2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 18°C | 30°C Még több cikk.

Gól nélkül: közönségriasztó kispesti 90 perc

Alacsony színvonalú mérkőzésen gól nélküli döntetlent játszott a Győri ETO FC a Bp. Honvéd otthonában a Soproni Liga 21. fordulóban.

BP. HONVÉD - GYŐRI ETO FC 0-0
Bozsik-stadion, 1500 néző
V.: Bede (ifj. Tóth V., Kelemen).

Bp. Honvéd: Németh G. - Nagy Z., Cuerda (Botis 72.p.), Debreceni, Hajdú - Vukmir, Akassou, Abbas, Macko (Moreira 86.p.), Diego - Abraham
Vezetőedző: Massio Morales

Győri ETO: Sztevanovic – Babic, Djordjevic (Ganugrava 46.p.), Eugene, Dinjar  – Tokody, Pilibaitis, Kiss M., Koltai (Copa 55.p.)- Kink, Panktkhava (Ceolin 46.p.)
Vezetőedző: Pintér Attila

A Győri ETO FC teljesítette az alapvető célját, hiszen nem kapott gólt és pontot szerzett Kispesten. Magára a produkcióra azonban méltatlan az első osztályú minősítés, hiszen a két csapat gyakorlatilag úgy játszotta le a kilencven percet, hogy nem forogtak veszélyben a kapuk. Az ETO támadójátéka a valóságban és szám szerint is a nullával volt egyenlő.

Massimo Morales: „Értékes pontot szereztünk. Két jól védekező csapat mérkőzésén kevés volt a helyzet és nem volt látványos a játék."

Pintér Attila: „Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Nem úgy játszottunk, ahogy szoktunk. A második játékrészben feljavult a játékunk, többet passzoltunk, de nagy helyzeteket így sem tudtunk kialakítani. Összességében gyengébb teljesítményt nyújtottunk, mint ami tőlünk elvárható. Nem szoktam panaszkodni, de olyan játékosok hiányoztak ma, akik döntően meghatározzák a csapat játékát."

A csapattal és a klubbal szimpatizálók – a jelenlegi helyezéstől függetlenül – egyre elégedetlenebbek az ETO produkciójával kapcsolatban. A dolgok jelenlegi állása szerint a győri gárdában szereplő középszerű légiósok jelentős része nem alkalmas arra a játékra, amire vevő lenne a hazai publikum.

A mérkőzés online közvetítése:

90. perc: A játékvezető Kinknek is kioszt egy sárga lapot. Vége a mérkőzésnek.

89. perc: Abraam rúgta le Babicot. Sárga lapot ért ez a megmozdulás is

86. perc: Babic kapott sárgát. Közben cserél a Honvéd. Mackót Moreira váltja.

83. perc: Babic sem találja el hazai kaput. Ez a lövés is fölé megy.

79. perc: Kiss Máté lőtt 22 méterről fölé.

72. perc: Cserél a Honvéd. Cuerda megsérült. Helyére Botis érkezik.

71. perc: Kink 16 méterről eleresztett lövése kevéssel kerülte el a jobb alsó sarkot.

69. perc: Macko 22 méterről lőtt kapura, a középre tartó labdát Sztevanovic fogta.

66. perc: Abass jobb oldali beadására Macko érkezett a hosszún, de közeli lövése elkerülte a kaput.

62. perc: Macko kapta a meccs első sárga lapját.

61. perc: Egy ütközés után Kiss Máté maradt a földön. Ápolni kellett, de folytatja a játékot. Az ETO-nak nincs több cseréje.

59. perc: Kontrázni tudott az ETO. Kink egy 20 méteres lövéssel zárta az akciót, ezt Németh védte.

55. perc: Újabb csere az ETO-ban. Koltai megy le, Copa áll be.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész. Pintér Attila cserélt a szünetben. Phantkhava és Djordjevic helyett Ceolin és Ganurgava állt be.

45. perc: Vége az első félidőnek.

42. perc: Vukmir távoli bombája szállt kapu mellé.

41. perc: Közvetett szabadrúgás után Koltai gurított Kiss Máté elé, akinek 22 méteres lövése elakadt a sorfalban.

36. perc: Kink és Koltai jobb oldali összjátéka után, az ETO légiósa 20 méterről lőtt kapu fölé.

34. perc: A kispesti kapu közelébe gyakran eljut az ETO, de helyzetet ritkán tud kialakítani a győri csapat. Kink húzta meg a bal szélen, de beívelése elszállt Koltai feje felett.

26. perc: Diego beadása után a kivágot labda Macko elé került, aki 20 méterről tüzelhetett, de a lövésbe beleléptek a védők.

25. perc: Továbbra is mezőnyjáték a pályán, rengeteg hibával mindkét oldalon. Egyik csapat sem tudott még igazán veszélyes lehetőséget kialakítani.

17. perc: Tokody szép csellel rázta le védőjét, de ám beadása után Debrecen szögletre mentett az érkező Kink elől.

12. perc: Macko közeli lövése vágódott szögletre Kissről.

