2017. 07. 28. péntek - Szabolcs 16°C | 26°C Még több cikk.

Futsal: döntős a Rába ETO

A Rába ETO kétgólos győzelmet aratott a Berettyóújfalu felett Győrött a futsal Magyar Kupa elődöntőjében, így a sorozat vasárnapi fináléjába jutott.

Rába ETO-MVFC Berettyóújfalu 4-2 (2-1)
Győr, Magyar Kupa-mérkőzés, elődöntő, 800 néző. V.: Farkas B., Solymosi, Baghy.

ETO: Balázs - Juanra, Lódi, Al-Ioani, Dróth. Cs.: Szeghy, Ramada,
Harnisch, Fabio, Bárdosi, Horváth G., Matkovics. Edző: Marcos Angulo.

MVFC:
Pallai - Trencsényi, Lovas, Rábl, Szabó P. Cs.: Nagy I., Sánta,
Gál I., Szécsi, Kiss A., Tihanyi. Edző: Turzó József.

Gsz.: Ramada (5., 24., 38.), Juanra (5.), ill. Nagy I. (8.), Trencsényi
(39.).

Az első nagyobb lehetőség a 4. percben az ETO előtt adódott, azonban
Lódi lemaradt egy beadásról. Egy perc múlva azonban már gólnak
örülhettek a hazai szurkolók: Harnisch középre gurítását Ramada
továbbította a kapuba. 1-0.

Még ugyanebben a minutumban a győriek spanyol légiósa, Juanra került helyzetbe és balról, ballal hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba. 2-0. A 8. percben sikerült szépítenie a vendégcsapatnak. Nagy István egy remek átvétel után laposan lőtt a győri  kapuba. 2-1.

A hajrához közeledve ismét a győriek percei következtek, ám kimaradtak a lehetőségek, majd kiegyenlítettebb lett a találkozó.
Mindkét kapusnak akadt dolga, több gól azonban az első félidőben már nem született.

Jó iramban folytatódott szünet után az elődöntő. Lódi kapuba tartó
lövését a gólvonal elől vágták ki a vendégek, a másik oldalon Balázsnak
kellett hárítania Rábl lövését. A 24. percben aztán ismét villant a
Rába: egy gyors győri támadás végén ismét Ramada lőtt a kapuba. 3-1.

Kevésbé látványos percek következtek ezután, a hazaiak - akiknél a
kisebb sérüléssel bajlódó egyik legjobb légiós, Fabio bár nevezve volt,
de pályára sem lépett - mintha nem akartak volna többet kiadni magukból, az MVFC pedig nem tudott közelebb kerülni a győriekhez. Hat perccel a vége előtt aztán vészkapus játékra váltottak a vendégek. Nem nagyon tudtak azonban helyzetet kialakítani így sem, sőt az ETO lőtt újabb gólt.

A 24. percben egy parádésan kijátszott helyzet végén a napi
gólfelelős Ramada értékesítette Dróth átadását. 4-1. Bár úgy tűnt,
eldőlt a mérkőzés, az MVFC nem adta fel, emberelőnyös helyzetből
Trencsényi faragott a hátrányból, de ez csupán már szépségtapaszt
jelentett a vendégek számára.

A Rába ETO rendkívül taktikus játékkal, megérdemelt győzelmet aratott alegnagyobb hazai riválisának számító MVFC felett s jutott a kupa, holnap
a Magyvassy-csarnokban 16.30 órakor kezdődő fináléjába, ahol elméletileg ennél könnyebb feladatot kell megoldania.

Marcos Angulo: - Nem volt egyszerű feladat ma győzni, Fabio játékát, aki a holnapi döntőben már valószínű pályára lép, nem mertük
megkockáztatni. Gratulálok a Berettyónak is, nagyon jól játszott
ellenfelünk is. Az ilyen mérkőzések vihetik előbbre a magyar futsalt.
A másik elődöntőben: Swietelsky-Haladás - UTC Szeged 8-5 (2-4). A
holnapi döntőben a győriek ellenfele a szombathelyi Haladás lesz.

Soproni VSE: döntetlen Csákváron

A Csákvár többet birtokolta a labdát, de Bücs Zsolt úgy érzi, hogy igazságos eredmény született. Tovább olvasom