2017. 12. 17. vasárnap - Lázár, Olimpia -2°C | 4°C Még több cikk.

Futsal: Csak kapufákig jutott a válogatott

Futsal - A papíron jóval erősebb Csehország ellen játszott a jövő évi hazai Európa-bajnokságra való felkészülés jegyében barátságos mérkőzést a magyar futsalválogatott tegnap Ikrényben. Ez volt az idei első fellépése Kozma Mihály együttesének.

A felnőttcsapatok találkozója előtt rendezték az U21-es gárdák összecsapását, ahol a tervekkel ellentétben sérülése miatt mégsem lépett pályára a győri Dróth Zoltán, s a kétszer húsz percet nem közvetítette élőben a Sport Televízió. Információink szerint a találkozó – amely 1–1-es döntetlennel zárult – felvételét később sugározza a sportcsatorna.
Közel félezren gyűltek össze a 18 órai kezdésre, Ikrényben egyébként először rendeztek ilyen rangos sporteseményt.

A magyarok a csehek ellen eddig tizenegyszer léptek pályára. Négy győzelem és egy döntetlen mellett hatszor szenvedtek vereséget. Egyetlen tétmérkőzés szerepel a két válogatott történetében, az 1998-as világbajnoki selejtezőkön a csehek 4–3-ra diadalmaskodtak. Az együttesek utoljára hét éve csaptak össze, hasonló módon, mint most, azaz egy meccs volt hazánkban, egy pedig az ellenfélnél. Akkor a brnói vereséget követően javítani tudtunk, 10–6-ra nyertünk. Szerdán Csehországban újra megbirkóznak egymással a felek.

Magyarország–Csehország 0–1 (0–0)

Ikrény, barátságos futsalmérkőzés, 500 néző. V.: Kovács G., Farkas B.

Magyarország: Tóth Gy. – Angyalos, Trencsényi, Lódi, Gyurcsányi. Cs.: Szente, Nagy G., Sivák, Németh P., Gölesz. Szövetségi kapitány: Kozma Mihály.

Csehország: Krayzel – Dlouhy, R. Mares, M. Mares, Novotny. Cs.: Gercak, Janovsky, Kopecky, Kroulik, Formanek, Belej, Slama. Szövetségi kapitány: Tomas Neumann.

Gsz.: Dlouhy.

A mérkőzés előtt a válogatottban 75. alkalommal pályára lépő Gyurcsányi Zsoltot köszöntötték. A 6. percben Szente labdaszerzése után Sivák a cseh kapufát talált el. A 23. percben egy cseh szöglet után R. Mareshez került a labda, aki a kapufánál álló több mint 130-szoros válogatott Dlouhyhoz játszott, ő pedig a kapuba perdített. 0–1. A 34. percben a győri Duna Takarék játékosa, Gölesz Róbert is pályára lépett.  Épp a vele történt szabálytalanság után Nagy G. lövése a kapufán csattant. Fél perccel a lefújás előtt Lódi nagy helyzetben a kapufát találta el.
Hiába hajrázott jól az utolsó percekben a magyar válogatott, amely az első félidőben remekül játszott a jóval rutinosabb cseh csapat ellen, a második játékrész elején elkövetett hiba miatt végül vereséget szenvedett.

Kozma Mihály: – Sikerült lelassítanunk a cseh csapatot, kiegyenlített volt a mérkőzés. Az első félidőben még jobbak is voltunk. Sajnos népbetegség a magyar futsalban, hogy szünet után nem figyelünk, pedig erre külön felhívtam az öltözőben játékosaink figyelmét. Összességében a vereség ellenére elégedett voltam.

A Dunaferr után a Fradi vár az Audi ETO-ra a Kupában

Kézilabda - Elkészítették a férfi és a női kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjének párosítását. A… Tovább olvasom