2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Futsal: győzelemmel kezdte a rájátszást a Rába ETO

A címvédő Rába ETO 5-0-ra legyőzte a Nyíradonyt a bajnoki rájátszás első fordulójában.
Rába ETO-Nyíradony 5-0
Győr, NB I-es rájátszás, első forduló, 1. mérkőzés, 500 néző. V.: Kovács G., Rózsa, Makk.

ETO: Balázs - Al-Ioani, Mincho, Harnisch, Dróth. Cs.: Peczár, Madarász, Lódi, Gyurcsányi, Amrani, Moreno, Matkovics.
Edző: Artur Melo.

Nyíradony: Szalánczi - Tomescu, Raducu, Angyalos, Szécsi.
Cs.: Szentjobbi, Batári, Puie, Siska, Dobre, Berecz, Moga.
Edző: Kozma Mihály.

Gsz.: Mincho (3.), Dobre (9., öngól), Al-Ioani (14.,34.), Amrani (20.)

A három győzelemig tartó párharc állása 1-0 a Rába ETO javára. A következő összecsapás hétfőn lesz Nyíradonyban.

Artur Melo: - Nem játszottunk mindig jól, különösen a második félidőben hiányzott csapatomból a koncentráció. Ez egy speciális mérkőzés volt, ahol a szünet után már a közönségnek próbáltak játékosaink futsalozni, s ugyan lehetett volna nagyobb is a különbség, örvendetes, hogy ismét kapott gól nélkül hoztuk le a mérkőzést. Folytatás hétfőn, amikor is újra nyerni szeretnénk.

Kozma Mihály: - Kiegyenlített találkozó volt, igaz, a gólokat nem mi lőttük, bár a helyzeteink megvoltak. Ebben mindenképp előbbre kell lépnünk. A következő mérkőzés remélem jobban fog sikerülni.

A rájátszás első fordulójának további eredményei: Colorspectrum Aramis-Üllő FC Cső-Montage 5-0, MVFC-Berettyóújfalu-GYFBSK Medical 9-1, Borsod Volán Sz.-Ózd Városi SE 6-4, FTC 6X6 Taxi-Vasas Fortuna Futsal 7-4, Újpest FC-Rubeola FC Csömör 0-2.

A győriek a vasárnapi kupagyőzelmük után bombaformában várhatják a találkozót, melynek érdekessége, hogy az ellenfél kispadján az a Kozma Mihály ül, akivel korábban bajnok és kupagyőztes volt a Rába-parti együttes. Ráadásul az alapszakasz utolsó mérkőzésén épp Nyíradonyban játszott szoros meccset az ETO. Az ősszel még sereghajtó Huszárok közel voltak a szenzációhoz, az idehaza két éve veretlen győriek legyőzéséhez, ám ezt végül Madarász János utolsó percbeli gólja akadályozta meg.

Drucskó Zoltán a Rába ETO ügyvezető elnöke a kupagyőzelemről, és arájátszás első meccséről nyilatkozott.

A három győzelemig tartó párharc esélyesei azonban mindenképp a jobb játékerőt képviselő zöld-fehérek, még ha a gyöngyösi kupafináléban kisebb sérülést szenvedő brazil légiós, Neris ezúttal nem állhat a portugál tréner, Artur Melo rendelkezésére.

ETO-nap: két meccs,egy jegy

ETO-napot tartanak pénteken, egymás után két labdarúgó-mérkőzést is megnézhetnek Győrben a csapatok… Tovább olvasom