A kisebb gólkülönbség ellenére is magabiztos sikert aratott a Rába ETO.
Üllő, NB I-es mérkőzés, 450 néző. V.: Nagy R., Pápai, Baghy.

Cső-Montage: Reveland – Magyar T., Bánfalvi, Simon Zs., Krizbai. Cs.: Szalay, Mezőfalvi, Klacsák, Somin Á., Breuer, Wimmer. Edző: Tóth Miklós.

ETO: Balázs – Mincho, Dobre, Harnisch, Dróth. Cs.: Ninho, Lódi, Szeghy, Csopaki, Bárdosi, Balogh M., Matkovics. Edző: Artur Melo.

Gsz.: Mezőfalvi (9.), Bánfalvi (34.), ill. Simon Zs. (11., öngól), Mincho (14.), Harnisch (17.), Csopaki (36.).

A mérkőzésen egy kontratámadásból a hazaiak szereztek vezetést, ám két perc múlva egy belőtt labdába a Dróth elől menteni igyekvő Simon Zs. ért bele rosszul, ami így az üllői kapuban kötött ki (1–1). A 14. percben egy vendégakció végén Ninho és Mincho játszott össze, utóbbi tiszta helyzetből lőtt a kapuba. Három perc múlva Harnisch remek egyéni játék után parádésan emelt a kimozduló hazai kapus fölött a hálóba (1–3). Szünet után, a vendégek készülve a rigai BL-mérkőzésekre, egy teljes új hadrendben játszottak tovább, s több lehetőség is adódott előttük, azonban a 36. percben egy eladott átadást követően szépített a Cső-Montage. Két perc múlva a Fraditól Győrbe kölcsönbe érkező, Gyirmóton is futballozó Csopaki, aki először lépett pályára az ETO-ban, bebiztosította a Rába-partiak győzelmét.

Hannich Péter, az ETO sportigazgatója: – A kisebb gólkülönbség ellenére is magabiztos sikert arattunk, a lettországi szereplésünket is szem előtt tartva csupán annyit adtunk ki magunkból, ami a győzelemhez feltétlenül kellett.

Magyar Kupa: izgalmas kupaszerda várható

Szerdán több megyei csapat is pályára lép a Magyar Kupa 3. fordulójában, ráadásul a sorsolásnak… Tovább olvasom