2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 11°C | 14°C Még több cikk.

Futsal: Rába ETO - MVFC Berettyóújfalu 3-2 (

A rangadók rangadója ismét szenzációs küzdelmet, látványos játékot, és természetesen győri győzelmet hozott.
Rába ETO - MVFC Berettyóújfalu 3-2 (1-0)
Jv.: Kovács Gábor, Farkas Balázs, Rózsa József

Rába ETO: Balázs Zoltán, Gyurcsányi Zsolt, Lódi Tamás, Harnisch Ákos, Dróth Zoltán

Cserék: Németh Tamás Dénes, Dobre Gabriel, Al-Ioani Ion, Szeghy Szabolcs, Bárdosi Hunor Edmond, Martins Carlos Eduardo, Dos Santos Hugo Jose

Edző: Marco Antonio Angulo Lopez

MVFC Berettyóújfalu: Pallai Gábor, Da Silva Mendes Leonardo, Nagy Tamás, Trencsényi János, Melo José Michel

Cserék: Nagy István, Gál István, Szécsi Barna, Tihanyi Csaba, Togoi Victor Cosmin, Rábl János, Lovas Norbert

Edző: Turzó József
Gólszerzők: Lódi Tamás (13'), Dos Santos Hugo Jose (34'), Balázs Zoltán (39') ill. Togoi Victor Cosmin (36'), Nagy Tamás (40')

Sárga lap: Dróth Zoltán (10') ill., Nagy István (13')

Bár bíztunk abban, sokan kilátogatnak a mérkőzésre, jólesően tapasztaltuk, hogy a kezdésre teltház, 1200 néző várta a csapatokat.

A körítés és a hangulat megfelelt a két csapat összecsapásainak színvonalához. A kezdőrúgást a Four Gates Hungary Kft. képviseletében Varga Ernő sales manager végezte el annak apropóján, hogy értékes ajándékokat sorsoltak ki a helyesen válaszolók között. Műsorfüzetből és a Kisalföld külön, erre az alkalomra készült számából tájékozódhattak a szurkolók.

A mérkőzés nagy iramban kezdődött, mindkét csapat győzelemre tört és látszott, felkészültek egymásból. Mindkét kapu előtt helyzetek sokasága alakult ki, de a kapusok állták a sarat. Sok volt a szabálytalanság, pedig két FIFA játékvezetőnk kemény kézzel próbált rendet tenni a pályán. Pallai két vétlen ütközés után is padlón maradt, emiatt percekig állt a játék. Mindkét gárda rengeteg taktikai elemet próbált bevetni, de a mérkőzés ezen szakaszában sikertelenül.

A 13. percben Dróth tolta a labdát Lódi elé, aki egyből lőtt, és a megpattanó labda Pallai hálójába vágódott. A gól után még nagyobb lett az iram, a Berettyó komoly energiákat mozgósított az egyenlítésért.

Gyűltek a szabálytalanságok mindkét oldalon, kifejezetten kemény volt a találkozó. Dróth és Nagy I. kapott sárgalapot. A félidő hátralévő része több gólt nem hozott, de a szurkolók nem unatkoztak. A szünetben ajándék dömping volt, a Four Gates és a Nemak Kft. ajándékai mellett sok más szponzori felajánlás is gazdára talált. A Pink Ladies fergeteges tánc showja is nagy tetszést aratott.

A második félidőben ott folytatták a csapatok, ahol az elsőben abbahagyták. Nem lankadt az iram, az ETO az újabb gólért a Berettyó az egyenlítésért küzdött. Az ETO előnye birtokában nyugodtabban játszott, de érzékelhető volt, a játékban rövidesen jönni fog a gól. A 34. percben Gyurcsányi passzolt Ramadához, aki a kapunak háttal állva perdített a hálóba. Klasszis gól volt, 2-0 az ETO-nak.

Időt kért az MVFC és az öt a négy elleni játékra tért át. Nem telt el két perc, és Togoi nagy gólt ragasztott Balázs kapujába. A gól fellelkesítette a vendégeket, teljes erőbedobással küzdöttek az egyenlítésért. Az ETO védekezése azonban egyre másra verte vissza a rohamokat. Harnisch Ákos kétszer is eldönthette volna a találkozót, de először a kapufa, majd egy pontatlan célzás kisegítette a Berettyót. Aztán a 39. percben Balázs Zoli egy védése után egyből lőtte a labdát az ellenfél üresen hagyott kapujába. Eldőlt a rangadó, bár még négy másodperccel a lefújás előtt Nagy Tamás kozmetikázott az eredményen.

Rangadóhoz méltó játékkal gyűjtötte be a három pontot a Rába ETO, kilenc pontra emelve előnyét a második helyezett MVFC előtt. A vendégek mindent megpróbáltak, jó játékuk azonban kevés volt ezen az estén, a motivált, hetek óta jó formában futsalozó győriekkel szemben.
Marcos Angulo: - Egy nagyon fontos mérkőzést sikerült megnyernünk, szép számú közönség előtt. Jól játszott ellenfelünk, megnehezítette a dolgunkat, de ezen az estén mi voltunk a jobbak.
Molnár Attila

• 2. Kispocak 2012. február 28. 15:57
    „Tényleg jó meccset játszottak a csapatok, ráadásul teltház előtt. Ezért is érdekes számomra az, hogy a kisalfold.hu ismét kitett magáért, és nem nagyon adott hírt a mérkőzésről. Amikor végül megtette alig fél órát volt kint a cikk, majd gyorsan bekerült a többi listába nehogy bárki elolvassa...
    Ez azért is furcsa, mert előző nap a nyomtatott verzió egy egész oldalt szentelt a csapatnak és a meccsnek. Kezd olyan érzésem lenni, hogy ez nem véletlen!!!