2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 5°C | 19°C Még több cikk.

Gólképes cserékkel

Dunaferr 1 (1) Matáv Sopron 2 (0) Dunaújváros, NB I-es mérkőzés, rájátszás az 7–12. helyért, 1000 néző. V.: Solymosi (Sóthy, Lászlai).
11. p: Nikolov indította a leshelyzetben lévő Lengyelt, a partjelző nem jelzett, így aztán a hazaiak veterán csatára egészen a soproni kapuig szaladhatott, majd felnézett, s látta az érkező Nikolovot, hozzá passzolta a labdát, s a középpályás a kapu közepébe lőtt. Ekkor azonban már a magasban Sóthy partjelző zászlaja, s tévesen lest intett. Solymosi játékvezető ezért a középkezdés helyett szabadrúgást ítélt a vendégek javára.

25. p: Somogyi végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, jól ívelt középre, Deli rosszul mozdult ki kapujából, így a magasra felugró Tóth Mihály megcsúsztatta a labdát, amelyet az egyik hazai védő a gólvonal előtt a jobb oldali kapufára rúgott, s a visszapattanó labda Tóth István melléről a kapuba vágódott. A játékvezető az asszisztens téves intése alapján ezt a gólt is érvénytelenítette.

38. p: Megszerezte a vezetést a Dunaferr. Bükszegi lódult meg a bal oldalon, majd középre adott, Nikolov maga elé tette a labdát, aztán ballal a bal alsó sarokba lőtte hat méterről. 1–0.

57. p: Majoros egy látványos lövőcsellel becsapta Pintér Attilát a bal oldalon, majd jobbal éles szögből kapura lőtte a labdát, Deli azonban a léc alól szögletre tolta.

66. p: Orabinec szerzett labdát a jobb oldalon, az alapvonal közeléből a rövid saroknál helyezkedő Javrujan fejére ívelt, a cserecsatár pedig nagyszerű mozdulattal a kapu közepébe csúsztatta. Sóthy partjelző ezúttal is lest látott.

75. p: A nagy kedvvel és veszélyesen futballozó Javrujan a balösszekötő helyén tört előre, a tizenhatoson belül csinált egy cselt, majd tizenkét méterről jobbal a kapu jobb oldalába helyezte a labdát. 1–1.
79. p: Szabados cselezgetett a hazaiak tizenhatosa előtt, majd Balaskóhoz adta a labdát, ő pedig jobbal nagyszerűen nyeste azt a kapu bal sarkába. 1–2.

Csakúgy, mint az előző fordulókban a Matáv Sopron ismét adott egy félidőnyi időt ellenfelének, ezúttal a Dunaferrnek. Bár tegyük hozzá gyorsan, Komjáti András együttese az első félidőben is jól játszott, csak a helyzetek kimaradtak, vagy pedig a játékvezető fosztotta meg a soproniakat a góltól. Ezért fordulhatott elő, hogy a lelkes, ám jobbára rutintalan fiatalokból álló Dunaferr vezetett az első félidő végén.
A folytatásban a soproniak találata után megtört a fiatalok lendülete, az öregek meg elfáradtak a hazaiaknál, s így aztán csak az volt a kérdés, mikor szerzi meg a vezetést a Matáv, s hogy hány góllal nyeri a találkozót. Végül is a győztes gólt a szintén csereként pályára lépő Balaskó Iván szerezte meg.
Összességében a Matáv Sopron megérdemelten szerezte meg a három pontot, mert különösen a szünet után játszott jól és eredményesen. Ebben nagy szerepe volt Komjáti Andrásnak, aki ismét jó érzékkel cserélt a második félidőben.

Egy otthoni döntetlen után már bajnok a Juventus

A Serie A 32. fordulójában a „zebrák" hazai pályán ugyan 2-2-re végeztek a Perugiával, ám így… Tovább olvasom