2017. 02. 28. kedd - Elemér 7°C | 15°C Még több cikk.

Futsal: Rába ETO-Vasas 6-1

Idei utolsó hazai tétmérkőzését is megnyerte a Rába ETO. A bajnoki címvédő győriek a Vasast verték 6-1-re, így továbbra is a tabella élén állnak.
Rába ETO - Vasas Fortuna Futsal 6-1
Győr, 500 néző. V.: Solymosi, Futó, Rózsa.

ETO: Balázs - Neris, Amrani, Harnisch, Dróth.
Cs.: Moreno, Lódi, Gyurcsányi, Madarász, Al-Ioani, Peczár.
Edző: Tóth Szabolcs.

Vasas: Piel - Fehér K., Veres, Sámson, Füzy.
Cs.: Takács M., Fritz, Berta, Kovács A., Palásthy, Solti.
Edző: Tóth Keve.

Gsz.: Neris (3.), Madarász (7.), Lódi (16., 27.), Moreno (38.), Harnisch (39.), ill. Füzy (32.)
Sárga lap: Solti (39.)

A mérkőzés kezdőrúgását Dan Árpád a Vizek Városa Alapítvány képviseletében végezte el, aki egyben harminc futsallabdát is átnyújtott a klub utánpótláscsapatainak.

Egy másik meglepetéssel is készültek a házigazdák: öt cég és két klub - a Nemak, a Patent, a Győrszol, a Porsche Hungaria, az Oxygen Média, valamint a Rába ETO és a SEAT Lami-Véd Győr - összefogásaként a győri Bóbita gyermekotthon kis lakói egy autót kaptak ajándékba, aminek kulcsát a meccs előtt vehette át az intézmény képviselője.

Online közvetítés:

Elkezdődött a mérkőzés.
3. p: Neris egy igazítás után 11 m-ről lőtt nagy erővel a bal felső sarokba. 1-0.
6. p: Lódi közeli emelése került szögletre Pielről, majd a sarokrúgás után ismét Lódi Lőtt kapura, ám Piel megint védett.
7. p: Egy győri oldalberúgás után Madarász közelről lőtt a Vasas kapujába. 2-0.
10. p: Balázs mentett kifutva Sámson elöl.
14. p: Amrani beadása suhant el mindenki előtt, majd Lódi kapuralövését védte bravúrral Piel.
16. p: Egy nagyon szép győri támadás végén Madarász centerezett Lódi elé, aki 6 m-ről a léc alá vágta a labdát. 3-0.
17. p: A hatodik győri szabálytalanság miatt tízmétereshez jutott a Vasas: Fehér K. állt a labda mögé, azonban csak a kapufát találta el.
Vége az első félidőnek, az ETO rengeteg helyzetet dolgozott ki, ám "csupán" hármat használt ki. Ezzel együtt a győriek húsz perc után magabiztosan vezetnek.
Elkezdődött a második félidő. A játékrész kezdőrúgását Péter Barnabás a győriek születésnapját ünneplő U11-es játékosa végezte el.
22. p: Neris kísérletezett egy bombaerős lövéssel, de célt tévesztett.
24. p: Harnisch akrobatikus mozdulattal emelte kapura a labdát, sajnos mellé.
27. p: Madarász egy csellel becsapta védőjét, majd tudatosan a hosszú oldalon érkező Lódi elé játszott, aki egy lépésről a kapuba pofozta a labdát. 4-0.
29. p: Harnisch emelt át parádésan Piel felett, ám Amrani meglökte a menteni igyekvő védőt, így nem adták meg az ETO újabb találatát.
30. p: Takács M. lőtt jobbról kapura, ám a labda a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.
32. p: Szépített a Vasas: Füzy húzott el a bal oldalon, majd laposan a bal sarokba helyezett. 4-1.
37. p: Moreno beadása után Harnisch nagy helyzetben Pielbe lőtte a labdát.
38. p: Végre újabb győri gól: Moreno emelt át Piel felett. 5-1.
39. p: Amrani lövésébe Harnisch ért bele és a labda a Vasas kapujában kötött ki. 6-1.
Vége a mérkőzésnek, az ETO győzelme egy percig sem forgott veszélyben, magabiztosan gyűjtötte be a három pontot a bajnoki címvédő.

Ahogy az várható volt az esélyesebb ETO beszorította kapuja elé ellenefelét, s Neris bombagóljával már a mérkőzés elején vezetést szerzett. Nem kellett sokáig várni a következő hazai találatra sem, Madarász a 7. percben növelte az előnyt. Ezután is a győriek játszottak mezőnyfölényben, rengeteg helyzetet dolgoztak ki Morenóék, ám a nagyszerű napot kifogó Piel kapus szinte mindent hárított. Egészen a 16. percig, amikor egy remek hazai akció végén Lódi talált ismét a kapuba. Az ETO rengeteg helyzetet dolgozott ki, ám sokat el is puskázott az első félidőben, de húsz perc után megnyugtató előnyt harcolt ki.

