2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Futsal: szünet után hengerelt a Rába ETO

Az 5. fordulóból elmaradt és szerdán pótolt mérkőzés első játékrészében még tartotta magát a Gödöllő.

Gödöllő–Rába ETO 4–10 (4–4)
Gödöllő, NB I-es mérkőzés, 300 néző. V.: Kovács G., Rózsa, Makk.

Gödöllő: Hegedűs – Ughy, Szente, Frank P., Vidák. Cs.: Ács, Biczi, Baranyai, Simonyi, Schranz, Jenei, Lovrencsics. Edző: Szente Tamás.

ETO: Balázs – Al-Ioani, Gyurcsányi, Harnisch, Dróth. Cs.: Lódi, Csopaki, Szeghy, Matkovics, Bárdosi, Czeglédi. Edző: Marcos Angulo.
Gsz.: Schranz (4., 16.), Frank P. (14.), Vidák (15.), ill. Al-Ioani (6.), Dróth (9., 21.), Lódi (12., 16.), Csopaki (25., 32., 34.), Gyurcsányi (31.), Harnisch (38.).

Az 5. fordulóból elmaradt és szerdán pótolt mérkőzés első játékrészében még tartotta magát a Gödöllő, ám szünet után már egyértelmű volt a vendégek fölénye, ami gólokban is megmutatkozott. A győriek győzelmükkel ismét a tabella élére álltak és három ponttal vezetnek a Berettyóújfalu előtt.

Marcos Angulo: – Két hete dolgozom a győri együttessel és örülök, hogy a második játékrészben már visszaköszöntek azok a játékelemek, amelyeket az edzéseken gyakoroltunk.

Ez történt a meccsen

Gyönyörű lányok vezették fel az NB I-es futsal mérkőzést Gödöllőn, mert az összecsapást megelőzően női első osztályú röplabdamérkőzés volt, a gödöllői Egyetemi Csarnokban. A látvány kellemes volt, de emiatt csúszott a mérkőzés kezdése, így negyedórával később indulhatott útjára a labda. A Rába ETO ott folytatta, ahol Nagykátán abbahagyta, okos, türelmes játékkal mozgatták az ellenfelet, és dolgozták ki helyzeteiket. Mégis a Gödöllő kezdte meg a gólgyártást, Schranz talált Balázs kapujába. Az ETO két percen belül válaszolt, az egyetlen idegenlégiós, Al-Ioani egalizálta az eredményt. A győriek váltogatták a taktikai elemeiket, aminek eredményként Dróth góljával már az ETO-nál az előny, amit a nagy formában játszó Lódi Tamás fejelt meg egy újabb találattal.
Ekkor következett egy kétperces rövidzárlat a védelemben, büntetett a Gödöllő és a 16. percre már a Bikáknál az előny. 4-3 nem ide.
Az ETO nem tört meg, tovább folytatta türelmes játékát, és Gyurcsányi betörését a hatoson belül szabálytalanul akadályozták, aminek kiállítás és hatméteres lett a vége. Lódi Tamás állt oda, és könyörtelenül bevágta a büntetőt. 4-4 és vége az első félidőnek.

A szünet után teljesen megváltozott a játék képe, az ETO még magasabb fokozatra kapcsolt, és ezt már nem tudták követni a gödöllőiek. 13 másodperccel a kezdés után Dróth Zoli újra vezetést szerzett és ezzel elindította a győri hengert. Szebbnél szebb támadást vezettek a győri játékosok, és a befejezésekkel sem volt gond, így Csopaki és Gyurcsányi találatával a 32. percben már háromgólos lett az előny. Becsülettel küzdött, próbálkozott a Gödöllő, de a második félidőben nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Csopaki rátalált a góllövő cipőjére, és még kétszer volt eredményes, majd a 39. percben Harnisch Ákos is betalált, beállítva a 10-4-es végeredményt.

Az ETO légiósai nélkül is jól futsalozva győzte le az eddig nagyon magabiztosan menetelő Gödöllőt, így már 3 ponttal vezeti a tabellát riválisai előtt. A játék mérkőzésről-mérkőzésre jobb, látványosabb, még a gödöllői szurkolók is tapssal jutalmazták a játékunkat.