2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 13°C | 24°C

Futsal: Üllőn FC-Rába ETO 4-8

Négygólos győzelmet aratott Üllőn a bajnoki címvédő Rába ETO az élvonalbeli futsalbajnokság 13. fordulójában.

Üllő FC Cső-Montage-Rába ETO 4-8 (4-5)
Üllő, 500 néző. V.: Solymosi, Márton, Perepatics.
Cső-Montage: Laucsek - Szalay, Mezőfalvi, Rajnay, Krizbai. Cs.: Magyar, Bánfalvi, Póta, Simon, Breuer, Varga B., Wimmer. Edző: Tóth Miklós.
ETO: Matkovics - Neris, Gyurcsányi, Lódi, Madarász. Cs.: Al-Ioani, Peczár, Harnisch, Dróth, Amrani, Mincho, Unger. Edző: Artur Melo.
Gsz.: Simon (3., 12., 16.), Mezőfalvi (18.), ill. Madarász (4., 17.), Bánfalvi (8., öngól), Al-Ioani (13., 19.), Lódi (29.), Dróth (29.), Mincho (38.).

A mérkőzés elején a hazaiak szereztek vezetést majd fordított az ETO és ezután felváltva potyogtak a gólok a félidő végéig. Szünet után erőszakosabb játékra váltott a bajnok, s a 19. percben két gólt is szereztek a vendégek, amivel gyakorlatilag eldőlt a találkozó. A hajrában aztán a győriek új szerzeménye, az uruguayi Mincho is a kapuba talált, így magabiztos, négygólos győzelmet aratott az ETO.
Artur Melo: - Az első játékrésszel nem voltam elégedett, sok hibával futsaloztunk. A szünet után már jobban játszottunk, a győzelemml elégedett is lehetnék, ám sok gólt kaptunk.

A 13. forduló további eredményei: Ózd Városi SE-MVFC Berettyóújfalu 5-9 (1-5), Nyíradonyi Huszárok-Vasas Fortuna Futsal 9-0 (1-0), Rubeola FC Csömör-Újpest FC 3-4 (0-1), FTC-6x6 Taxi-GYFBSK-Medical Investment 8-3 (4-2). Vasárnap játszották: Colorspectrum Aramis-B.Volán Szabadidőközpont 3-3 (2-2).

Nem vár könnyű mérkőzés Gyurcsányiékra, ugyanis az ETO ismét a hazai bajknokság egyik élcsapatával találkozik ma este fél nyolc órakor Üllőn.

A Rába-partiak legutóbb végül magabiztosan győzték le az Aramist, de várhatóan a tabellán jelenleg harmadik Cső-Montage két vállra fektetése sem lesz egyszerű feladat.

„Megpróbálunk hasonló szisztéma szerint futsalozni, ahogy az első tavaszi mérkőzésen, de hogy igazából hogyan játszunk, az majd a pályán dől el – mondta a találkozóval kapcsolatban Artur Melo, az ETO portugál szakvezetője. – Természetesen győzelemre számítok, szeretnénk a lehető legkevesebb gólt kapni és a lehető legtöbb találatot szerezni.”
A szakvezető ezúttal sem számíthat a még lábadozó Balázs Zoltán kapusra. Ott lehet viszont a csapatban az urugayi Mincho Hernandez, aki játékengedélyének hiánya miatt még nem mutatkozhatott be új klubjában.

Ma 19 órakor az ETO NB II-es csapata a Magvassy-csarnokban a Vasas-Fortuna II-t fogadja.

Hungarian Open: felemás győri mérleg

Sportlövészet - Nem a legjobban sikerült a Patent-Győri LK versenyzője, Boros László számára a… Tovább olvasom