2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 10°C | 17°C Még több cikk.

Gól nélküli döntetlen a horvát-magyar meccsen

Gól nélküli döntetlen született a magyar labdarúgó-válogatott utolsó, horvátok elleni világbajnoki-selejtezőjén a Szusza Ferenc Stadionban, ahol így továbbra is veretlen a nemzeti együttes.
Magyarország-Horvátország 0-0
Szusza Ferenc Stadion, 6000 néző, v.: Claus Bo Larsen (dán)
Magyarország: Király - Bodnár, Vanczák, Gyepes, Stark - Böőr, Korsós, Huszti - Bárányos (Buzsáky, 75.), Hajnal - Kovács Z.
Horvátország: Butina - Tomas, R. Kovac, Tokic - Srna, Tudor, Vranjes, Babic - I. Leko (J. Leko 68.) - Klasnic (Bosnjak 68., Simic 88.), Balaban
sárga lap: Stark (4.), illetve Tomas (60.)

18. perc: Srna jobb oldali beadását Király öklözte ki középre, s a jó ütemben érkező I. Leko egyből kapura lőtt 15 méterről, de Bodnár még a gólvonal előtt mentett.
25-28. perc: A horvát fanatikusok előbb egy, majd két pirotechnikai eszközt lőttek a pályára, amelyek azonban szerencsére senkit sem találtak el. A magyar szurkolók "Európa, Európa" rigmussal, míg a rendőrök könnygáz bevetésével válaszoltak a sportszerűtlen cselekedetre. A játék három percig állt.
31. perc: egy kivágódó labdát Hajnal 20 méterről kapura lőtt, de Butina magabiztosan védett.
43. perc: Balaban 18 méteres szabadrúgása a keresztlécen csattant.
45+3. perc: Bárányos a 16-os bal oldaláról, 15 méterről okosan a hosszú felső sarokba akarta nyesni a labdát, amely Butina felett át is szállt, azonban a felső kapufán landolt.
70. perc: Bosnjak ugrott ki a bal oldalon a hazai védők közül, a 16-os vonalához érve önző módon kapura lőtt, amelyet Király védett, pedig a másik oldalon üresen érkezett Balaban.
84. perc: Balaban jobb oldalról, éles szögből, 12 méterről leadott lövését Király öklözve hárította.

Mindkét csapaton érezhető volt, hogy a presztízsen kívül nincs különösebb tétje a mérkőzésnek, ugyanis a játékosok nem diktáltak túl nagy tempót, s a színvonal is elmaradt a várttól. Sok pontatlan átadás jellemezte a játékot, ennek megfelelően igazi gólhelyzet nem is adódott egyik fél előtt sem, a kapuk legfeljebb egy-egy lövés révén kerültek veszélybe, de a kapusok rendre könnyedén hárítottak. Az első 45 perc enyhe horvát mezőnyfölényt hozott, de ez csak egy kapufában nyilvánult meg, gólok és lehetőségek számában nem. A félidő hosszabbításában ráadásul a magyarok a kapufa tekintetében egyenlítettek.

A folytatásban ha lehet, akkor még unalmasabb játékot láthattak a szurkolók. Továbbra is a horvátok akarata érvényesült, de nem erőltették a támadásokat, érezhető volt, hogy Tudor és társai fejben már Németországban járnak. A magyar válogatott azonban ezzel sem tudott élni, a második félidőben egyszer sem találta el Butina kapuját, márpedig így nem lehet nyerni... Maradt az igazságos gólnélküli döntetlen.

A magyar szurkolók egyetlen öröme az lehet, hogy a Szusza Ferenc Stadionban továbbra is veretlen maradt a nemzeti együttes, amely azonban ebben az arénában nem tudta megszerezni 100. találatát, pedig ehhez elég lett volna egyetlen gól.

Lothar Matthaus, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya:
"Ez jó lezárása volt a sorozatnak, mivel nem rossz eredmény a 0-0 egy olyan csapat ellen, amely kétszer is legyőzte a svédeket. Azt sem szabad elfeledni, hogy több kulcsjátékosunk hiányzott, márpedig így nem lehet álomfutballt elvárni. A második félidőben nyújtott teljesítménnyel elégedett vagyok, azonban az első 30 perccel nem. Gratulálok a horvátoknak, megérdemelten végeztek a csoport élén, mivel ők nyújtották a legkiegyensúlyozottabb teljesítményt".

Zlatko Kranjcar, a horvát labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya:
"Jó mérkőzés volt, amelyen a magyar csapat nagyon aktívan futballozott. Erre számítottunk és felhívtam rá játékosaim figyelmét is. A svédek elleni szombati meccs sokat kivett játékosaimból, ezért elsődleges célunk az volt, hogy ne kapjunk gólt, mert akkor elérjük a csoportelsőséget jelentő döntetlent. Ez sikerült, noha mindkét fél előtt adódtak lehetőségek a győztes gól megszerzésére. Azonban azt látni kell, sok munkánk van még a világbajnokságig, amelyen titkon az 1998-as teljesítmény megismétlésében bízom".

A rendőrség négy magyar és két horvát futballszurkolót állított elő a magyar-horvát válogatott futballmérkőzés után a budapesti Szusza Ferenc stadionban.

A BRFK szóvivője annyit mondott, hogy a rendbontók ellen eljárás indult.