9. perc: A hazai védők hibája után Kiss Máté lőtt kapura 25 méterről, de Németh G. védett.

8. perc: Kink húzott el a jobbo oldalon, majd középre adott. Phantkhava elől szögletre tisztáztak a védők.

5. perc: Mezőnyjáték, helyzet nélkül - ez jellemzi az első perceket. Aztán a Honvéd próbálkozik. Abraham adott be jobbról, Eugene szögletre mentett Abass elől.

1. perc: A Honvéd kezde a mérkőzést.

A zöld-fehéreknél az eddigi hiányzók listája gyarapodott, hiszen sárga lapok miatt kényszerül pihenőre két alapember, Szabó Ottó és Rati Aleksidze, valamint sérülése miatt nem állhat csapata rendelkezésére Józsi György és a télen hasonló posztra igazolt Giorgi Mojszov.

„Sok gondunk volt a héten, de mi csak a Honvéd elleni találkozóra koncentráltunk. Tudjuk, hogy nehéz feladat lesz, hiszen a Kispest legyőzte idegenben az Újpestet, és a Videoton vagy a Debrecen ellen sem muzsikáltak rosszul, ezért aki ellenük pályára lép, annak a maximumot kell nyújtania. Mi mindenképpen szeretnénk ponttal, pontokkal hazatérni" – nyilatkozta Pintér Attila, a Győri ETO FC vezetőedzője.

Erre van is esélye a zöld-fehér gárdának, amely idegenben rendre eredményesen játszik. A tavaszi idényben Újpesten és Diósgyőrben is begyűjtötte a három pontot úgy, hogy még gólt sem kapott.

A hazaiak egyik biztos hiányzója Takács Ákos: a kispestiek jobb oldali védője az Újpest ellen szenvedett combizomhúzódást.

• 14. kitti. 2010. május 01. 15:12
    „Árpád-házi 2010.04.03. 18:31

Nem is való dobogóra ez a csapat!

nem való dobogóra? :D
    mert te biztos jobban fociznál mi? szánalmas.”
  • 13. wunderli 2010. április 06. 08:43
    „Ti ne panaszkodjatok,a Fradi még ezeknél is gyengébb! Hajrá Magyar foci!!!!!!!!! Ez kell nekünk .Senkinek nem kellene kimenni meccsre ,akkor mit csinálnának?”
  • 12. kisokoska 2010. április 06. 08:27
    „ETO a maximumot nyújtotta. EWre készültek egész héten . Hát ennyi a MAXIMUM”
  • 11. Cápa 2010. április 05. 14:36
    „Űbergagyi semmirekellők!”
  • 10. passuth 2010. április 04. 17:34
    „Reméljük nem fogják a Gyirmótot visszatartani a Ligától,merthogy Győrnek elég egy csapat,sajnos ezt nem az eredmények döntik el,lehet már elkezdődött ez a folyamat...”
  • 9. deathbird 2010. április 04. 09:01
    „alacsony szinvonal annyira alap hogy mar oda sem kell irni.”
  • 8. Primax 2010. április 03. 22:55
    „Árpád-házi #5 !
    Nincs semmi jelentősége, hogy az ETO - vagy bármelyik csapat - a tabella melyik helyén végez.
    Az egész magyar első osztály minősíthetetlenül alacsony színvonalú.
    Bárki, bármikor, bárkit megverhet, bárkitól kikaphat.
    A sok kutyaütő közül valaki "bajnok" lesz, a dobogósok meg örülnek, hogy ők is kapnak érmeket.
    Aztán eljön az ősz, és csapataink a nemzetközi kupákban - nagyon hamar - csúnyán elbuknak.
    Szinte bárki ellen...megalázó módon...
    Hát : ennyit ér a magyar foci.
    Sajnos.”
  • 7. kivagyokén 2010. április 03. 21:16
    „Pedig múltkor már okosan megállapították. a focit GÓLRA játszák.”
  • 6. piroskaésabarkasz 2010. április 03. 19:32
    „A gyirmót le...... 2-1 re a pécstől.Kár.Remélem azért meglesz az NB.I.!”
  • 5. Árpád-házi 2010. április 03. 18:31
    „Nem is való dobogóra ez a csapat!”
  • 4. rick221 2010. április 03. 17:38
    „Buzi Pintér TAKARODJ!!!”
  • 3. TNA85 2010. április 03. 17:32
    „Kíváncsian várom Pintér nyilatkozatát, bár sejtem, mik lesznek benne. "Nagyot küzdöttünk", "az utolsó passzok nem sikerültek", "a játékvezető a Honvédnak fújt", "már a soron következő meccsre koncentrálunk", "Aleksidze hiányzott" stb. stb. :)”
  • 2. nasi12 2010. április 03. 16:37
    „Hát nem éppen látványos egy foci lehet ott most.
    Hejj, mikor anno Poczik felnézett egy pillanatra a középpályán, Hajszán azonnal tudta a dolgát, és már robogott is, és 10 méteren már 4 méter előnye volt.
    Mire a kapus észrevette, legfeljebb már csak maga mögé nyúlhatott.