2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 19°C | 30°C Még több cikk.

Futsal: Rába ETO-Huszárok 12-1

A Rába ETO első félidei jó és főképp eredményes játékának köszönhetően, magabiztos, tizenegy gólos győzelmet aratott a sereghajtó Huszárok ellen a hazai élvonal 11., utolsó fordulójából előrehozott találkozóján.
Rába ETO - Huszárok 12-1 (9-0)
Győr, 300 néző. V.: Solymosi, Janitz, Farkas B.

ETO: Matkovics - Amrani, Gölesz, Moreno, Madarász. Cs.: Tóth Sz., Neris, Al-Ioani, Gyurcsányi, Unger (kapus), Böcz, Dróth.
Edző: Tóth Szabolcs.

Huszárok: Belényesi - Kiss A., Batári, Turzó, Siska. Cs.: Molnár I., Perényi, Szent Jobbi, Szabados. Edző: Turzó József.

Gsz.: Madarász (4.), Neris (5.), Madarász (11.), Amrani (11.), Gyurcsányi (5.), Al-Ioani (16.), Moreno (16.), Gölesz (17.), Moreno (20.), Madarász (35.), Neris (39.), Madarász (40.), ill. Turzó (23.)

A mérkőzés előtt a győri szurkolók a napokban 30. születésnapját Willian Nerist köszöntötték.

Elkezdődött a mérkőzés.
2. p: Moreno lőtt kapura, a brazil légiós pár centivel vétette el a kaput.
3. p: Győri kontra végén Siska becsúszva hárította Moreno kapuba tartó lövését.
4. p: Amrani lőtt zúgó kapufát.
4. p: Végre győri gól: Amrani szögletét Madarász közelről értékesítette. 1-0.
5. p: Szép egyéni játék után Neris is a kapuba talált. 2-0.
Kicsit kijött a szorításból a vendégcsapat, kevesebb is lett a győri lehetőség, de azért az ETO játszik fölényben.
10. p: Moreno lapos lövését hárította szögletre Belényesi a Huszárok kapusa.
11. p: Győri szöglet után Amrani előtt még elgurult a labda, ám a kipattananót Madarász 11 m-ről elemi erővel vágta a kapuba. 3-0.
11. p: Fél perccel Madarász gólja után Amrani közelről talált a kapuba. 4-0.
14. p: Gyurcsányi emelhetett közelről kétszer is kapura, előbb Belényesi, majd a kapufa hárított.
15. p: Gyurcsányi egy csellel becsapta a kimozduló Belényesit, majd a hálóba emelt. 5-0.
16. p: Al-Ioani szinte lemásolta Gyurcsányi mozdulatát, egy csel után ő is kapuba vágta a labdát. 6-0.
16. p: Az első komolyabb vendégtámadás végén Szent Jobbi fejese csattant a felső lécen.
16. p: Egy győri szabadrúgáskombináció végén Moreno lőtt nagy erővel a kapuba. 7-0.
17. p: Madarász szerzett labdát, majd Gölesz elé játszott, aki a kapuba bombázott. 8-0.
20. p: Moreno egy igazítás után a bal szélről a hosszú sarokba lőtt. 9-0.
Vége az első félidőnek. Ahogy az várható volt, magabiztosan vezet az ETO.
Elkezdődött a második félidő.
23. p: Egy vendégkontra végén Turzó emelt a győri kapuba. 9-1.
27. p: Batári lövését védte bravúrral Unger.
34. p: Amrani 6 m-ről a felső lécet találta telibe.
35. p: Madarász egy remek csel után emelt a kapuba a kifutó Belényesi fölött. 10-1.
39. p: Neris egyéni játék után laposan lőtt a bal alsó sarokba. 11-1.
40. p: Madarász kisbüntetőből volt eredményes: 12-1.
Vége a mérkőzésnek, az ETO a szünet után több fokozattal is visszakapcsolt, pedig gólkülönbséget javíthatott volna.

