2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 5°C | 16°C Még több cikk.

Gólgazdag mérkőzésen győzött az ETO FC - fotók

Hazai pályán 4-3-ra győzött a Győri ETO FC együttese a sereghajtó Dunaújváros ellen. A zöld-fehéreknél Pátkai három gólt szerzett.
Gólokban gazdag mérkőzésen 4-3-ra győzött a Győri ETO FC együttese a sokáig tíz emberrel játszó Dunaújváros ellen.

Győri ETO FC - Dunaújváros PASE  4-3 (1-1)
ETO Park, 2200 néző. Vezette: Farkas (Bozó, Szalai)

ETO: Kamenár - Svec, Lipták, Lang, Völgyi - Pátkai, Windecker - Varga R., Strestík (56., Koltai), Rudolf - Priskin. Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Dunaújváros: Milinte - Villám, Gavric, Szekeres, Csehi -  Józsi, Muscat - Böőr, Zsótér (58., Orosz), Thiago - Peric. Vezetőedző: Dobos Barna.

Gólszerző: Peric 0-1 (17.), Rudolf 1-1 (28. - 11-gyesből), Pátkai 2-1 (53.), Pátkai 3-1 (59.), Böőr 3-2 (54. - 11-egyesből), Pátkai 4-2 (68.), Böőr (84. - 11-egyesből)

Kiállítás: Muscat (26.)

Sárga lap: Pátkai (57.), Völgyi (84.) Priskin (86.)

Győri ETO-Dunaújváros. Fotók: H. Baranyai Edina

A győriek kezdték jobban a találkozót, öt perc elteltével Prsikin veszélyeztetett kisodródva, majd Svec távoli kapáslövése kevéssel ment el a felső kapufa felett.

A mérkőzés 17. percében viszont váratlanul, de megszerezte a vezetést a Dunaújváros együttese. Csehi bal oldali beadása kicsit lecsúszott a lábáról, ami meglepte Kamenárt és az utolsó pillanatban tudott csak menteni, de a labdát pont az érkező Peric elé ütötte, aki 3 méterről jobb lábbal lőtt a kapuba. (0-1)

A folytatásban nagyobb erőket mozgósított az ETO az egyenlítésért. Távoli lövések után Lipták cselezett középen a tizenhatoson belülre, ahol Muscat buktatta. A játékvezető tizenegyest ítélt és kiállította a vendégek játékosát. A labda mögé Rudolf állt, aki laposan lőtt a kapu közepébe. (1-1)

Az első félidő második felében beszorult saját térfelére a Dunaújváros, de a gyors ellentámadásai rendre veszélyt okoztak a győri kapu előtt, míg a zöld-fehérek komolyabb gólhelyzetet nem dolgoztak ki, így 1-1-es eredménynél vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően alaposan bekezdtek a csapatok, két perc elteltével Peric lövését védte Kamenár, majd egy perccel később már a vendégeknél Milinte hárított bravúrral Pátkai próbálkozásánál.

A találkozó 53. percében sikerült megszereznie a vezetést az ETO-nak. Rudolf iramodott meg a bal oldalon, beadásába még Milinte bele tudott érni, de a labdára Pátkai csapott le és 7 méterről a kapu közepébe lőtt. (2-1)

Vezető találta után kicsit megnyugodhatott Horváth Ferenc, a Rába-partiak vezetőedzője, öt perccel később már biztosan, hiszen Pátkai fejesével tovább növelte az előnyt az ETO (3-1)

A Dunaújváros viszont tíz emberrel sem adta fel a találkozót, a 64. percben Svec szabálytalanodott a tizenhatos vonalánál Thiagoval szemben, amelyet a játékvezető belül látott és büntetőt ítélt a vendégeknek. A labda mögé Böőr állt, aki jobb lábbal a kapu közepébe gurított. (3-2)

Az egykori győri játékos gólja után ismét szorossá vált a mérkőzés, de öt perccel később a harmadik győri találathoz hasonló szituáció végén Pátkai gyönyörű fejesével 4-2-re módosult az eredmény. A zöld-fehérek középpályása remekül játszott a találkozón, sok labdát szerzett és háromszor vette be a vendégek kapuját.

A mérkőzés előtt kevesen gondolták volna, hogy egy rendkívül gólokban gazdag mérkőzést fognak látni és úgy győz az ETO FC együttese, hogy három gólt is kap. A találkozó 84. percében Peric könnyedén esett el Völgyi mellett, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. Böőr másodszor sem hibázott, beállította a 4-3-as végeredményt.

Győzelmének köszönhetően az ETO feljebb zárkózott a táblázaton, de intő jel lehet Horváth Ferencnek, hogy csapta három gólt is kapott a főként tíz emberrel játszó Dunaújváros csapatától.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

90.p. Három perc hosszabbítást jelzett a játékvezető.

86.p. Priskin kapott sárga lapot reklamálásért.

84.p. Szépített a Dunaújváros! Egy felpasszolt labda után Peric esett el könnyedén Völgyi mellett, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. Böőr ezúttal sem hibázott, a kapu bal oldalába lőtt. 4-3

74.p. Pascua jobb oldali beadását Peric kevéssel csúsztatta a jobb oldali kapufa mellé.

68.p. Góóóól! Windecker jobb oldali beadása után Pátkai gyönyörűen fejelt 11 méterről a kapu bal oldalába. Milinte hiába repült, esélye sem volt. 4-2

64.p. Svec szabálytalankodott a tizenhatos sarkánál Thiagoval szemben, a játékvezető belül látta az esetet, így büntetőt ítél. A labda mögé Boőr állt, aki magabiztosan gurított a kapuba. 3-2

59.p. Góóóól! Koltai jobb oldali beadása remekül tekeredett Pátkai felé, aki estében fejelt 7 méterről a kapu bal oldalába. 3-1

58.p. Zsótárt Orosz váltotta a vendégeknél.

