2017. 09. 26. kedd - Jusztina 11°C | 19°C Még több cikk.

Gera Zoltán gólt lőtt az év első meccsén

A Gera Zoltánnal kezdő West Bromwich Albion 1-1-es döntetlent ért el a Bolton otthonában. A vendégek gólját a magyar játékos szerezte, és ez a találat a 85. percig győzelmet ígért.
A Gera Zoltánnal kezdő West Bromwich Albion a Bolton otthonában indította az évet, és az első félidő végén - a magyar csatár góljával - vezetéssel térhettek a szünetre: Gera a tizenhatoson belülről talált a boltoni kapuba a 13. percben.

A második félidőben a hazaiak mindent elkövettek az egyenlítésért, de a mezőnyfölényükkel egy ideig nem tudtak mit kezdeni. A WBA védekezésre rendezkedett be, ennek megfelelően Geráék elöl egyre kevesebbszer jutottak szóhoz. A 85. percig bírták is tartani az eredményt, ekkor El-Hadji Diouf egyenlített. Az eredmény ezzel együtt a WBA számára hízelgő.

***

A Tottenham - Fülöp Mártonnal a kispadon - az Everton fogadta, és Marney (16., 81.), Ziegler (27.), Pedro Mendes (59.) és Keane (68.) góljaival 5-2-re verte a liverpooliakat.

***

A londoni derbin a Crystal Palace a Fulham vendége volt, és Király már a 4. percben kénytelen volt a háta mögé nyúlni, Andy Cole révén ugyanis ekkor szerezte meg a vezetést a Fulham. A Crystal ezt követően átvette a játék irányítását, és Johnson többször is gólhelyzetbe került, de az egyenlítést csak egy büntető után tudta megszerezni a vendégcsapat.

A második játékrészt Királyék kezdték jobban - a magyar kapus egyébként több bravúros védéssel vétette észre magát -, gól mégis a hazaiak szereztek, előbb Cole duplázott, majd Radzinksi állította be a végeredményt (3-1). Torghelle Sándor a 64. percben lépett a pályára, de csak néhány felvillanása volt, nem alkotott maradandót a másik kiesőjelölt ellen.