A tabella utolsó helyezettjét fogadta az éllovas ETO tegnap a futsalbajnokság utolsó fordulójából előrehozott találkozón. A győrieknél többen is hiányoztak, a sérült Balázs kapuson kívül a válogatottól tegnap hazaérkezett négy zöld-fehér futsalos közül csupán Dróth húzott szerelést, ő is csak a második játékrészben állt be. Ennek ellenére is az ETO kezdett jobban, beszorította ellenfelét, amelynél a kispad mögött segítőként az a Kozma Mihály adott tanácsokat, aki nemrég még az ETO szakmai igazgatója volt. A győri fölény gyorsan kétgólos előnyre változott, aztán kicsit kijött a szorításból az újonc sereghajtó. Nem eléggé, ugyanis a 11. percben két újabb győri gól következett, amivel jelentősre nőtt az ETO előnye. A játékrész hajrájában aztán beindult a gólgyártás, a hazaiak még ötször zörgették mag a nyíradonyiak hálóját, s húsz perc után így tetemes, kilencgólos előnnyel vonulhattak pihenőre.

Fordulás után meglepetésre a Huszárok gyorsan szépítettek. Ugyanis kényelmes tempóra váltott az ETO, nem is jött össze jó ideig az újabb hazai találat. Kapura is a Huszárok játszottak veszélyesebben, többször is a fiatal Ungernek kellett bravúrt bemutatnia. Öt perccel a meccs vége előtt aztán megtört a jég, Madarász révén lőtt újabb gólt az ETO. Végül ez még kétszer sikerült a hazaiaknak, akik első félidei jó és eredményes játékuk után a folytatásban alaposan visszavettek a tempóból, pedig még nagyobb különbséggel is győzhettek volna. Összességében az ETO félgőzzel is hozta a kötelezőt, magabiztosan győzte le a sereghajtót.

Tóth Szabolcs: - Jó első félidő után katasztrofális második játékrészt produkáltunk.

A győriek kérésére december 20. helyett most játsszák le a találkozót, amelynek egyértelmű esélyese a Rába-parti együttes. Még úgy is, hogy a Tóth Szabolcs vezetőedző által irányított együttesben több sérült is akad, ráadásul a válogatottal Brazíliában járt négy játékos a mérkőzés napján érkezik meg.

Valószínű, nem térhet vissza csapata kapujába a sérüléssel bajlódó világválogatott hálóőr, Balázs Zoltán sem.

A Rába ETO első számú kapusa hetek óta maródi. A hálóőrt még az ETO csehországi UEFA Futsal Cup-szereplésén érte sérülés.

„Chrudimban, a második találkozón egy védésnél rosszul érkeztem a talajra, s ráestem a kezemre. A hivatalos diagnózis szerint leszakadt egy porc a csuklómban. Szerencsére nem kellett megműteni, az ilyen sérülést nem operálják és a gipszrögzítést is kizárták, mert így legalább nem gyengül el az izomzatom."

A Huszárok elleni mérkőzésen várhatóan még nem Balázs áll majd a kapuban.

„Ugyan a többiekkel edzem, de még nem végzek teljes értékű munkát. Fekvőtámaszoknál például nem tudok teljes mértékben a sérült kezemre támaszkodni, s az erős lövéseknél is oda kell figyelnem. Talán a héten már ez megváltozhat, megpróbálok teljes intenzitással gyakorolni. Szeretnék ugyanis minél előbb a csapatba visszakerülni" – tette hozzá a győriek kapusa.

A magyar férfi futsalválogatott brazíliai túrája második, egyben utolsó mérkőzésén 6–0-s vereséget szenvedett a világbajnoki címvédő házigazdáktól. A két együttes két nappal korábban már egyszer megmérkőzött egymással, akkor a mieinknek sikerült szorossá tenni a mérkőzést, a brazilok 4–2-re nyertek. A második, Joinville-ben rendezett találkozón azonban a hazaiak mindkét félidőben 3–3 gólt rúgtak. A nemzeti együttesben mind a négy győri válogatott, Lódi Tamás, Harnisch Ákos, Dróth Zoltán és Peczár Csaba is pályára lépett.

• 1. gólkirály 2010. november 11. 11:34
    „Akkor ma következzen egy remek "Huszár-vágás!"”