Szünet után sem változott a játék képe, a Rába-partiak játszottak jobban, de továbbra is sok hazai helyzet maradt kihasználatlanul. A mérkőzés közepén kissé kijött a szorításból a vendégcsapat - szépített is a Vasas -, ám a hajrá a győrieké volt, akik tovább növelték előnyüket és végül a sok kimaradt ziccer ellenére magabiztos, megérdemelt sikert arattak a láthatóan gyengébb képességű Vasas ellen.

Tóth Szabolcs: - Sajnos ismét nem a tudásunknak megfelelően játszottunk, nagyon sok gólszerzési lehetőséget alakítottunk ki, de a végjátékból hiányzott a koncentráció. Ennek ellenére így is magabiztosan győztünk.

A 9. forduló programja, 2010. 11. 29., hétfő: Ózd Városi SE - Colorspectrum Aramis 6-8 (2-2), Rába ETO - Vasas Fortuna Futsal 6-1 (3-0), Újpest FC - FTC-6x6 Taxi 2-5 (1-1), B.Volán Szabadidőközpont - GYFBSK-Medical Investment 5-4 (3-0), Rubeola FC Csömör - Üllő FC Cső-Montage 2-6 (0-1). Pénteken játszották: MVFC Berettyóújfalu - Huszárok Futsal 10-2 (4-0).

A RÁBA ETO-VASAS MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT MEGTALÁLJA, HA IDE KATTINT.

A meccs esélyese egyértelműen a Rába ETO, a győriek hibátlanul – kilenc találkozójukból kilencet megnyerve - menetelnek a bajnokságban, s vezetik a tabellát, míg a Vasas három győzelemmel, két döntetlennel és három vereséggel jelenleg a 7. a rangsorban. Ettől függetlenül nem vár könnyű mérkőzést Tóth Szabolcs, a zöld-fehérek edzője:

Szombaton az ETO Parkban rendezték az I. ETO csocsó csapatbajnokságot, amelyen 14 együttes, 28 játékosa vett részt. A hagyományteremtő tornán vendégként négy meghívott együttes színesítette a mezőnyt. Asztalhoz álltak a Győri ETO FC labdarúgói: Kiss Máté és Onisor-Mihai Nicorec, a Rába ETO futsalosai: Tóth Szabolcs és Lódi Tamás, az Audi-ETO kézilabdázói: Orbán Adrienn és Szegedi Orsolya és a SEAT Lami-Véd kosarasai: Semsei Barbara és Ieva Kublina is. A négy vip-gárda remek hangulatú meccseken mérte össze erejét, a versenyzők és persze a helyszínül szolgáló ETO shop vásárlóinak legnagyobb örömére.

"Egy sokat futó, fiatal játékosokból álló csapat lesz az ellenfelünk, tehát oda kell figyelnünk a mérkőzésen. Szeretnénk szépen búcsúzni a szezontól, egyértelmű hazai sikert, többgólos győzelmet várok a Vasas ellen" – fogalmazott a fiatal szakvezető, akinek azért akadnak gondjai is.

"Ugyan Balázs Zoltán visszatérhet a kapuba, közel sincs még százszázalékos állapotban. A helyettese a fiatal Unger Miklós lesz, mert Matkovics Gábor részleges bokaszalag-szakadást szenvedett Gyöngyösön. Nem tudni, hogy Lódi Tamás játszhat-e, hiszen ő még csak nemrég kezdett el edzeni a saroksérülése után."

A mérkőzés kezdőrúgását Dan Árpád a Vizek Városa Alapítvány képviseletében végzi el, aki egyben harminc futsallabdát is átnyújt a klub utánpótláscsapatainak. Úgy tudni, ezen kívül még egy jótékonysági meglepetés is várható az összecsapás előtt, s arról is hallani, hogy a jövő héten a klub életében meghatározó bejelentést tesznek az ETO vezetői.

A 9. forduló programja, 2010. 11. 29., hétfő:  Ózd Városi SE - Colorspectrum Aramis 18 óra, Rába ETO - Vasas Fortuna Futsal 19 óra, Újpest FC - FTC-6x6 Taxi 19.30 óra, B.Volán Szabadidőközpont - GYFBSK-Medical Investment 20 óra, Rubeola FC Csömör - Üllő FC Cső-Montage 20.30 óra. Pénteken játszották: MVFC Berettyóújfalu - Huszárok Futsal 10-2 (4-0).

• 1. gólkirály 2010. november 29. 16:09
    „Az Istenek a fejükre estek!”

El Clasíco: lefocizta a Barca a Realt

Az FC Barcelona hazai környezetben fantasztikus játékkal, 5-0-ra kiütötte az ősi rivális Real… Tovább olvasom