2017. 12. 12. kedd - Gabriella 5°C | 14°C Még több cikk.

Gellei boldog és szomorú

Gellei Imre, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya nem érez csalódottságot, hogy a szombati EB - selejtezőn csapata több mint 70 percnyi vezetés után végül döntetlent ért el Svédországban, hiszen, mint mondta, a csoport favoritja ellen – ráadásul idegenben – ez is óriási sikernek számít.
Gellei Imre
– Bízom benne, hogy a játékosok is hasonlóan értékelik a mérkőzést, ugyanis nagyszerű teljesítményt nyújtottak – fogalmazott a szakvezető, majd hozzátette:
– Amiatt viszont szomorú vagyok, hogy a szurkolók otthon nem láthatták a találkozót. A magyar együttes Kenesei révén meglepetésre már az 5. percben megszerezte a vezetést, s többé-kevésbé az első félidő hátralévő részében is egyenrangú partnere volt a kissé zavarodottnak tűnő házigazdáknak.
A fordulás után a svédek – a 37 ezer néző fergeteges buzdítása közepette – óriási nyomás alatt tartották a vendégek kapuját, de a védők önfeláldozó játéka, illetve Király bravúrjai sokáig megakadályozták az egyenlítést. Az 1–1-es végeredményt Ibrahimovic állította be a 76. percben szerzett fejes góllal.

Gellei Imre: – Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült pontot szerezni Svédországban. Az első félidőt úgy kezdtük, ahogy megálmodtuk, s a gól után is voltak lehetőségeink. A második játékrész nagy részében védekeztünk, a svédek pedig óriási erőfeszítéseket tettek az egyenlí tésért, s ez végül sikerült is nekik. Úgy érzem, hogy a két ellentétes félidő után igazságos döntetlen született.

– Elsősorban a remek egyéni teljesítményeknek köszönhető, hogy meglepetést tudtunk okozni – jegyezte meg Gellei.
– A szünet előtt begyűjtött három sárga lap a folytatásban egy kicsit lelassította a játékunkat, hiszen óvatosabbnak kellett lennünk. Összességében azonban kijelenthetem, hogy tisztességesen helytállt a csapat.

A felkészülés a szerdai San Marino elleni EB-selejtezőre (Megyeri út, 20.30 ó) rövid pihenő után vasárnap estétől folytatódik Tatán.

Európa-bajnoki selejtező, 4. csoport: Svédország–Magyarország 1–1 (0–1). Stockholm, 37.000 néző, v.: Stark (német).

Svédország: Isaksson – Antonelius (M. Jonson, 67. p), Jakobsson, Mi. Svensson, Mellberg – Linderoth, Andersson, A. Svensson, Alexan dersson (Kallström, 59. p) – Ibrahimovic (Allbäck, 77. p), Ljungberg.

Magyarország: Király – Urbán, Dragóner, Gyepes – Fe hér Cs., Lipcsei, Lisztes, Dárdai, Lőw – Tököli (Fehér M., 60. p), Kenesei (Gera, 71. p).

Gólszerzők: Ibrahimovic (76. p), illetve Kenesei (5. p).
Sárga lap: Ibrahimovic (41.p), Linderoth (53. p), Mi. Svensson (85. p), illetve Lipcsei (24. p), Fehér Cs. (37. p), Lisztes (39. p).

További eredmény: Lengyelország–Lettország 0–1 (0–1). Varsó. Gsz.: Laizans (30. p).
Az állás: 1. Lettország 4 pont/2 mérkőzés, 2. Lengyelország 3/2, 3. Svédország 2/2, 4. Magyarország 1/1, 5. San Marino 0/1. fotó: Borsodiliga.hu Kenesei már az ötödik percben betalált a svédek kapujába.

Forma-1: Ferrari-finálé Japánban

Az 53. Forma-1-es idény hagyományainak megfelelően a szezonzáró szuzukai Japán Nagydíj is a Ferrari… Tovább olvasom