2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos 0°C | 9°C Még több cikk.

Futsal: győri aranyérem

Futsal - A Széchenyi István Egyetem rendezte a Magyar Egyetemi-Főiskolai Bajnokság női és férfi futsal döntőjét.
A női mezőnyben az első helyezett a Nyugat-Magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központ, Szombathely lett. Az ezüstérmet a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kara szerezte meg, míg a bronzérem a Debreceni Egyetemre került. A vendéglátó győri egyetem csapata a negyedik helyen végzett. A legjobb női mezőnyjátékos Jakab Petra (Győr), a legjobb női kapus Heidt Edina (Debrecen) lett, a gólkirálynői címet 8 góllal Zágor Bernadett (Semmelweis Egyetem) kapta.

A férfiaknál az aranyérmes a vendéglátó Széchenyi István Egyetem csapata lett. Edzőjük Horváth Tamás testnevelő tanár, labdarúgó szakedző. A csapat összeállítása: Tóth Jenő, Vadász Péter, Szemerey Loránd, Gaál András, Fürst Flórián, Földes Krisztián, Nyári Tibor, Lappints Árpád, Dömötör Dávid, Planéta Szilveszter, Kormos Bence, Török Zoltán, Tóth Péter. Az aranyérmesek mérkőzéseinek eredményei: SZE - Nyugat-Magyarországi Egyetem 4-2, SZE - Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 6-3, SZE - Debreceni Egyetem 2-1.

A második helyen a Debreceni Egyetem, a harmadikon a NYME, Savaria Egyetemi Központ, Szombathely, míg a negyediken a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem csapata végzett. A legjobb férfi mezőnyjátékos Alejandro Costa (BME), a legjobb kapus Tóth Jenő (Győr), a két gólkirály 5-5 góllal Kiss Attila (Debrecen) és Simon Jenő (Győr) lett.

• 1. algida 2009. március 12. 19:01
    „Hiba!!! A férfi gólkirályok Kiss Attila ok, de a másik Simon LÁSZLÓ (NYME-SEK Szombathely).
    No és ha a szombathelyiek is felvonultatták volna a SEK-re járó Haladás játékosaikat, akkor a végeredmény nem így alakult volna... (mert a győrieknél és a debrecenieknél egyaránt voltak a csapatban Eto-sok és Dvsc-sok, tehát az erőviszonyok nem voltak teljesen kiegyenlítettek).”

Győzelem az első győri bajnoki mérkőzésen

Futsal - Izgalmas, jó hangulatú mérkőzésen nyert hétfő este a Szentes ellen a győri Duna Takarék az… Tovább olvasom