2017. 03. 29. szerda - Auguszta 5°C | 19°C Még több cikk.

Futsal: Kupagyőztes a Duna Takarék ETO FC! - galéria

A Duna Takarék ETO nyerte a futsal Magyar Kupát, miután a Móron rendezett döntőben legyőzte a Cső-Montage együttesét.
Duna Takarék ETO - Üllő FC Cső-Montage 6-2 (3-1)
Mór, Magyar Kupa-döntő, 600 néző. V.: Farkas B., Iványi, Medovarszki.

ETO: Balázs - Tóth Sz., Lódi, Gyurcsányi, Madarász. Cs.: Matkovics (kapus), Harnisch, Neris, Dróth, Al-Ioani, Peczár, Gölesz.
Szakmai igazgató: Kozma Mihály.

Üllő FC Cső-Montage: Reveland - Szalay, Baranyai, Szente, Németh P. Cs.: Mezőfalvi, Simon, Szimcsák, Jenei, Bánfalvi, Erdős, Márkus (kapus). Edző: Márkus Ákos.

Gsz.: Neris (5.), Neris (10.), Al-Ioani (12.), Dróth (31.), Lódi (34.), Madarász (39.), ill. Jenei (9.), Baranyai (25.)

Fantasztikus hangulatban kezdődött a kupadöntő, amelyen, ahogy az várható volt, a bajnokságban listavezető ETO játszott mezőnyfölényben.
Nem is kellett sokáig várni az első győri gólra. Az 5. percben a remek napot kifogó brazil idegenlégiós Neris hatalmas találattal szerzett vezetést. Négy perc múlva azonban egy kontratámadás végén kiegyenlített a Cső-Montage, de aztán megint jött Neris, aki ugyanebben a percben újabb gólt lőtt. Aztán – hogy a brazil mögött le ne maradjon – a másik légiós, Al-Ioani is a kapuba talált. A szemfüles találattal megérdemelt, kétgólos előnnyel vonulhatott pihenőre a Rába-parti csapat.
A szünet után jobban kezdett a Cső-Montage, egy gólra meg is közelítette az ETO-t. A győriek azonban összekapták magukat és a negyedik találatuk után már nem volt kérdéses a győzelmük.

Összességében egy szorosabb első játékrész után a folytatásban az ETO érvényesítette nagyobb tudását, így megérdemelten nyerte meg a Magyar Kupát.

Bolla Péter tiszteletbeli elnök: – Futsalban ez az első győri siker, következhet a bajnoki cím megnyerése.

Horváth Cs. Attila társadalmi elnök: – Remek szervezés, fantasztikus hangulat. Az Európa-bajnoksággal együtt jött Magyarországra egyfajta futsalláz, ami most  a kupagyőzelemmel Győrbe is megérkezett.

Gyurcsányi Zsolt: – Örülök, és nagyon boldog vagyok, hogy ekkora örömet  szereztünk Győrnek, remélem, ezt még fokozni is tudjuk.

Peczár Csaba csapatkapitány: – Nagyon büszke vagyok a csapatra. Fantasztikus szurkolóinknak és Győrnek ajánljuk ezt a győzelmet.

Kozma Mihály: – Köszönöm játékosaimnak és kollégáimnak, hogy hozzásegítettek ehhez a szép sikerhez.

A döntő online közvetítése:

Remek a hangulat a móri Wekerle Szabadidőközpontban, több száz győri kísérte el az ETO-t, hamarosan kezdődik a mérkőzés. A női döntőt egyébként az esélyesebb Vesta nyerte, remélhetőleg a férfiak küzdelme is az esélyesebb sikerével ér véget...

Elkezdődött a bevonulás, a játékosokat egyenként szólítják, akik egy tűzfal között futnak a pályára. Pazar a felvezetés.
A himnusz után hamarosan kezdődik az összecsapás, fantasztikus a hangulat.

Elkezdődött a mérkőzés, Madarász lövését védte Reveland.

3. p: Ahogy várható volt az ETO támad, a Cső-Montage védekezik és láthatóan kontrákra játszik.
5. p: Neris a bal oldalon csinált egy remek cselt, majd nagy erővel a kapu bal oldalába bombázott. 1-0.
7. p: Egy eladott labda után Szente gurított kapura, szerencsére mellé.
8. p: Gyurcsányi próbált átemelni Revelandon, de az üllői kapus még elérte a labdát.
9. p: Kiegyenlített a Cső-Montage. Egy kijátszott helyzet végén Jenei gurított a kapuba. 1-1.
10. p: Neris a középpályán szerzett labdát, majd 10 m-ről laposan Reveland mellett a hálóba lőtt. Ismét vezet az ETO. 2-1.
12. p: A Revelenadról kipattanó labdára Al-Ioani csapott le, majd azt pár lépésről a léc alá vágta. 3-1.
14. p: Előbb Gyurcsányi, majd Tóth Sz. lőtt alig kapu mellé.
14. p: Gyurcsányi középreadás után Tóth Sz. lőtt 6 m-ről kapura, Reveland bravúrral védett.
16. p: Szimcsák lövése ment kapu mellé, a másik oldalon Dróth felpattanó labdáját Szalay piszkálta el a jobb felső sarok elöl.
20. p: Madarász lövése akadt el az üllői lábakban.
Vége az első félidőnek, az ETO jobban és eredményesebben játszik, kétgóllal vezet.
Bolla Péter az ETO tiszteletbeli elnöke: - Izgalmas volt az első félidő, érdekes, hogy ezúttal a csapat második sora volt jobb és eredményesebb. Ezért is jó, hogy van két remek sora az együttesnek.

