2017. 11. 20. hétfő - Jolán 3°C | 7°C Még több cikk.

Giorgio di Centa nyerte a férfiak sífutó maratonját

Az olasz Giorgio di Centa nyerte a férfiak 50 kilométeres sífutó számát Torinóban. Az izgalmas verseny sprintbefutóval végződött, amelynek során az orosz Jevgenyij Gyementyjev 8 századdal maradt el az első helytől, és centiméterekkel érkezett a célba második helyen az osztrák Mihail Botvinov előtt.
Giorgio di Centa (10-es rajtszámmal) és Vincent Vittoz (2-es)
A táv mintegy kétharmadáig egy 50 fős csoport haladt az élen, azután előbb a svéd Södergen, majd az olasz Piller Cottrer és a cseh Magal gyorsított a tempón, és ezt sokan nem bírták.

Az élmezőny azonban minden meglódulás után rendre visszaállt, és így az utolsó emelkedő után még mindig 20 versenyző haladt a stadion célegyenese felé.

Festői versenyhelyszín Pragelatóban
Itt előbb Södergren, majd az olasz Di Centa indított, és utóbbinak sikerült is kitartania a célig. Az utolsó tíz méteren úgy tűnt, a kitűnő hajrás orosz Gyementyev képes lesz beérni az olaszt, a közönség buzdítása azonban erőt adott a hazai versenyzőnek, és 8 századmásodperccel győzött.

A második helyen 1 század döntött, míg a negyedik helyezett francia Jonnier ugyancsak 8 századdal maradt el a dobogótól. A 9. helyezett francia Vittoz még 5 másodpercen belül ért célba. Ez volt a legkisebb különbség, amellyel ezen a távon valaha olimpiát nyertek. Di Centa korábban aranyérmet nyert a 4x10 km-es olasz váltó tagjaként is.

1. Giorgio Di Centa (Olaszország) 2:06:11.8 ó
2. Jevgenyij Gyementyjev (Oroszország) 2:06:12.6
3. Mihail Botvinov (Ausztria) 2:06:12.7

Svéd arany a női biatlon zárószámban

A svéd Anna Carin Olofsson győzött a női sílövők 12,5 km-es tömegrajtos számában, amely lezárta az… Tovább olvasom