2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 7°C | 12°C Még több cikk.

Futsal: izgalmas meccsen maradt alul a Rába ETO

A Rába ETO izgalmas, gólgazdag mérkőzésen szenvedett vereséget a román bajnoktól az UEFA Futsal Cup lisszaboni elitkörében.
A győriek vereségük ellenére még másodikak is lehetnek csoportjukban.

Rába ETO-City' US Tirgu Mures 3-8 (0-3)
UEFA Futsal Cup, elitkör, C csoport, 3. mérkőzés. Lisszabon. V.: Benazzi (holland), Lehtinen (finn).

ETO: Balázs - Al-Ioani, Harnisch, Dróth, Mincho. Cs.: Matkovics (kapus), Dobre, Lódi, Gyurcsányi, Mincho, Csopaki, Szeghy. Edző: Artur Melo.

City' US: Carläo - F. Matei, Ignat, Alpar, Lupu. Cs.: M. Matei, Radu, Stoica, Nicusan, Szőcs, Junior, Filho. Edző: Kacsó endre.

Gsz.: Mincho (27., 32.), Gyurcsányi (27.), ill. Filho (8.), Lupu (9.), Ignat (10.), Alpar (29., 35., 40.), Radu (37.), Nicusan (38.).
Kiállítva: Al-Ioani (33.), ill. Filho (30.).

Győzelem esetén akár még az első, továbbjutást jelentő helyet is megszerezhette volna csoportjában az ETO, tehát volt tétje a győriek utolsó mérkőzésének. Sajnos a román bajnok kezdett jobban, mezőnyfölényt harcolt ki a City a találkozó első felében. Aztán ahogy a portugálok ellen, egy komolyabb kihagyás elég volt ahhoz, hogy három perc alatt háromszor is a kapuba találjon az ellenfél. Nulla-három után azonban összekapta magát a zöld-fehér legénység, akadtak is lehetőségek gólt szerezni, szünetig azonban már nem sikerült szépíteni.

Fordulás után azonban Mincho és Gyurcsányi révén egy percen belül visszajött a meccsbe az ETO (2-3). Pár perc múlva azonban ismét a románok szereztek gólt, ám ezután nem sokkal emberhátrányba került a City. Az ETO ekkor még kapusát is levitte, ami eredményre vezetett: megint feljött egy találtra a Rába-parti együttes. Sajnos a lendület ezután megtört, mert a győriek csapatkapitánya is piros lapot kapott, az előnyt pedig a románok is kihasználták, így 4-4 helyett 3-5-re alakult az összecsapás. Nem adta fel a magyar bajnok, vészkapus játékkal próbálkozott az ETO, ám sok volt a hiba, amit a románok újabb gólokkal büntettek. A győri együttes a hajrára aztán alaposan elfáradt, így végül még nagyobb lett a különbség.

Összességében igazi ki-ki mérkőzést játszott az ETO a román bajnokkal, amiből most a City jött ki jobban. Az ETO vereséggel búcsúzott az elitkörtől, ám semmi oka a szégyenkezésre, a vártnál ugyanis sokkal jobban szerepelt a magyar együttes, amely első találkozóján legyőzte a brazilokkal megerősített grúz bajnokot, majd szoros meccset játszott a neves Sporting gárdájával. A győriek egyébként a vereség ellenére is előkelő helyen fejezhetik be a küzdelmeket, mert ha a Sporting megnyeri utolsó meccsét, az ETO lesz csoportjában a második helyezett.

Később: Iberai Star Tbiliszi-Sporting CP 18 óra.

A C csoport állása: 1. Sporting 6 pont/2 mérkőzés, 2. Rába ETO 3/3 (13-13), 3. City' Us Tirgu Mures 3/3 (14-15), 4. Iberia Star Tbilisz 0/2.
A négyesből az első helyezett jut tovább az áprilisi négyes döntőbe.

Bundabotrány: K. Zsolt előzetesben

A Pesti Központi Kerületi Bíróság elrendelte a kedden őrizetbe vett FIFA-licences labdarúgó… Tovább olvasom