2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos 0°C | 9°C Még több cikk.

Futsal: szépített a Rába ETO

A Rába ETO óriási csatában, hosszabbításban legyőzte az MVFC Berettyóújfalut az élvonalbeli futsalbajnokság döntőjében, így életben maradtak aranyérmes reményei.

Rába ETO–MVFC Berettyóújfalu 4–2 (0–0, 1-1, 2-2)

Győr, NB I-es férfidöntő, 3. mérkőzés, 1000 néző. V.: Kovács G., Kujbus.

ETO:
Balázs – Harnisch, Dróth, Juanra, Carlitos. Cs.: Fabio, Peczár, Püspök, Carlinhos. Edző: David Madrid.

MVFC: Tihanyi – Trencsényi, Lovas, Nagy T., Rábl. Cs.: Dávid R., Siska, Szabó P., Gál I. Edző: Turzó József.

Gsz.: Dróth (33., 50.), Carlitos (44.), Fabio (47), ill. Gál I. (24.), Nagy T. (45.).

A győrieknél eltiltás miatt nem játszhatott Lódi és Alvarito, míg az ellenfélnél Komáromi nem léphetett ugyanilyen okból pályára. Küzdelmet igen, helyzetet alig hozott az első félidő, láthatóan mindkét csapat nagyon ügyelt a védekezésére. Fordulás után aztán Gál szerzett vezetést az MVFC-nek egy nagyszerűen eltalált lövéssel, amire Dróth válaszolt a 33. percben. Több találat a rendes játékidőben nem esett.

Jöhetett a hosszabbítás, melynek első felében a csúcsformában játszó Carlitos juttatta először előnyhöz a győrieket. Dávid ugyan ezután nem sokkal kihagyott egy kisbüntetőt, Trencsényi azonban egyenlített még az első öt perc vége előtt. A ráadás második felében előbb Fabio emelt át pazarul Tihanyi kapuson, majd Dróth szerzett labdát, s gurított félpályáról az üres kapuba, s biztosította be a győri sikert.

Mindkét csapat nagyszerűen futsalozott, izgalmas, magas színvonalú mérkőzést láthattak a kilátogató nézők. A három győzelemig tartó párharc állása: 2–1 a Berettyóújfalu javára.

David Madrid: – Megéreztük az eltiltottjaink hiányát, nem is ment nagyon a gólszerzés, sok helyzetet kihagytunk. Végül sikerült nyernünk, amit mindenképpen megérdemeltünk, mert nagyon sokat tettek ezért a játékosaink.

Turzó József: – Nagyszerűen küzdöttünk és helytálltunk. Talán egyéni szinten nem vállaltunk annyi rizikót, de így is újra hosszabbításra kényszerítettük Magyarország legjobb futsalcsapatát. Sajnos, a hosszabbításban egy hiba után gólt kaptunk, ami után kockáztatnunk kellett vállalnunk, ez a múlt héten bejött, most viszont nem. Ennek ellenére maximálisan elégedett lehetek, hiszen amit kitűztünk magunk elé célnak, hogy megnehezítsük a győriek dolgát, azt sikerült teljesítenünk. Minden elismerésem a játékosaimnak.