2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 8°C | 11°C Még több cikk.

Futsal NBI: Rába ETO FC-Cső-Montage 7-0

A bajnokságban idén először játszott hazai pályán a bajnok Rába ETO. A zöld-fehérek 7-0-ra legyőzték az Üllő FC Cső-Montage csapatát a Magvassy-csarnokban.
Rába ETO - Üllő FC Cső-Montage 7-0
Győr, 800 néző. V.: Kovács G., Rózsa, Makk.

Rába ETO: Balázs - Amrani, Neris, Al-Ioani, Harnisch. Cs.: Lódi, Peczár, Madarász, Moreno, Dróth, Tóth Sz., Matkovics (kapus).
Szakmai igazgató: Paco Araujo.

Cső-Montage: Reveland - Szalay, Mezőfalvi, Simon Á., Rajnay. Cs.: Bánfalvi, Simon Zs., Póta, Hudák, Magyar T., Laucsek (kapus), Breuer.
Edző: Tóth Miklós.

Gsz.: Amrani (3.), Moreno (12., 17., 21.), Al-Ionai (20.), Neris (21.), Harnisch (36.)
Sárga lap: Bánflavi (19.)

A meccs online közvetítése:

Hamarosan kezdődik a mérkőzés, szerencsére már sokan ülnek a győri sportcsarnok lelátóin. A találkozó esélyes a hazai bajnok és kupagyőztes együtes, ám valószínű nem lesz könnyű dolga az ETO-nak.

Az összecsapás előtt a 75. születésnapját nemrég ünneplő Palotai Károlyt köszöntötték. A kezdőrúgást a győri klub egyik támogatója, a Nemak Kft. igazgatója, David Toth és kisfia végezték el.
Elkezdődött a mérkőzés.

3. p: Harnisch remekül játszott a bal oldalra Amrani elé, aki egy lépésről a kapuba továbbított. 1-0.
Szokatlan összeállításban kezdett az ETO, de így is jól játszik a csapat, gyors vezetést is szerzett a győri gárda.
4. p: Csaknem lekopírozta az első találatot az ETO: ezúttal Al-Ioani passzolt a hosszú oldalra, Neris azonban estében a kapu mellé pörgetett.
10. p: Lódi lövését tornázta szögletre Reveland.
Beállt az ETO új szerzeménye, Moreno is. A brazil bíztatóan mozog a pályán.
12. p: Annyira, hogy gólt is szerzett: Peczár átadása után Moreno úgy vette át a labdát, hogy a mozdulattal lerázta védőjét, majd laposan, ballal a jobb alsó sarokba bombázott. 2-0.
Egyre nagyobb a hazai csapat fölénye, igaz ez gólokban még nem mutatkozik meg.
17. p: Ismét Moreno villant. A brazil a jobb oldalon, a hatoson csinált egy cselt, majd éles szögből, nagy erővel a léc alá vágta labdát. 3-0.
19. p: Dróth 6 m-ről a jobb kapfát találta el. Ezután Bánfalvi kapott sárgát.
20. p: Dróth és Al-Ioani játszott össze egy győri támadásnál, a kijátszott helyzet végén, a romániai légiós lőtt a kapuba. 4-0. Gond, hogy Al-Iioani bokáját a lövésnél eltalálták, s úgy fest, komolyan megsérült.
Vége az első félidőnek, az ETO taktikus játékkal magabiztosan vezet.

A szünetben az ETO iskolai programjában résztvevő iskolák képviselői kapták meg a felszerelésüket, a Nemak munkatársaitól. A második játékrész Hajszán Gyula, a Rába ETO korábbi remek támadójának kezdőrúgásával indult.

21. p: Villámgól: Neris 6 m-ről laposan Laucsek lába közt lőtt az üllői kapuba. 5-0.
21. p: Moreno talált ismét a kapuba. Ez volt a brazil harmadik találata. 6-0.
Rossz híreket kaptunk Al-Ioaniról. Úgy fest, a csapat egyik erősségnek elszakadt a bokaszalagja. Nagy veszteség lehet ez az UEFA Futsal Cup előtt!
30. p: Lódi lövése pattant a vendégvédőkről szögletre.
34. p: Madarász került helyzetbe, ám nem tudott kapura fordulni, hárman vették körbe, majd szerelték a győri játékost.
36. p: Madarász indítása után Harnisch a bal oldalról lőtt a hosszú, bal alsó sarokba. 7-0.
37. p: Szalay lövésénél Matkovics volt jó helyen és bravúrral hárított.
40. perc: Vége a meccsnk. Könnyed ETO-győzelem.

Izgalmas összecsapás várható, a győriek nyertek az első fordulóban, míg az üllőiek döntetlent játszottak az újonc Újpest ellen. Érdekesség, hogy a két csapat tavaly a kupadöntőben találkozott, majd a rájátszásban a döntőbe jutásért csatázott egymással.

Jó hír, hogy megérkezett az ETO új szerzeményének, Diogo Morenónak a játékengedélye, így a brazil akár már ma bemutatkozhat. Biztosan nem lesz viszont a csapatban Gyurcsányi Zsolt, aki tavalyi kiállítása miatti büntetését tölti.

A brazil Willian Neris alaposan kivette a részét az Aramis elleni győzelemből. A győriek régebbi brazil légiósa egymaga három gólt szerzett még a múlt heti szezonnyitó mérkőzésen.

Az első félidőben a zöld-fehérek hiába birtokolták többet a labdát, nem tudták feltörni a taktikusan futsalozó Aramis védelmét. Sőt, a hazaiak szereztek vezetést s vonulhattak megérdemelt előnnyel pihenőre az első húsz perc után.

Szünet után aztán jött Willian Neris, aki gyakorlatilag egymaga eldöntötte a találkozót: négy perc alatt háromszor is a kapuba talált.

„A mérkőzés elején sajnos nehezen lendültünk játékba, s nem szeretnék kifogásokat keresni, de szokatlan volt számunkra a pálya talaja is – mondta a dél-amerikai játékos. – A szünetben aztán rendeztük a sorokat, edzőnk felhívta a figyelmünket azokra a dolgokra, amiket az elmúlt hetekben többször is gyakoroltunk. A második félidőben ez már meg is látszott, sokkal jobban és eredményesebben futsaloztunk."

Saját teljesítményét meglehetősen szerényen értékelte a játékos.

„Örülök, hogy jól ment a játék, de a három találat az egész csapat érdeme. A szünetben még hátrányban voltunk, fontos volt, hogy jól kezdjük a második félidőt. Sikerült gyorsan gólokat szereznünk, számomra külön öröm, hogy ezúttal az én találataimmal sikerült a győzelmet kiharcolnunk" – tette hozzá a brazil, aki a mai találkozón is jó játékot, no és győzelmet vár.

• 2. ZéZé 2010. szeptember 21. 19:24
    „Sajnálom a sérülést. Sosem jön jókor, de most a BL meccsek előtt nagyon rosszkor jött. Jobbulást !
    Megy valaki jövő héten a cseh Bl meccsekre szurkolni?”
  • 1. gólkirály 2010. szeptember 21. 08:40
    „JÖHET A BL!”

Megyei foci szeptember 18-19

A Győrladamér pontokat hagyott Ménfőcsanakon. Rangadót nyert a Győrújbarát és a Váralog. Tovább olvasom