2017. 02. 26. vasárnap - Edina -1°C | 9°C Még több cikk.

Futsal: Magabiztos nyitány Üllőn

Két meghatározó játékosa nélkül is biztosan győzött a bajnokság első fordulójában a címvédő Rába ETO, mely a hazai közönség előtt pénteken, a DEAC ellen mutatkozik be.
Üllő FC Cső-Montage–Rába ETO 1–7 (0–4)
Üllő, NB I-es mérkőzés, 400 néző. V.: Kovács G., Rózsa, Makk.
Cső-Montage: Laucsek – Magyar, Simon, Takács M., Krizbai. Cs.: Szalay G., Póta, Mészáros Á., Mezőfalvi, Klacsák, Kanalas, Madarász. Edző: Szentandrási Zsolt.

ETO: Matkovics – Lódi, Ramada, Fabio, Dróth. Cs.: Al-Ioani, Szeghy, Harnisch, Bárdosi, Luque, Horváth G., Mészáros B. Edző: Marcos Angulo.
Gsz.: Magyar, ill. Dróth (3), Luque (2), Ramada, Szeghy.

A bajnokság első fordulójában Üllőn vendégszerepelt a címvédő és a nemzetközi találkozóira készülő Rába-parti legénység. A csapatból sérülése miatt nem léphetett pályára a kapus Balázs Zoltán és a klub egyik új légiósa, a spanyol Európa-bajnok Juanra sem.
Kissé nehezen lendült játékba az ETO, igaz, helyzetek akadtak, az első tíz percben még nem sikerült a kapuba találniuk a vendégeknek. Aztán emberelőnyhöz jutottak a zöld-fehérek, amit sikerült is kihasználni. Érdekesség, hogy a második győri gól is emberelőnyből született, Takács M. egy korábbi figyelmeztetés után kapott ismét sárga lapot. Szünetig aztán megduplázták előnyüket Dróthék, akik így megnyugtató előnnyel vonulhattak az öltözőbe.

A folytatásban a bajnok már kisebb fokozatban csak a biztos győzelemre törekedett, s végül magabiztosan, a papírformának megfelelően meg is szerezte a három pontot. A második félidőben a győriek tehetséges kapusa, Mészáros Balázs védett és pályára lépett egy másik fiatal, Horváth Gergő is az ETO-ban.

Az ETO szeptember 5-én kezdi meg szereplését a Bajnokok Ligájának megfelelő UEFA Futsal Kupában. Még előtte, amolyan főpróbaként, most pénteken Győrben a Debrecent fogadja a Magvassy-csarnokban.
Marcos Angulo: – Csak annyit adtunk ki magunkból, ami a biztos győzelemhez kellett.

További eredmények: Admiral Haladás–Szeged 1–2, Veszprém–MVFC Berettyóújfalu 1–1, Colorspectrum Aramis–MAFC 5–0. A Gödöllő–Rubeola Csömör mérkőzést október 10-én rendezik.

Bolt 19 másodperc alá akarja vinni a 200 m világcsúcsát

Hat olimpiai és öt világbajnoki cím után is vannak céljai Usain Boltnak, a jamaicaiak sprinterének. Tovább olvasom