2016. 12. 06. kedd - Miklós -6°C | 2°C

Futsal MK: Duna Takarék ETO-Fradi 3-2

Futsal - A Duna Takarék ETO izgalmas mérkőzésen egygóllal legyőzte a Ferencvárost a futsal Magyar Kupában és továbbjutott.
Duna Takarék ETO - FTC-Goldball 3-2 (2-1)
Győr, 1000 néző. V.: Rózsa, Makk, Csirke.

ETO: Balázs - Gyurcsányi, Lódi, Peczár, Madarász. Cs.: Dróth, Gölesz, Szabó P., Csikós, Tamási, Leskó. Szakmai igazgató: Kozma Mihály.

FTC: Tóth Gy. - Schrancz, Kovacsics, Camin, Biczi. Cs.: Temesi, Simonyi, Ország, Nagy T., Kun, Kovács N.
Edző: Machalek Attila.

Gsz.: Gyurcsányi, Dróth, Lódi, ill. Camin, Kovács N.

A mérkőzés kezdőrúgását a két klubban játékosként is megfordult Pintér Attila, a Győri ETO FC jelenlegi vezetőedzője végezte el.

Remekül kezdtek a hazaiak, több helyzet is adódott az ETO előtt, mégis a vendég Ferencváros szerzett vezetést az 5. percben. 0-1. A gól fel is hozta a vendégeket, akiket vagy húsz lelkes és remek hangulatot kialakító ferencvárosi drukker kísért el a Rába-partjára. Ennek ellenére 4 perccel a vezető találat után kiegyenlített az ETO: Gyurcsányi közelről sarokkal szerzett látványos találatot. 1-1. Másfél perc múlva pedig a szemfüles Dróth révén már a hazaiak vezettek (2-1), s további ám kimaradt győri lehetőségek zárták az első játékrészt.
Fordulás után az FTC kezdett jobban - persze hozzá kell tenni, hogy Gyurcsányi már nem tudta folytatni a játékot, később pedig Lódi is megsérült -, Balázs kapus barvúrjaira is szükségük volt Kozma Mihály tanítványainak. Aztán magához tért az ETO, Dróth, Gölesz és Madarász is helyzetbe került, az újabb győri találatot mégis Lódi szerezte, ezzel kétgólos lett a hazaik előnye. 3-1. A 17. percben Kovács N. révén aztán szépített a Ferencváros, amely az egyenlítés reményében a hátralévő időben lehozta kapusát is a pályáról. Szorongattak is a vendég zöld-fehérek, rendkívül izgalmas volt az utolsó pár perc, azonban újból kapuba találniuk nem sikerült, maradt a 3-2, így a győriek jutottak a sorozat következő fordulójába.

Kozma Mihály: - Óriási csatában megérdemelten győztünk.

Hétfőn újabb zöld-fehér futsalrangadó lesz Győrben, a Ferencváros látogat a Magvassy csarnokba, ahol az ETO-val csap össze Magyar Kupa-mérkőzésen.

Kozma Mihály, a győriek szakmai igazgatója izgalmas mérkőzésre számít: „Mivel a továbbjutás egy mérkőzésen dől el, hazai pályán természetesen győzelemre számítok. Ezt kiharcolni nem lesz könnyű, hiszen a Ferencváros is jó csapat, de remélem, hogy azok a játékosaink, akik legutóbb a Fradi ellen kissé félve játszottak, most helytállnak.”

A kupamérkőzés kezdőrúgását a tervek szerint Pintér Attila, a Győri ETO FC vezetőedzője végzi el. A szakvezető játékosként is mindkét zöld-fehér klubban megfordult.

A meccs érdekessége, hogy nemrég már találkozott egymással a két csapat, Madarászék akkor két góllal győztek Budapesten. A továbbjutás ezen az egy találkozón dől el, úgyhogy ezúttal is szükség lesz a győri szurkolókra, akiket több meglepetés vár a 19 órakor kezdődő összecsapás előtt a Magvassy-csarnokban.

A tervek szerint több száz jégkrémet osztanak szét, s lesz tombola, büntetőrúgó verseny dedikált labdáért. Valószínűleg Nyilasi Tibor, az FTC tiszteletbeli elnöke is a helyszínen nézi meg a mérkőzést, s a győri megasztár, Fekete Dávid ismét élőben énekli el az ETO slágergyanús indulóját.
A győriek klubigazgatója, Vincze Ottó természetesen elégedett az ETO eddigi szereplésével, a volt ferencvárosi és győri válogatott futballista azonban kiemelte, fontos a Rába-parti klub utánpótlásának kialakítása is.

„Valóban, eddig minden a tervek szerint történt – kezdte a sportvezető. – Rengeteg munka van már emögött. Sőt, ami annyira nem is látszik, pedig legalább annyira fontos: nagyon sokat tettünk az utánpótlás felépítéséért, mert véleményem szerint ahhoz, hogy egy klub hosszú távon meghonosodjon, ez elengedhetetlen. Még sokat kell tennünk, de ebben is fejlődünk, iskolákkal, óvodákkal vettük már fel a kapcsolatot, és kijelenthetem, rendkívül pozitívan fogadtak bennünket.”

Természetesen azt Vincze Ottó is elismerte, a felnőtt-, vagyis a kirakatgárda szereplése meghatározó, ezért is örül, hogy a győriek Ferencváros elleni vendégszereplése jó propagandája volt a futsalnak, s remélhetőleg a hétfői kupamérkőzés is az lesz.

„A fővárosi mérkőzés igazán méltó volt a körülményekhez, a hangulathoz. Számomra pedig külön öröm, ahogy fogadtak az FTC szurkolói, s a nevemet skandálták, pedig mint ellenfél tértem vissza. Nagyszerű meccset vívtunk, ahol sikerült megoldanunk a feladatunkat, vagyis győztünk, és ez mindenképp jó jel, hiszen egy rendkívül jól felkészített, jó küzdőszellemű FTC-t sikerült két vállra fektetnünk. Remélem, nem bántom meg az FTC drukkereit, de hétfőn hazai győzelmet várok” – tette hozzá a klubigazgató.

• 2. ZéZé 2009. november 03. 17:40
    „JA. a stadiont be is lehet lassan zárni, nem hogy költeni rá....
    a kézis fiuknak,lányoknak és futsalosoknak meg lehetne egy normális csarnokot húzni !!!!

ebben lenne logika, tehát nem lesz belőle semmi”
  • 1. gólkirály 2009. november 03. 17:20
    „Remek meccs, nagyszerű hangulat, parádés győzelem. Hajrá ETO, hajrá futsal!”

3-0-val a diósgyőrieké a három pont

A Magyar Labdarúgó Szövetség versenybizottsága 0-3-as végeredménnyel írta jóvá a szombati… Tovább olvasom