2017. 02. 24. péntek - Mátyás 7°C | 10°C Még több cikk.

Gólözön és meglepetés az Olasz Kupában

Azok, akik úgy vélték, nem hozhat újabb gólgazdag találkozót az Udinese és a Lecce összecsapása az Olasz Kupa nyolcaddöntőjében, nagyot csalódtak, miután az első meccset az udinei csapat nyerte 5-4 arányban. Kiesett a Lazio és a Juve.
Lazzari mesterhármasa megpecsételte a Juve sorsát
Nos, a második mérkőzés is hasonló, ha nem nagyobb izgalmakat hozott a két csapat között, amely végül ugyan 4-3-as Lecce győzelemmel végződött, de a 8-8-as összesítésben az Udinese lőtt több gólt idegenben, így ők jutottak tovább. A két csapat tehát a két találkozóján 16 (!) gólt lőtt.

Ráadásul a végjáték rendkívüli izgalmakat hozott. Az Udinese szerzett vezetést, így biztosnak látszott a továbbjutásuk. A Lecce azonban előbb ledolgozta, majd Konan és Vicinic találataival kettőre növelte összetettben az előnyét. Tíz perc volt hátra, a hazai szurkolók elindultak, mikor a 88. percben Iaquinta talált be, majd Di natale juttatta tovább a csapatot a 90. minutában szerzett találatával.

A Lazio is nyert, de nekik is búcsúzniuk kell, ugyanis a Cagliari remek hajrával megszerezte a továbbjutást. A két csapat mérkőzésén hosszabbításra került sor, ahol Zola volt eredményes, eldöntve a római csapat sorsát. Bár Rocchi a 119. percben még betalált, ez csak győzelmet jelentett, továbbjutást nem a Lazionak.

Fölényes győzelmet aratott idegenben az AS Roma együttese a Siena ellen az Olasz Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján, így hazai vereségük ellenére bejutottak a legjobb nyolc közé. A mérkőzést nézőtéri rendzavarás miatt félbe kellett szakítani: a 35. percben ugyanis a két szurkolótábor kemény magja pirotechnikai "bemutatót" tartott, mely során a hazaiak kapusa, az osztrák Alex Manninger is veszélyben volt.

Kiesett a Juventus! A torinói zebrák hazai pályán nem tudták ledolgozni az odavágón "megszerzett" kétgólos hátrányukat, és egyetlen örömük Trezeguet hosszú kihagyás utáni szereplése és gólja lehetett.

Olasz Kupa, nyolcaddöntő:

Juventus-Atalanta 3-3 (2-2)
Gól: Natali (4. - öngól), Zalayeta (33.), Trezeguet (79.), ill. Lazzari (10., 43., 90.)

Lazio-Cagliari 3-2 (1-0, 2-1, 2-2)
Gól: Filippini (10.), Rocchi (63., 119), illetve Conti (81.), Zola, (102.)
Továbbjutó a Cagliari 4-4-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.

Udinese-Lecce 3-4 (1-1)
Gól: Michele (7.), Iaquinta (88.), Di Natale (90.), illetve Vucinic (39., 83.). Bjelanovic (46.), Konan (82.)
Továbbjutó az Udinese 8-8-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.

Siena-AS Roma 1-5 (1-2)
Továbbjutott: az AS Roma, 6-3-as összesítéssel

Bognár-ügy: folytatás következik

A Soproni Városi Bíróságon dr. Gajdos Anikó tanácsa megkezdte Bognár György, a Matáv Sopron egykori vezetőedzője, majd ügyvezetője ellen folyó büntetőper tárgyalását. A vádirat ismertetése után a vádlott, azaz Bognár György jelezte, külön nem kíván vallomást tenni, hanem fenntartja a nyomozás során tett vallomását. Az ellene felhozott vádakban nem tartja bűnösnek magát. Tovább olvasom