!

54. perc

Erősíteni próbál az Oranje, de egyelőre álljuk mezőnyfölényüket.

50. perc

Álomgól Gera Zolitól! Magas beadást követően kapásból vágta a holland hálóba a Fulham csatára, vezetünk idegenben. 1-2

Galéria kép

47. perc

Góóóóóól! Egyenlített Rudolf! Kis szöglet után ügyesen közelítette meg a kaput Rudolf Gergely, szépen cselezett, majd lőtt a holland kapuba. 1-1

Galéria kép
46. perc

A sérült Van Persie helyett Ruud van Nistelrooy játszik a hollandoknál, Koman Vladimir az új ember nálunk.

45+2 perc

Dzsudzsák Balázs harcolt ki szögletet az első félidő végén, de Rudolf pontrúgása "elszállt". Vége az első 45 percnek.

45. perc

Két perc lesz a hosszabbítás.

43. perc

Sneijder kellemetlen, távoli bombáját biztosan hárította Fülöp.

42. perc

Gera mesteri passzot adott Rudolfnak, aki a 16-oson belül pont középre célzott. Kár a gyenge befejezésért, ez is szép támadás volt!

40. perc

Pintér Ádám kapott sárgát Affelay "buktatásáért" - nem vagyunk benne biztosak, hogy a Barcelona játékosa nem a saját lábaiban esett el.

36. perc

Affelay lövését biztosan fogta Fülöp Marci.

33. perc

Egyelőre jobb a magyar csapat, mint pénteken hazai pályán. Gera remekül fogja össze a többieket, csak így tovább fiúk!

28. perc

Egy percen belül két szép támadást vezetett a magyar válogatott, Gera remek ütemben szöktette Rudolfot, aki telibe találta Vormot.

Utóbbi támadást a holland szurkolók is megtapsolták.

26. perc

Szabadból Dzsudzsák ívelt szépen a holland kapu felé, Vanczák Vili kicsit maradt le a labdáról.

25. perc

Van Persie lőtte ki a labdát a stadionból, pedig ez is holland helyzet volt.

22. perc

Lázár sárgát kapott Affelay buktatásáért - jogos az ítélet.

19. perc

Szabályos góltól fosztották meg a magyar válogatottat: szabadrúgást követően Dzsudzsák lőtt a holland kapuba, de a norvég bíró visszafújta.

Rudolf Gergely másodjára a kapu fölé célzott.

13. perc

Elkezdődött? Van Persie senkitől sem zavartatva, egy szöglet után bombázott a magyar kapuba. Akárcsak Budapesten kapott négy gól, ez is óriási védelmi hibából született. 1-0

Galéria kép
8. perc

Rudolf szerzett szépen labdát, de nem tudta jól indítani Priskint.

6. perc

Van Persie cifrázta szerencsére túl a tizenhatosunk előtt, így Juhász szerelte. Ezt követően a holland szöglet és Sneijder lövése is veszélytelen volt.

1. perc

Útjára indult a labda.

A himnuszoknak vége, hamarosan kezdődik az Eb-selejtező.

Előzmények

Bert van Marwijk, a  világbajnoki ezüstérmes holland labdarúgó-válogatott szövetségi  kapitánya ugyanazt a kezdő tizenegyet küldi pályára a 20:30 órakor kezdődő magyarok elleni Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen, amely  pénteken a Puskás Ferenc Stadionban kapott lehetőséget.

A kezdőcsapatok:
Hollandia:
Michael Vorm - Gregory van der Wiel, Joris Mathijsen, John Heitinga,  Erik Pieters - Rafael van der Vaart, Nigel de Jong - Dirk Kuyt,  Wesley Sneijder, Ibrahim Afellay - Robin van Persie

Magyarország:
Fülöp Márton - Lázár Pál, Vanczák Vilmos, Juhász Roland, Laczkó  Zsolt - Gera Zoltán, Pintér Ádám, Vadócz Krisztián, Dzsudzsák Balázs  - Rudolf Gergely, Priskin Tamás

A helyszínen szurkolja végig Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Hollandia-Magyarország labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőt.

A kormányfő a Magyar Televíziónak az Amsterdam ArenA-ban adott nyilatkozatában kijelentette:

"Eszem ágában sem volt eljönni egészen péntek estig, de miután akkor ilyen csúnyán elintéztek bennünket, úgy gondoltam, hogy ez a mi csapatunk akkor is, ha rommá verik. Ilyenkor ki kell állni a csapat mellett, itt kell lenni, lelkierőt kell adni. Ez a mi válogatottunk, akkor is ha kikap, nemcsak amikor győz. A kiállás okán vagyok itt."

Orbán Viktor hozzátette: az amszterdami meccs nem az előző folytatása, minden mérkőzés egy új esély, és a futballban bármi megtörténhet.

"Csodák vannak, nem?" - kérdezte zárásként a miniszterelnök.

"Javulnunk kell a labdaszerzés területén is, ugyanakkor nem lesz teljesen defenzív a játékunk, nem mondunk le a gólszerzés lehetőségéről sem - fogalmazott Egervári hétfő este. - A hatékonyabb szereplés érdekében három poszton tervezek változtatást a középpályán."