2017. 05. 24. szerda - Eszter, Eliza 13°C | 24°C Még több cikk.

Futsal: ott lehet Rigában a két légiós

A Rába-partiak csütörtöktől Lettországban a bajnokcsapatok számára kiírt sorozatban a legjobb 16 közé jutásért lépnek pályára.
A rigai BL-csoportkörre készülő Rába ETO végül magabiztosan (5–2) nyerte meg negyedik bajnoki találkozóját is, pedig a Vasas elleni, pénteki találkozó előtt két hazai játékost nem engedtek pályára lépni a játékvezetők. Utólag kiderült, a két győri futsalos, a romániai Al-Ioani és az uruguayi Mincho játékengedélyében volt elírás.

Nos, a Rába-partiak végül nélkülük is nyertek, de elképzelhető volt, hogy további következményei lehetnek a hibának.

„Adminisztrációs hiba miatt nem játszhatott a két légiós. A bajnokság előtt átalakultunk sportklubbá, ám a futsalosok engedélyébe, amit egyébként a fővárosban, az MLSZ-nél állítottak ki, rosszul írták be a klub megnevezését. A szövetség és a klub képviselője is hibázott, amikor nem nézte át figyelmesebben az elkészült engedélyeket, jogosulatlan játék azonban nem történt. A hibát azóta már ki is javították, így nincs akadálya a két labdarúgó további szerepeltetésének" – mondta Drucskó Zoltán, a zöld-fehérek ügyvezetője.

Szükség is lesz az ETO két légiósára, ugyanis a Rába-partiak csütörtöktől Lettországban a bajnokcsapatok számára kiírt sorozatban a legjobb 16 közé jutásért lépnek pályára. Az ETO a hazai aranyérmes mellett a bosnyák bajnokkal és a világhírű Barcelona futsalcsapatával is összecsap.
A négyesből az első két helyezett jut tovább. Siker esetén az ETO szeretné a következő, úgynevezett elit kör egyik csoportjának küzdelmeit Győrben rendezni.

Igazi kupacsapat az MTE 1904 II

Új csapatként debütált idén a megyei harmadosztályban az MTE 1904 II gárdája. Tovább olvasom