2018. 06. 22. péntek - Paulina 16°C | 29°C Még több cikk.

Gólképtelen angol csapatok

Az Ajax magabiztosan gyűjtötte be a három pontot a Maccabi Tel-Aviv ellen. Liverpoolban nem esett gól. A Lyon idegenből hozta el a három pontot.

Igazi szenzáció nélkül értek véget a Bajnokok Ligája keddi mérkőzései. Az A csoportban a francia Monaco legyőzte a görög Olympiakoszt. Saviola már a harmadik percben előnyhöz juttatta az előző évi kiírásban döntőbe jutott monacóiakat. Chevanton a 10. percben meg duplázta az előnyt, s bár Okkas a 60. percben visszahozta a re ményt a hercegség együttesé nek, az eredmény már nem vál tozott (2–1). Az angol Liverpool és a spa nyol Deportivo találkozóján gól nem esett, így pontból is csak egy-egy jutott mindkét félnek, ami azt jelenti, hogy a csoport kör felénél még mindig nyílt a továbbjutás (0–0). A B csoportban a spanyol Real Madrid a bajnoki botladozás mellett a BL-ben azért nem szerepel rosszul.

Ezúttal a két meccs után még hibátlan ukrán Dinamo Kijevet fektették két vállra Raúlék Owen 35. percben elért találatával (1–0). Az olasz Roma Madrid után a Leverkusen otthonában is nyerő helyzetből veszített. A Real ellen 2–0-ás vezetés után kapott ki Luigi del Neri gárdája, ezúttal az egy gól bizonyult kevésnek. Pedig Berbatov öngólja a 26. percben római előnyt jelentett, de előbb Roque Junior (48.), majd Krzynówek (59.) talált be Zotti hálójába. Ezt követően Panuccit a 61. percben kiállította a játékvezető, Franca (94.) aztán a kegyelemdöfést is megadta a Romának (3–1). A C csoport két találkozója közül a holland Ajax és az izraeli Maccabi Tel-Aviv találkozója hozott több gólt. Az amszterda mi gárda Sonck (4.) révén jutott vezetéshez, majd de Jong (21.) és van der Vaart (33.) egyértelmű sítette a hazai fölényt (3–0).

Ezzel az Ajax továbbjutási reménye életben maradt, főleg azután, hogy a két éllovas, a Juventus és a Bayern összecsapásán utóbbi veszített. A döntő találatot Nedved juttatta Kahn kapujába. A cseh játékos a 75. percben volt eredményes (1–0). A D csoport is tartogat még izgalmakat a folytatásra. A Lyon Juninho (55.) és Cris (66.) góljaival megnyugtató előnyhöz jutott. Marcio Nobre (68.) gyors szépítése izgalmakat még tartogatott a hajrára, fordulatot azonban már nem, sőt, Frau (87.) bebiztosította a nap egyetlen vendégsikerét. (1–3).

Tegnap a másik angol csapat, a Manchester United is gólképtelennek bizonyult. Alex Ferguson csapata a Sparta Praha otthonában hagyott értékes két pontot (0–0). Az első félidőben úgy tűnt, „elszáll" a Leverkusen, de a szünet után fordítottak a németek.

Drámai búcsú az álmoktól

Bizakodva várta mindenki Győrött a Bajnokok Ligája selejtezőjének visszavágóját, hiszen a három gól… Tovább olvasom