2017. 12. 13. szerda - Luca, Otília 0°C | 9°C Még több cikk.

Futsal: már biztos, hogy elitkörben a Rába

Második mérkőzését is megnyerte, így az utolsó forduló eredményétől függetlenül a magyar bajnok Rába ETO biztosította helyét az elitkörben a futsal Európa-kupában.
A sérülések miatt tartalékos házigazda győri együttes a torna tegnapi játéknapján a bolgár Grand Pro Várna felett diadalmaskodott, magabiztosan.
Rába ETO–FC Grand Pro Várna (bolgár) 5–0 (3–0)
Győr, 600 néző. V.: Onatsu (finn), Pelissier (francia).

ETO: Balázs – Lódi, Harnisch, Dróth, Juanra. Cs.: Carlitos, Alvarito, Peczár, Püspök, Bárdosi, Bognár. Edző: David Madrid.

Várna: Ivanov – Kostic, Kosev, Jovanovic, Pantev. Cs.: Bratovanov (kapus), Karageorgiev, Dimitrov H., Popchev, Kolev, Krastev, Nestorov, Dimitrov D.
Gsz.: Dróth (3.), Alvarito (17., 24.), Carlitos (18.), Harnisch (29.).
Kiállítva: Ivanov (18.).

A délutáni döntetlen után a győriek azzal a tudattal léphettek pályára, hogy győzelmük esetén már biztos a továbbjutásuk.

Bár nevezve voltak, várható volt, hogy a kedden megsérült Fabio és Victor nem szerepelhet a mérkőzésen. Ennek ellenére remekül kezdett az ETO, Harnisch kapufáját követően Dróth szerzett vezetést, majd a szemfüles Alvarito növelte az előnyt. A 18. percben a bolgár kapus kiállítást érően tarolta le Lódit, akinek felrepedt a szemöldöke. Az emberelőnyt kihasználva Carlitos is a kapuba talált, így húsz perc játék után magabiztos, háromgólos előnnyel vonulhatott pihenőre a magyar bajnok.

A szünet után is a győriek domináltak, tetszetős helyzeteket követően Alvarito szép cselek után lőtt a kapuba, majd a kiváló napot kifogó Harnisch lőtt gólt egy pontos kombináció után. Bár az eredmény alapján a győzelem simának tűnhet, a tartalékos hazaiaknak meg kellett dolgozniuk a sikerért, amely továbbjutást ért, hiszen másodiknál már nem lehet rosszabb az ETO.
David Madrid: – Kemény mérkőzés volt, de erre is számítottunk. Megnehezítette a dolgunkat Lódi sérülése, de sikerült begyűjteni a három pontot, ami nagyon fontos volt. Külön örülök a pályára lépő
fiataljaink jó játékának.

A csoport másik mérkőzésén: KMF Tango Szarajevó (bosnyák)–Iberia Star Tbiliszi (grúz) 0–0.

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Rába ETO 6 pont, 2. Iberia Star Tbiliszi 4, 3. Tango Szarajevó 1, 4. FC Grand Pro Várna 0.

Az ETO pénteken 19.30 órakor a grúz együttessel találkozik a Magvassy-csarnokban. A csoportból az első kettő jut tovább az úgynevezett elitkörbe.
A Magvassyban ma 16 órától egy minitornát rendeznek a Miniszterelnöki Hivatal, a magyar médiaválogatott, a győri közélet és a Rába ETO NB I-es női gárdájának részvételével.