57.p. Pátkai kapott sárga lapot reklamálásért.

57.p. Strestík helyére Koltai érkezett a pályára.

53.p. Góóóól! Rudolf iramodott meg a bal oldalon, majd az alapvonalnál középre adott az érkező Pátkai felé, Milinte kivetődve még bele ért a labdába, de arra időben le tudott csapni a győri középpályás és 10 méterről a kapu közepébe lőtt. 2-1

48.p. Egy perccel később helyzet a vendégek kapuja előtt is. Pátkai lőtt jobb lábbal 12 méterről a kapu bal oldala felé, Milinte vetődve szögletre ütötte a labdát.

47.p. Zsótér ívelt Pericshez, aki mellel levette a labdát és kapásból jobb lábbal lőtt, Kamenár védte a nagy erejű lövést.

46.p. Elkezdődött a második játékrész, egyik vezetőedző sem cserélt.

Vége az első félidőnek! A nézők csalódottak látottak alapján, halk füttyszó is halatszik a lelátóról.

44.p. Böőr szöglete után Szekeres méterekkel fejelt a kapu bal oldala mellé.

37.p. Varga ívelt a védők mögé befutó Pátkait, aki kissé kisodródva kapásból lőtt volna, de nem találta el a labdát.

36.p. A győriek irányítják a találkozót, de a vendégek gyors ellentámadásai rendre veszélyesnek bizonyulnak.

28.p. Litpák cselezett középen a tizenhatoson belülre, Muscat buktatta gólhelyzetben, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, míg a vendégek játékosát kiállította. A labda mögé Rudolf állt, aki laposan lőtt a bal alsó sarokba, de a játékvezető megismételtette a rúgást. Másodszor sem hibázott Rudolf, laposan a kap közepébe lőtt. 1-1

25.p. Varga R. távoli jobb lábas lövése kevéssel ment el a felső kapufa felett.

17.p. Vezetnek a vendégek! Csehi bal oldali beadása veszélyesen tekeredett a kapu felé, Kamenárt kissé meglepte a labda, így az utolsó pillanatban csak bele tudott ütni, amely az érkező Peric elé, aki 2 méterről jobb lábbal lőtt a kapuba. 0-1

11.p. Strestík és Svec összjátékát követően utóbbi 18 méterről jobb lábbal kapásból lőtt kevéssel a kapu fölé.

5.p. Varga ugratta ki Priskint, aki éles szögből bal lábbal lőtt, Milinte lábbal szögletre rúgta a labdát. Pontrúgás után tisztáztak a védők.

2.p. Egymás után két szögletet is elvégezhetett az ETO, de rendre tisztáztak a vendégek.

1.p. Elkezdődött a találkozó.

Győri ETO FC - Dunaújváros

ETO: Kamenár - Svec, Lang, Lipták, Völgyi - Pátkai, Windecker, Strestík - Varga R., Priskin, Rudolf. Vezetőedző: Horváth Ferenc.
Csere: Pogacsics (k), Kamber, Koltai, Dinjar, Stieber, Mervó, Dudás.

Dunaújváros: Milinte - Villám, Gavric, Szekeres, Csehi - Böőr, Józsi, Muscat, Zsótér - Thiago, Peric. Vezetőedző: Dobos Barna.
Csere: Nagy (k), Sárközi, Petneházi, Pascua, Sóron, Jakab, Orosz.

Rendhagyó módon a Bozsik Stadion lesz a színhelye az MTK és a Ferencváros 205. örökrangadójának, amely a Diósgyőr-Debrecen keleti derbi mellett a legizgalmasabb találkozónak ígérkezik a labdarúgó OTP Bank Liga 6. fordulójában.

A két patinás fővárosi együttes azért kényszerül a Budapest Honvéd pályájára, mert az MTK arénáját felújítják.

A találkozót az MTK az ötödik, míg az FTC - a szerdai, Dunaújváros elleni sikere után - a harmadik helyről várhatja, azaz mindkét csapat jól kezdte a szezont, mégis egyértelműen a vendégek az esélyesek. A zöld-fehérek négy napon belül mindkét újoncot könnyedén győzték le, Garami József tanítványai viszont csúnya vereségbe szaladtak bele a hétvégén a listavezető Videoton otthonában (5-0).

Az eddigi 204 örökrangadón 83 FTC- és 75 MTK-siker született, s 46-szor végeztek egymással döntetlenre a felek.

A vasárnap délutáni fővárosi rangadó után aznap este Diósgyőrben a remek formában lévő DVTK fogadja a bajnokságot felemásan kezdő, címvédő Debrecent.

Szivics Tomiszlav irányításával a diósgyőriek négy győzelemmel és egy döntetlennel, 13 ponttal a második helyen állnak, s ezzel a klub 104 éves történetének legjobb szezonrajtját produkálták. Az eddigi legjobb startot 1998-ban vette a borsodi együttes öt meccsen szerzett 11 ponttal.

A jó sorozat folytatása ugyanakkor még úgy sem tűnik egyszerűnek, hogy a DVSC nem kezdett jól a bajnokságban, s jelenleg csak a nyolcadik, ráadásul csütörtökön (ma) este a svájci Young Boysot fogadja az Európa Liga selejtezőjében, így minden bizonnyal lényegesen fáradtabb lesz majd a találkozón, mint a Diósgyőr.

A százszázalékos teljesítménnyel első helyen álló Videotonra papíron nem vár nehéz feladat, mivel szombaton "fiókcsapatát", a még nyeretlen Puskás Akadémiát fogadja.