Fantasztikus hangulatban kezdőtőtt a kupadöntő, amelyen, ahogy az várható volt a bajnokságban listavezető ETO játszott mezőnyfölényben. Nem is kellett sokáig várni az első győri gólra. Az 5. percben a remek napot kifogó brazil idegenlégiós Neris hatalmas találattal szerzett vezetést. Négy perc múlva azonban egy kontratámadás végén kiegyenlített a Cső-Montage, de aztán megint jött Neris, aki ugyanebben a percben újabb gólt lőtt. Aztán hogy a brazil mögött le ne maradjon, a másik légiós Al-Ioani is a kapuba talált. A szemfüles találattal megérdemelt, kétgólos előnnyel vonulhatott pihenőre a Rába-parti csapat.

Elkezdődött a második félidő.
22. p: Az első helyzetek az Üllő előtt adódtak: előbb Jenei, majd Baranyi lőtt kapura, de Balázs védett.
25. p: Kijátszott Üllő helyzet végén Baranyai egy lépésről perdített a győri kapuba. 3-2.
26. p: Rákapcsolt az ETO: Gyurcsányi lövését védte Reveland, majd Madarász a kapufát találta el.
28. p: Szoros a meccs, igazi kupadöntő.
29. p: Dróth fordult kapura 10 m-ről, Reveland sarkáról pattant szögletre a labda.
30. p: Al-Ioani adott középre, Peczér ziccerben, estében mellé pörgetett.
31. p: Neris passzolt balra Dróth elé, aki nemes egyszerűséggel a léc alá vágta a labdát. 4-2.
34. p: Gyurcsányi szerzett labdát, majd a kontra végén önzetlenül Lódihoz játszott, aki 5 méterről balról a bal felső sarokba emelt. 5-2.
35. p: Egy üllői szabadrúgáskombináció végén Jenei vágta kapu fölé a labdát.
37. p: Dróth és Al-Ioani játszott össze, utóbbi lövését hárította Reveland, aki tartja a Cső-ben a lelket.
39. p: Győri kontra, Al-Ioani nagyszerű passza után Madarász lő kapásból egy lépésről a kapuba. 6-2.
Vége! Kupagyőztes az ETO!!!!!

Szép volt fiúk! Az ETO története eddig legnagyobb sikerét érte el: a futsal Magyar Kupa győztese lett.

Galéria a mérkőzésről.
Videók itt >>

A 20 órakor kezdődő összecsapást a SportKlub élőben közvetíti.

A tavasszal a bajnokságban és a kupában egyaránt hibátlan Rába-partiak a fináléban a Cső-Montage csapatával találkoznak. Ugyan az üllőiek jelenleg csupán negyedikek a hazai első osztályú pontvadászatban – míg az ETO három pont előnnyel vezeti a tabellát –, a zöld-fehérek nem számítanak könnyű mérkőzésre.

„Rutinos, patinás csapat lesz az ellenfelünk, ez mindenképpen megnehezítheti a dolgunkat. Mi számítunk esélyesebbnek, célunk, hogy megnyerjük a kupát, ami óriási lökést adhat a továbbiakra" – mondta Kozma Mihály, a győriek szakmai igazgatója.

A Cső-Montage a sorozat 12 éves történetében már háromszor volt kupagyőztes. Ősszel a hazai élvonalban remekül szerepelt, sokáig vezette is a tabellát, Győrben nagy küzdelemben szerezte meg a három bajnoki pontot.

Igaz, azóta sok víz lefolyt a Rábán, mind az üllői, mind a győri csapat sokat változott. Az ETO-ban többen akkor tértek vissza hosszú sérülésük után, s télen két idegenlégióssal tovább erősödött az együttes.

Az Üllő tavasszal több meglepő vereséget szenvedett, míg a győriek – ahogy említettük – hibátlanul, minden mérkőzésüket megnyerve menetelnek. A kupagyőzelem azonban Móron egy mérkőzésen dől el.

„Egyetlen eredmény csak a győzelem, ami számunkra ezen a finálén elfogadható. Sokunknak a csapatból már megadatott egy ilyen siker, szeretnénk, ha azok a játékostársaink is átélhetnék ezt, akik még nem nyertek kupát. A kupagyőzelemmel szurkolóinknak és a városnak is örömet, elismerést akarunk szerezni. Nem becsüljük le ellenfelünket, de hiszem, ebben nem tudnak bennünket megakadályozni" – tette hozzá magabiztosan a győriek válogatott játékosa, Gyurcsányi Zsolt.

• 3. maciúr 2010. április 06. 18:25
    „Még mindig ráz a hideg! Fantasztikus volt ezt megélni!”
  • 2. gólkirály 2010. április 03. 09:35
    „Újabb dicsőség a győri sportnak! Fantasztikus volt a kupadöntő minden szempontból. HAJRÁ ETO!
    "Királynak lenni mámorító, csak az tudja mi is a jó!"”
  • 1. Molly 2010. április 02. 22:05